Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У КУП НАНУ відбувся методичний семінар на тему: «Філософія в системі культури»
У КУП НАНУ відбувся методичний семінар на тему: «Філософія в системі культури»
    29 листопада 2018 року у Київському університеті права НАН Україні відбувся методичний семінар, який було організовано та проведено завідувачем відділу аспірантури Перелигіною Р.В. та кандидатом філософських наук, доцентом кафедри загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін Кальмук І.П. за участю голови Ради молодих вчених КУП НАНУ Кортукової Т,О., аспірантів та студентів. Темою методичного семінара була: “Філософія в системі культури”.
    Із вступним словом до присутніх звернулась Кальмук І.П., яка привітала учасників заходу, побажала плідної роботи та творчої дискусії в обговореннях. Зокрема, Ірина Павлівна зазначила, що кожна людина від самого початку є філософом, тому що не володіє мудрістю, не знає істини, не знає себе, не знає життя, але прагне до розуміння. Це зумовлює виникненню екзистенційних питаннь, які йдуть зсередини, для того щоб прожити цікаве та наповнене життя.
cem1.jpg
cem2.jpg
cem3.jpg
    Також, із презентацію на тему: «Місце філософії в духовній культурі людства» виступив аспірант першого року навчання Микола Малій. Зокрема, він відмітив, що тільки філософія може бути названа квінтесенцією культури, оскільки вона увібрала в себе найбільш суттєві досягнення практично всієї культури, включаючи духовність. Вона зберегла, пронесла через усі епохи свій цілісний характер. І ця цілісна природа філософії, що містить у собі єдність духовности, науки і культури, як не можна краще відповідає духу нашого часу та новим історичним завданням.
    Крім того, аспірант першого року навчання Віталій Дудін розкрив тему «Філософія в плані цінностей». Він зазначив, що в наш час особливої ваги набувають загальнолюдські цінності. Вони є регуляторами поведінки всього людства, виступаючи найважливішими критеріями, стимулами і знаряддями пошуку шляхів взаєморозуміння, злагоди і збереження життя людей планети.
    До того ж, Тетяна Бордюг, аспірантка першого року навчання зазначила, що культура стає практичним підґрунтям для філософії – саме із культури філософія черпає поживу для роздумів. Культура, у свою чергу, не мала б сенсу, якби філософія його не відкривала через осмислення її елементів та процесів. Таким чином, філософія і культура постійно взаємодіють, а розвиваючись – доповнюють одна одну.
cem4.jpg
cem5.jpg
cem6.jpg
cem7.jpg

    Необхідно зазначити, що доповіді, представлені на семінарі викликали жваву дискусію серед присутніх. Зокрема, в аудиторії виникло обговорення щодо питань стосовно ставлення до життя, його осмислення, пошуку та зміни себе самого, свого місця в цьому світі, адже саме філософія як світогляд, вчення і шлях допомагає знайти відповіді на запитання, що нас хвилюють.

Прес-центр Ради молодих вчених КУП НАНУ
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg