Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Доповідь ректора Ю.Л. Бошицького на урочистому врученні дипломів бакалаврам, спеціалістам та магістрам Київського університету права НАН України

Шановні випускники Київського університету права
Національної академії наук України - наші бакалаври, спеціалісти і магістри!
Шановні викладачі і співробітники університету!
Шановні друзі і гості нашого університету! 

      В цьому році КУП НАНУ святкуватиме своє перше 15 річчя!!! Нам не багато років, але ми вже маємо власні традиції. Одна з таких традицій - це вручення дипломів випускникам нашого університету в центрі нашої столиці в Українському домі.
       Саме в цей день ми хочемо висловити нашу особливу вдячність та шану викладачам, працівникам вузу, нашим партнерам - всім хто сприяв здійсненню цієї миті.
      Символічно, що путівку в фахове життя випускники Київського університету права отримують поряд з 14- ою річницею прийняття Конституції України.
          Де юре і де факто сьогодні 797 наших випускників - 288 бакалаврів, 411 спеціалістів, 98 магістрів, 16 бакалаврів відділення міжнародного права, поповнюють лави захисників Основного закону держави.
       Саме завдяки конституції, найвища юридична сила якої, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє нашої держави. Ми розуміємо, що Україні потрібна сильна влада і чітке бачення майбутнього, однак як правники ми усвідомлюємо, що всі гілки влади - законодавча, виконавча і судова - повинні функціонувати виключно у межах Конституції та законів. Для вас, шановні випускники-правознавці - це повинно бути аксіомою на все життя. Саме в цьому суспільство розраховує на ВАС, ваші знання, громадську позицію, принциповість і чесність.
       Університет дав вам належні знання. Кожен з наших викладачів виконав це самовіддано і правильно, базуючись на традиціях та принципах, які лягли в основу діяльності ще Вищої школи права, створеної Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького на чолі з академіком Ю.С. Шемшученко - фундатором нашого університету і почесним ректором сьогодні .
       Сьогодні ми продовжуємо розвивати концепцію поєднання вищої юридичної освіти і науки для підготовки висококваліфікованих правознавців.
Символічно і те, що в цей ювілейний рік Київський університет права Національної академії наук України має найбільший за усі попередні роки випуск. Мені особливо приємно зазначити, що цей навчальний рік ми завершуємо з гарними здобутками. Перш за все ми дбаємо про удосконалення якості юридичної освіти, про ґрунтовність послуг які ми маємо честь надавати. Тому вуз стає більш відомими не тільки в країні, але і за її межами, на нас рівняються і до нас іде вчитися молодь. Думаю, що це певний «знак якості», який поступово створювався нашим колективом, щоденною працею та інтелектом, за що я щиро вдячний кожному співробітникові університету.
       Сьогодні, коли у державі функціонує немало навчальних закладів юридичного спрямування і є питання якості підготовки молоді, Київський університет права НАН України впевнено зайняв свою нішу і має свою особливість:
- це єдиний навчальний заклад в системі Національної академії наук України:
- це заклад, який реально втілив в життя концепцію інтеграції освітньої І наукової діяльності ще з 1995 року, тобто далеко до Болонського погляду на сучасну освіту.
- це заклад, який впроваджує новітні освітні технології, які виявляються не лише у комп'ютеризації навчального процесу, впровадження новітніх навчальних технологій, але й у впровадженні таких креативних форм навчання як - майстер-класи провідних вітчизняних та зарубіжних вчених правознавців та юристів практиків, політиків,державних діячів, які вперше започатковані у навчальний процес саме в нашому університеті.
       Сьогодні КУП - це заклад, який має потужний науковий та викладацький потенціал, який складають академіки, члени-кореспонденти Національної академії наук України, Національної академії правових наук України, кандидати і доктори наук, доценти і професори, провідні юристи.
- це заклад, який забезпечує не лише надання комплексних юридичних знань молоді, але й готує майбутні наукові кадри в сфері юриспруденції через аспірантуру та інститут здобувачів.
- це заклад, де дбають про розвиток наукових досліджень шляхом участі своїх працівників та студентів у наукових конференціях, опублікуванні наукових праць та результатів досліджень.
       Досягненням ми вважаємо і те, що тільки в цьому навчальному році університет самостійно провів 5 власних різнопланових науково-практичних конференцій за межами Києва - у Прикарпатті, Закарпатті, Криму, Угорщині та Словаччині.
       Тематика цих форумів важлива для сьогодення - це і «Сучасні проблеми правової системи України», і «Європейська юридична освіта і наука: студентський вимір», «Законодавство України: проблеми та перспективи розвитку», IІІ Наукові читання, присвячені пам'яті В.М. Корецького, «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», «Впровадження інформаційних технологій в Системі вищої школи».
       Сьогодні КУП - це заклад, який має потужну матеріально-технічну базу, до складу якої входить унікальна науково - навчальна бібліотека. Вона є інформаційним, науковим, і культурно - освітнім структурним підрозділом університету. Бібліотечні послуги включають доступ до електронного каталогу бібліотеки в режимі он-лайн, можливість доступу до повних текстів видань, які є в бібліотеці, одержання електронної копії документа, доступ до мережі Інтернет в читальному залі і можливість працювати в Інтернеті безкоштовно, оперативний доступ до бібліографічних, реферативних і повнотекстових баз даних, бібліографічне супроводження наукових досліджень студентів, аспірантів та науковців університету. Сьогодні бібліотечний фонд вузу налічує 108 545 примірників літератури юридичного, енциклопедичного і художнього спрямування. Однак це тільки початок. Найближчим часом ми плануємо будувати новий сучасний науково - навчальний бібліотечний комплекс, аналогів якому в Києві немає.
       Сьогодні КУП - це заклад, де пріоритетами є і ґрунтовна мовна підготовка. Ми докладаємо немалих зусиль для того, щоб навчальний заклад випускав юристів, з реальним володінням іноземної мови, а випускники відділення «Міжнародне право - не менш як двома іноземними мовами. Поряд з поглибленим знанням української мови наш студент має можливість вивчати англійську, італійську, французьку та німецьку мови як у межах навчального процесу, так і факультативно.
       Сьогодні КУП - це заклад, що плідно співпрацює із іноземними та вітчизняними вузами, окремими науковцями, реалізуючи сумісні проекти та забезпечуючи можливість нашим студентам та аспірантам відвідувати іноземні університети, співпрацювати з посольствами інших країн. Тільки в цьому навчальному році ми поглибили співпрацю і знайшли нових освітянських партнерів, це такі вузи як - Міжнародний інститут енергетичної політики і дипломатії Московського державного інституту міжнародних відносин при МЗС Росії, кафедрою ЮНЕСКО, юрфак Московського державного університету ім. Ломоносова (Росія), Софійській університет - Болгарії, Арканзаський університет, Вашингтонський університет, Стенфордський університет, Інститут Кеннана (США), Регенсбургський університет, Інститут Східного та Європейського права у Мюнхені (Німеччина), юридичний факультет Мішкольцського університету, факультет держави і права Дебреценського університету, Інститут держави і права Угорської академії наук, факультет права Нішського університету (Сербія), факультет права Люблінського університету (Словенія), Люблінський Католицький університет ім. Павла ІІ, Люблінський університет ім. Марії Складовської Кюрі, Вроцлавський університет ( Польща), Мадридська королівська академія (Іспанія) та інші.
       Сьогодні КУП - це заклад, який виховує гармонійну особистість. Професійна підготовка поєднується із творчою діяльністю в культурно - розважальному центрі в якому діють власні студії спортивно-бального танцю, східного танцю, вокальна студія, вокальний дует «КУПАВА», вокально-інструментальний ансамбль.
       Це вуз де створені і постійно покращуються умови для заняття спортом, діють секції з регбі, міні футболу, баскетболу, волейболу. Ми проводимо різні, в тому числі і між університетські спортивні змагання на власному сучасному, багатофункціональному, спортивному комплексі. І наші студенти виборюють призові місця на різного роду спортивних змаганнях, зокрема, студентська жіноча команда з регбі, у 2009 році посіла друге місце в Чемпіонаті України з жіночого регбі.
       Сьогодні КУП - це заклад, різні акції якого підтримуються не лише Святошинським районом, а і міською адміністрацією, це заклад, який має відокремлені структурні підрозділи у Рівному та Ужгороді.
Ми дбаємо про належні умови для того, щоб кожен студент зміг знайти простір для розвитку своїх можливостей, здібностей, міг у повній мірі проявити свою індивідуальність, само ствердити себе як майбутнього фахівця та особистість. В цьому контексті ми дбаємо і про патріотичне виховання студентства, яке є пріоритетним завданням університету, поряд з художньо - естетичним вихованням молодої людини, її фізичної культури та здорового способу життя. Реалізація таких наших проектів, як: «Інтелектуальна власність в Україні - перлини живопису для студентської молоді», «Інтелектуальна власність в Україні - перлини сучасної літератури для студентської молоді», програма «Пізнай свій край» на моє глибоке переконання сприяє формуванню сучасної, креативно мислячої особистості.
       Ми плануємо нашу перспективу, постійно модернізуємо приміщення та територію вузу. В цьому році вирішили побудувати на нашій території студентську капличку, але після урочистого освячення Його Блаженством Блаженнішим Володимиром Митрополитом Київської та всієї України наріжного каменя вирішили будувати університетський храм на честь Нестора Літописця. Це наш шлях до духовності та поглиблення моральності молоді в храмі науки і освіти, яким є КУП НАНУ.
       Я думаю, що ті з сьогоднішніх бакалаврів і спеціалістів, хто продовжить навчання у нас в наступному навчальному році, будуть приємно здивовані новим кабінетом криміналістики, залом судових засідань, новим читальним залом, модернізованим комп'ютерним центром, оновленим лінгафонним кабінетом, залом Інтернет конференцій, новими аудиторіями які ми назвали атріумами та новими спортивними можливостями у вересні.
       Все це дає нам відчуття, що університет гідно виконує своє призначення і виправдовує довіру НАН України, надії наших студентів та їх батьків, а також майбутніх роботодавців. Ми тісно співпрацюємо з Генеральною прокуратурою, Вищим господарським судом, Вищим адміністративним судом, Міністерством юстиції, юридичними кампаніями, державними адміністраціями де проходять практику наші студенти. Однак, Наші здобутки - це не просто так - це результати щоденної кропіткої, самовідданої роботи переважної більшості співробітників нашого колективу.
       Тому в цей урочистий, підсумковий день цілого навчального року, я хочу щиро подякувати професорсько-викладацькому складу університету, моїм проректорам, завідуючим кафедрами, відділенням університету, керівникам наших структурних підрозділів, які діють в м. Ужгороді та Рівному за гідно виконану роботу на протязі року. Висловлюючи повагу методистам, колективу бібліотеки, відділу міжнародних зв'язків та грантів, колективу бухгалтері, іншим підрозділам, хочу подякувати за їх ефективну працю.
        Коли нам потрібно було вирішувати різні організаційні питання на протязі року, ми мали порозуміння та підтримку наших партнерів, колег та друзів.
Сьогодні від імені колективу університету, наших випускників, студентів, які продовжують навчатися, я хочу подякувати Президії НАНУ, Відділенню філософії історії і права, за підтримку. Я думаю, що цьогорічний випуск - це певний звіт про спільну якісну роботу.
       Ми щиро вдячні колективу Інституту держави і права ім. Корецького за партнерство, співпрацю і порозуміння. Особливо академіку Ю.С.Шемшученко, нашому почесному ректорові. Слова подяки і керівництву МОНУ і тим його підрозділам, з якими ми працювали весь цей час і отримували потрібну кваліфіковану підтримку і сприяння.
       І на завершення, хочу звернутися до наших випускників.
Шановні «Бакалаври», поздоровляючи вас з завершенням певного етапу вашого навчання, сподіваюся побачити всіх вас в вересні цього року і ми продовжимо діалог про право, дисципліну і якість освіти. Продовження навчання в модернізованому за літо КУП- це ваш мудрий і правильний вибір.
Шановні колеги «Спеціалісти», поздоровляю вас з повною базовою вищою юридичною освітою. Пам'ятайте, що шлях до успіху не може бути миттєвим, як би ми про це не мріяли, тому що тоді це не шлях, а випадковість. Енергія викладачів вкладена в ваші голови і серця в стінах КУП НАНУ - це надійний фундамент для Вашого успіху. Бажаю вам скористуватися цим для загального блага нашої професії. Не забувайте, що слово «неможливо» не з нашого лексикону, працюйте постійно над собою, самоудосконалюйтеся. На кращих з вас чекає наша магістратура.
       Шановні і поважні «Магістри», володарі вищого освітньо-кваліфікаційного рівня, сподіваюся, що ви будете в житті прикладом для випускників інших вузів і гідно понесете в люди добре слово про «Alma Mater». Притримуйтеся принципів університету, які можна висловити чотирма словами — порядність, працездатність, професіоналізм, патріотизм. Це ваш ключ до правильного життя.
       Я щиро бажаю всім вам стати успішними людьми в нашій надзвичайно прекрасній країні, бажаю вам цікавого, повноводного життя, мудрих і далекоглядних рішень, високих професійних досягнень, поваги до Конституції і законів нашої Вітчизни, поваги до честі мундира правознавця. Бажаю вам добра і справедливості, впевненості в свої силах, і обов'язково кожному з вас зичу трошки везіння. Пам’ятайте, що дорогу осилює той хто йде.
       Пам'ятайте і те, що наша країна починається з кожного із нас, а гармонія у сім'ї створює гармонію у суспільстві, де повинні панували гуманізм, закон та справедливість, та всі свободи, які забезпечує демократія.
       Пам'ятайте, статтю 3 Конституції України що "людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю". Вітаю вас з цим особливим днем Вашого життя.


Ректор КУП НАНУ, професор,
 Заслужений юрист України
Ю.Л. Бошицький
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg