Київський університет права

 • Ukrainian
 • English
 
Новини НДЛ
    Увага!6 грудня 2011 року відбудеться круглий стіл на тему «Доступність лікарських засобів в Україні: правовий фокус на реалії і перспективи»   
    Увага! 26 січня 2012 року відбудеться науковий семінар «Правові проблеми застосування телемедицини»
 1. За підтримки ректора Київського університету права НАН України професора Ю.Л. Бошицького започатковано формування бібліотечного фонду за напрямком Право біоетики, Медичне право. Наша бібліотека поповнилася першими іноземними виданнями.
 2. 21 травня 2010 р. НДЛ права біоетики та медичного права була представлена на Науково-теоретичній конференції «Філософські, методологічні і психологічні проблеми права», організованою Київським національний університетом внутрішніх справ.
 3. 22-24 квітня 2010 р. представники НДЛ права біоетики та медичного права брали участь в Міжнародна науково-практична конференція Медичне право України: проблеми паліативної допомоги та медико-соціального обслуговування населення (Львівський національний університет ім. І. Франка).
 4. Стаття присвячена пам’яті відомого українського вченого, одного з ідеологів української біотичної доктрини академіку Платону Григоровичу Костюку http://www.dt.ua/3000/3760/69546/
 5. Не однозначним є ставлення польського політикуму до можливостей репродуктивної медицини. Так прем’єр Прольщі Дональд Туск вважає одним з пріоритетних напрямків формування національної біотичної доктрини – це легалізація інструментального запліднення та розробка пакету нормативних актів, які б визначали правовий статус ембріона. Детально ознайомитися з матеріалом можна на сайті http://wiadomosci.wp.pl/
  Натомість позиція католицької церкви щодо можливостей репродуктивної медицини є однозначна – це повне заперечення репродуктивних технологій, пов’язаних із отриманням ембріона in vitro.
  Детальна інформація на сайті радіо «Ватикан» http://www.radiovaticana.org/ua/
 6. Вчені: ембріон не відчуває болю до 24 тижнів вагітності

  Людський ембріон не може відчувати болю до 24 тижнів вагітності, стверджують британські медики, а тому переглядати термін, до якого дозволено аборти, не варто.

  Нервові закінчення у мозку ще недостатньо сформовані, щоб відчувати біль - аж до 24 тижня вагітності - офіційно встановленого у Британії кінцевого строку для переривання вагітності, стверджують науковці.

  Згідно з результатами дослідження, проведеного фахівцями Королівського коледжу акушерів та гінекологів, ембріон перебуває у "постійному стані схожої на сон несвідомості" навіть після 24-го тижня, повідомляє The Daily Mail із посиланням на The Times.

  Це може означати, що аборти на пізніх термінах, дозволені у випадку серйозних патологій або ризику для здоров'я матері, не призводять до страждань ембріона.

  "Було очевидним, що зв'язки між периферією та корою (головного мозку) не функціонують до 24-го тижня гестації та, оскільки більшість неврологів вважає, що кора є необхідною для відчуття болю, можна зробити висновок, що ембріон не здатен відчувати біль у жодному вигляді до (цього терміну) гестації", - йдеться у звіті.

  "Є все більше доказів того, що плід в утробі ніколи не перебуває у стані справжнього неспання, й підтримується завдяки наявності хімічного середовища у постійному стані схожої на сон несвідомості або наркозу", - зазначають дослідники.

  Звіт не дає жодної підстави для того, аби пропонувати переглянути крайній термін виконання аборту, зазначив президент Королівського коледжу професор Аллан Темплтон.

  Приводом для проведення спеціального дослідження на цю тему стали суперечки між законодавцями Британії стосовно того, чи варто передивитися дозволені терміни для аборту.

  Як заявив у квітні прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, крайній термін для аборту має бути зменшений до 20 або 22 тижнів.

  Противники абортів зазначають, що звіт Королівського коледжу жодним чином не спростовує інших аргументів на користь зменшення терміну аборту.

  "Гуманне виконання аборту не виправдовує факту того, що ви перериваєте людське життя", - наголосила керівник організації Comment on Reproductive Ethics Джозефін Квінтавалль.

 

Підписка на новини
Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 423-74-71
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »