Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Державний суверенітет і народний суверенітет в сучасних умовах, – в Харкові традиційно відбулись Тодиківські читання
     26-27 вересня 2014 року, на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відбулась традиційна міжнародна конференція молодих учених, аспірантів і студентів – VІІ Тодиківські читання. Цього року, на заході акцентувалась особлива увага щодо теоретичних та практичних проблем державного суверенітету і народного суверенітету в умовах розвитку правової системи України.
     Зокрема дискусії на конференції торкались таких напрямів: теоретико-методологічні засади сучасного конституціоналізму; суверенітет: конституційна теорія та практика; державний і народний суверенітет: механізм взаємодії в умовах суспільних перетворень; інститути демократії та громадянського суспільства в сучасних умовах; публічна влада як гарант державного суверенітету і народного суверенітету; права людини і права народу.
     Відкрив пленарне засідання доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, проректор із навчальної роботи НЮУ ім. Ярослава Мудрого, завідувач кафедри конституційного права України Ю.Г. Барабаш. «Це знаменна подія для кожного студента, який опікується проблемами конституційного права. Юрій Миколайович Тодика пішов з життя у 2007 році, але з нами − назавжди, духовно та інтелектуально. Він був скромною і надзвичайно талановитою людиною. Його стиль викладення є унікальним, харизматичним і водночас зрозумілим для всіх».

     У конференції взяли участь 130 учасників з-понад 30 вищих навчальних закладів та наукових установ України, Росії, Білорусії, Польщі та Франції. Представники Київського університету права НАН України також, що вже стало доброю традицією, брали активну участь у VІІ Тодиківських читаннях. Зокрема виш представляли студенти 4 курсу юридичного факультету, а саме: Бондар В.Б., Гольцов І.С., Матат А.В., Подать А.В. та Санченко Д.Є.
     Окрім офіційної частини заходу, для учасників було організовано насичену культурну програму. Під час неформального спілкування всі мали змогу продовжити обговорення складних та дискусійних питань сучасного конституціоналізму в умовах розвитку і становлення України як незалежної, суверенної, демократичної й правової держави. Дискусія – це ще одна характерна особливість Тодиківських читань, а дружня атмосфера заходу –головний пріоритет, що з року в рік тільки підтверджується.
     Наостанок, 27 вересня, під час підбиття підсумків міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Державний суверенітет і народний суверенітет в сучасних умовах» (VІІ Тодиківські читання) всі учасники отримали іменні сертифікати, а також збірку тез наукових доповідей і повідомлень, яка вийшла друком за результатами цієї найкращої у світі молодіжної конференції. Більше того, в умовах складної ситуації в окремих областях України, всі учасники пересвідчились у тому, що справжній Харків – Україна! Відтак справою честі залишається розповсюджувати серед друзів та знайомих інформацію про це.

     Успіх будь-якої справи залежить від того, хто буде нею безпосередньо опікуватись. Тому необхідно висловити слова щирої подяки незмінним організаторам, зокрема: конституціоналістам О.О. Любченку та П.В. Романюку. Також слід відмітити студентів-активістів НЮУ ім. Ярослава Мудрого, які віддано опікувались учасниками з інших міст. Окремо, студенти Київського університету права НАН України висловлюють вдячність ректорові, професору Ю.Л. Бошицькому, який особисто підтримує участь студентів у таких наукових заходах.

Наукове товариство студентів
КУП НАН України


 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg