Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
ЗВІТ науково-дослідної лабораторії права біоетики та медичного права Київського університету права НАН України 2010-2011 р.р. (підготувала – О.Ю. Кашинцева)
І.  Статистичні дані:

   НДЛ брала участь у  11 конференціях, 2 конгреси, 3 круглі столи

   НДЛ підготовлено 24 наукові доповіді

   НДЛ було розроблено наукову концепцію та організовано  3 круглі столи, кафедральні читання  1.

   НДЛ виступила спів організатором 2-х конгресів

   НДЛ брала участь у підготовці  3-х колективних монографій, та курсу лекцій

   НДЛ було підготовлено  2 статті в наукових профільних виданнях

   За Науковою концепцією НДЛ проводиться 3 дисертаційні дослідження

   НДЛ було отримано міжнародних наукових грантів 1.ІІ. Участь у наукових конференціях:


III.Підготовка навчальної та наукової літератури
1. НДЛ було підготовлено розділ до колективної монографії Правоутворення в Україні: теоретико-методологічні та прикладні аспекти (заг. ред. Ю.Л. Бошицького)
2.НДЛ було підготовлено розділ до колективної монографії „Медичне право: ( реалізація та захист прав пацієнтів)” (заг.ред. проф. С.Г. Стеценка)
 3. Здано рукопис до колективної монографії „Правова система України в умова сучасних міжнаціональних та міжнародних тенденцій розбудови державності” (заг. ред. Ю.Л. Бошицького)
4. До Методичної Ради КУП НАНУ представлено рукопис курсу лекцій „Проблеми права біоетики” (обсягом 223 сторінки формату А-4).
 IV. Наукові публікації у профільних виданнях
1. Право пацієнта на душевну підтримку: принцип толерантності в біоетичній доктрині // Право України. – 2011. – №1
 2. Правова охорона антропологічної цілісності людини крізь призму особистих немайнових прав // Часопис Київського університету права . – 2011. - № 1
 V. Розробка наукових концепцій
1. Наукова концепція круглого столу „Біоетичні принципи” в рамках Четвертого національного конгресу біоетики (партнери – НДІ Інтелектуальної власності НАПрНу).
2. Наукова концепція круглого столу „Права дитини та права пацієнтів крізь призму сучасної біоетики”.
 3. Наукова концепція кафедральних читань „Проблеми гармонізації прав людини і прав інтелектуальної власності” в рамках Днів Науки КУП НАНУ (за участю НДЛ і Сектору права інтелектуальної власності).
4. Наукова концепція круглого столу „Проблеми права біоетики” (партнери – юридичний факультет Національного університету „Києво-Могилянська Академія”)
 VІ. Науково-дослідна робота
      За тематикою Наукової концепції НДЛ в 2010-2011 р. було затверджено дві теми дисертаційних досліджень: - „Охорона прав інтелектуальної власності в сфері медицини” (В.В. Селеваненко) - „Право на гендерну ідентифікацію як особисте немайнове право людини” Також було проведено два магістерські дослідження: - „Особисті немайнові права лікарів” (К. Басс) - „Охорона особистих немайнових прав пацієнтів” (Є. Гончаренко) До науково-дослідної роботи НДЛ також залучалися студенти 2 і 5 курсів. Зокрема, Оленою Кулик (2 курс) було отримано Перше місце і грошова нагорода за участь в Круглому столі, організованому НДЛ права біоетики і медичного права КУП НАНУ та Юридичною клінікою НУ Києво-Могилянська Академія „Проблеми права біоетики” за доповідь „Особливості правового статусу ембріона”.
VІІ. Отримання персональних грантів
      Грант Центрального Європейського Університету (м. Будапешт, Угорщина) на підготовку курсу для магістрів „Порівняльне право біоетики”. Робота проводилася в Центрі Біоетики ЦЄУ, під кер. проф. Юдіт Шандор
 VІІІ. Громадська робота НДЛ
     Відкрита лекція „Сучасні проблеми медичного права” в рамках проекту ELSA (Торгово-економічний університет ім. В. Гетьмана) Участь у розробці типової програми „Медичне право” для юристів, робоча група МОЗ України. Участь у роботі Української Медико-правової Асоціації (О.Ю. Кашинцева – член правління)
ІХ. Партнерами НДЛ в реалізації поставлених наукових та навчальних заходів в 2010 – 2011 р.р. виступили: 1. Інститут правових досліджень Угорської Академії Наук в особі др. Агнеш Доша, д-р Іван Галас. 2. Центр Біоетики ЦЄУ в особі проф. Юдит Шандор. 3. Люблінський Католицькій університет ім. Івана-Павла ІІ, в особі проф. Антонія Дебінського, др. Лешека Цвікли. 4. Інформаційний Центр біоетики при Кабінеті Міністрів України в особі П.М. Вітте 5. Національний університет „Києво-Могилянська академія” в особі З.С. Черненко 6. Академія адвокатури України в особі Р. Ю. Гревцової 7. НДІ Інтелектуальної власності НАПрН України в особі О.П. Орлюк, Я.О. Іолкіна 8. Інститут медицини праці АМН України в особі П.М. Вітте 9. Інститут психології ім. Г. Костюка НАПН України в особі Л.О. Шактирко Серед недоліків роботи НДЛ слід визнати недостатнє залучення внутрішнього університетського ресурсу, що буде враховано у науково-дослідній роботі в наступному році. Прошу визнати роботу НДЛ права біоетики та медичного права КУП НАНУ задовільною.
Керівник НДЛ права біоетики та медичного права, доцент, к.ю.н. О.Ю. Кашинцева
 

Підписка на новини
Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 423-74-71
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »