Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У КУП НАНУ відбулась Х Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В. М. Корецького»,
У КУП НАНУ відбулась Х Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В. М. Корецького»,
     23 лютого 2017 р. під егідою Київського університету права НАН України та Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Союзу юристів України відбулася Х Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В. М. Корецького», участь у якій взяли провідні науковці, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів, представники міжнародних установ, організацій.
     Почесними гостями конференції були зарубіжні партнери університету, зокрема Йозеф Зятько, професор, Президент наукового товариства ЕЕDА (Словаччина); Руслан Будка, генеральний директор «Європейської корпорації консалтинг ЛТД».
     Дистанційно участь у роботі конференції брали Аттіла Петерфалві, Голова Національного департаменту з захисту даних та свободи інформації, Омбудсмен Угорського Парламенту з питань захисту даних та свободи інформації (1996-2008 рр.) (Угорщина), почесний доктор Київського університету Національної академії наук України; Адам Махарадзе, декан юридичного факультету Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія).
     На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи вітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є. Патона, Голови Союзу юристів України С. М. Піскуна, першого заступника Голови комітету Верховної Ради України О. Співаковського, в яких зокрема зазначається, що започаткований Київським університетом права НАН України та Інститутом держави і права ім. В. М.Корецького НАН України такий науковий форум в пам’ять Володимира Михайловича Корецького є не лише символічним, а й має глибоку наукову та освітянську мету, оскільки відродження інтересу науковців та публічне обговорення наукової спадщини видатного вченого юриста-міжнародника, а також продовження проведення наукового пошуку у сфері міжнародного права та порівняльного правознавства, наближає Україну до формування власне національної правової системи на основі міжнародних стандартів та принципів. Науковий форум дозволяє гармонійно поєднати наукову діяльність, фахове спілкування видатних вчених у сфері національного і міжнародного права, аспірантів та студентської молоді, розширювати коло наукових інтересів та зв’язків з представниками інших вищих наукових закладів та наукових шкіл.

     З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю. Л. Бошицький, в якому зазначив, що концепція проведення Наукових читань, на момент їх заснування, передбачала відновлення інтересу науковців до наукової спадщини В. М. Корецького та обговорення актуальних проблем розвитку права в сучасній Україні на підставі порівняльного правознавства. В цьому контексті, хочу зауважити, що протягом десяти років проведення Наукових читань, проблеми та питання порівняльного пізнання та дослідження зарубіжного правового досвіду набувають ще більшої актуальності. Адже, Українська держава, яка обрала шлях послідовної розбудови громадянського суспільства, формування правової системи на принципах верховенства права та пріоритету прав і свобод людини та громадянина (а свідчення цього є революція гідності), має розвиватися не лише на засадах національних традицій та практики, а й на підставі всебічного та систематичного порівняльного дослідження зарубіжного досвіду.

     Наукова спадщина В. М. Корецького залишається важливим джерелом унікальної інформації, тому її використання є потужним імпульсом по вирішенню проблем сучасного стану міжнародного права, а також значним внеском в формування правової еліти всієї юриспруденції суверенної України.
     Конференція проходила у формі пленарного засідання, під час якого були обговорені питання ролі наукової спадщини В. М. Корецького для сучасного стану науки міжнародного права та порівняльного правознавства.
     У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися питання, зокрема, «Погляди В. М. Корецького щодо методів міжнародного приватного права» (І. М. Проценко, к.ю.н., ст. викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України); «Правові засади лібералізації візового режиму України з державами-членами Європейського Союзу» (Н. Б. Мушак, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України); «Право знати правду в умовах збройного конфлікту: діяльність «солдат Чорної Армії» (Є. В. Тітко, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України); «Розвідувально-ударне застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА): міжнародно-правовий вимір та національне законодавство» (М. О. Акімов, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ);  «Термінологічне мінування» – ефективний засіб сучасної ідеологічної диверсії: руйнування свідомості особи, деінтелектуалізація населення, знищення національної наукової думки та підвалин науки» (А. М. Кузьменко, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України); «Концепції спільної імміграційної політики Європейського Союзу» (Т. О. Кортукова, викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України) та інші.

     Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В. М.Корецького» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
     В рамках проведення конференції відбувся фінальний етап конкурсу наукових робіт ім. В. М.Корецького «Права людини в сучасному світі: погляд молоді» серед учнів загальноосвітніх шкіл, за результатами якого, переможці були нагородженні ДИПЛОМАМИ. Дипломи переможцям вручив ректор університету, професор Ю. Л. Бошицький.

     За результатами Х Міжнародної науково-практичної конференції «Наукові читання, присвячені пам’яті В. М. Корецького» її учасниками підготовлені та схвалені Рекомендації.
Оргкомітет конференції


 

Підписка на новини
Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 423-74-71
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »