Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> До Дня юриста першокурсники КУП НАН України відвідали пам'ятник Магдебурзькому праву в м. Києві
До Дня юриста першокурсники КУП НАН України відвідали пам'ятник Магдебурзькому праву в м. Києві
    Напередодні Дня юриста першокурсники - члени студентського наукового гуртка при Центрі історії українського права ім. М.П. Василенка КУП НАНУ ознайомились з пам'ятником на відзнаку повернення магдебурзького права м. Києву.
ivanov3.jpg
ivanov2.jpg
ivanov1.jpg
   Магдебурзьке право, що поширилось на українські міста із середини XІV ст., мало важливе значення для розвитку місцевого самоврядування в Україні. Київ отримав таке право в 1494 р. Місто звільнялось від юрисдикції урядової адміністрації, яку замінив орган самоврядування – магістрат. Також було створено власний суд, члени якого обиралися громадою. Надання магдебурзького права сприяло більш швидкому економічному розвитку міста та його зближенню з Західною Європою.
    Пам'ятник був споруджений в 1802 р.  Автор пам'ятника — відомий київський архітектор А. І. Меленський. Монумент, який є зразком доби класицизму, традиційно вважається найстарішим з існуючих пам'ятників у Києві.
    Сам факт існування такого пам’ятника підкреслює європейську історію нашої столиці.
Студентка навчальної групи ПБ-11
Ксенія Горшкова
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg