Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Кафедра філософії і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ провела відкрите заняття, присвячене темі «Пріоритет закону та справедливості в сучасних українських реаліях»
Кафедра філософії і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ провела відкрите заняття, присвячене темі «Пріоритет закону та справедливості в сучасних українських реаліях»
  12 жовтня 2017 року на І курсі факультету правознавства та міжнародних відносин відбулося відкрите заняття, присвячене темі «Пріоритет закону та справедливості в сучасних українських реаліях». Проводила заняття доцент кафедри, кандидат філософських наук Тамара Ігорівна Солдатська за участі завідувача кафедри, доктора філософських наук, професора Михайла Івановича Бойченка.
    У контексті обговорення звучали міркування щодо доцільності принципового розмежування морального та легального як базового принципу філософії права І. Канта з урахуванням українського досвіду. При чому, це викликало неабияку зацікавленість у студентської аудиторії з огляду на проблематичність застосування Кантового проекту у царині української правової системи та неоднозначні оцінки щодо потреби імплементації цінностей, запропонованих видатним німецьким філософом. Водночас, студенти активно долучилися до аналізу традиційних та сучасних концепцій справедливості, що полемізують одна з одною і становлять суперечливу картину правової дійсності, але й спонукають до формування нових етичних та правових стандартів в українському суспільстві.
    Особливу активність  в аналізі порушених проблем проявили доповідачі Марина Бурлака та Ірина Процишин, у такий спосіб окресливши поле для власних подальших розробок вже у ролі потенційних майбутніх законодавців. До них приєдналися Солод Анастасія, Влад Кучеренко та Ганна Смаголь, запропонувавши власне критичне бачення недоліків та перспектив сучасної української правової свідомості.
Принциповим моментом, на якому зосередили  увагу студенти,стала нова судова реформа, нещодавно прийнята в парламенті з її особливостями, перевагами та можливими наслідками. Ігор Удод та Анастасія Моргун змогли викликати загальну дискусію щодо оцінки масштабу та необхідності змін, невідворотних у контексті цієї реформи.
    Зі студентами ІІ курсу міжнародного факультету було проведено конкурс кращих есе на тему: «Логіка крізь призму бачення юриста». Конкурсанти дуже відповідально та водночас творчо поставились до тематичного конкурсу, підготувавши власні роздуми-доповіді щодо значення логіки в житті людини, зокрема юриста.
    Під час своїх виступів студенти продемонстрували індивідуальні підходи у написанні та декламуванні есе. Зокрема, Віолета Шестопалова зазначила, що вивчення і практичне застосування знань з логіки дає можливість працювати на юридичній ниві впевненіше, продуктивніше та ефективно. Семенюк Є. зауважив, що значення логічних знань для юристів полягає в тому, що методи сучасної логіки сьогодні з успіхом можуть використовуватись  для дослідження наукових проблем у правознавстві. Анна Мірошкіна вважає, що логіка – це своєрідне знаряддя для тренування розуму, а Петрущенко Дарія додала, що індукція та дедукція існують у нерозривному взаємозв’язку. Наприкінці заходу шляхом голосування було визначено переможців. Отже, І місце розділили між собою А. Мірошкіна та В. Хоменко, ІІ місце за В.Шестопаловою,  Д. Третьяковою і Є. Семенюком, ІІІ місце за Маленко Д. та Москвітіним М..
    Проведений захід поєднав фундаментальні філософські питання з актуальною юридичною проблематикою, теоретичний контент із можливостями його прикладного застосування.
 st3_1s.jpg  st3_2s.jpg
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg