Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
6 грудня 2011 року відбувся КС «Доступність лікарських засобів в Україні: правовий фокус на реалії і перспективи»
  За сприяння МФ «Відродження», Аналітико-експертного центру Всеукраїнської громадської організація «Фундація медичного права та біоетики України», НДЛ права біоетики та медичного права КУП НАН України було проведено КС «Доступність лікарських засобів в Україні: правовий фокус на реалії і перспективи»

   З привітальним словом виступили директор програми «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» Вікторія Тимошевська, президент Всеукраїнської громадської організація «Фундація медичного права та біоетики України» Ірина Сенюті та керівник НДЛ права біоетики та медичного права КУП НАН України Оксана Кашинцева
   Понад півроку формально триває обговорення проекту концепції Державної цільової програми «Розвиток імпортозамінних виробництв в Україні та заміщення імпортованих лікарських засобів вітчизняними, у тому числі біотехнологічними препаратами та вакцинами на 2011—2021 роки». Проте ретельного аналізу програми із залученням пацієнтських організацій, правозахисників, експертів фармацевтичного ринку наразі так і не відбулося. У разі затвердження концепції без принципового обговорення і поправок, це матиме суттєвий вплив не лише на вітчизняний фармацевтичний ринок, але, насамперед, на свободу доступу до медичних препаратів українських споживачів.
   Аналіз представленої програми не залишає жодних сумнівів у тому, що частина вітчизняних виробників лікарських препаратів одержить значні преференції — податкові, митні і, також в процесі проведення держзакупівель. Імпортні препарати з часом витіснять з ринку, бо матиме значення не якість, не ефективність і навіть не ціна ліків, а країна-виробник.
   До участі в КС було запрошено, зокрема, таких експертів
   Л.  Работягову з доповіддю «Правова охорона об’єктів інтелектуальної власності крізь призму свободи доступу до медичних препаратів» (експерт –с.н.с. НДІ Інтелектуальної власності НАПрН Україн, керівник сектору патентного права).
   Л.  Работягова є відомим, як в Україні, так і за її межами експертом в сфері патентування медичних об’єктів інтелектуальної власності. Саме через її руки пройшли найвідоміші українські патенти в сфері онкології, фармації, хірургії тощо. Переваги та недоліки патентної системи охорони об’єктів інтелектуальної власності в сфері медицини є в центрі наукової уваги експерта.


  Я. Іолкін з доповіддю на тему «Вплив торговельної марки на свободу доступу до медичного препарату»(с.н.с. НДІ Інтелектуальної власності НАПрН України, кандидат юридичних наук)

  Я. О. Іолкін понад десять років займається проблемами правової охорони торговельних марок, проводив дослідження в багатьох європейських університетах та наукових інституціях. Дослідження правової природи торговельної марки призвели експерта до висновку, що в сфері фармацевтичного ринку її функції набувають для споживача агресивний характер, обмежуючи свободу вибору лікарського засобу.

  О. Кашинцева з доповіддю на тему «Гармонізація прав людини і прав інтелектуальної власності: сучасний досвід і перспективи в Україні» (керівник НДЛ права біоетики та медичного права КУП НАН України, кандидат юридичних наук)  О.  Кашинцева є керівником НДЛ права біоетики та медичного права Київського університету права НАН України. Проблеми гармонізації прав людини і прав інтелектуальної власності в сфері медицини є основною метою наукової діяльності лабораторії.  Перші результати таких досліджень було висвітлено на Четвертому національному конгресі з біоетики (вересень 2010 р.). На сучасному етапі, вивчення досвіду подолання патентної охорони з метою забезпечення доступу до лікарських засобів проводяться спільно з Фундацією медичного права та біоетики, МФ «Відродження» та Центром біоетики Центрально-Європейського Університету (м. Будапешт, Угорщина)

  О. Баула з доповіддю «Зміни до ст. 9 Закону України  «Про лікарські засоби»: проблеми і наслідки прийняття»
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg