Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Київський університет права НАН України спільно з Карпатським біосферним заповідником провів міжнародну науково-практичну конференцію
Київський університет права НАН України спільно з Карпатським біосферним заповідником провів міжнародну науково-практичну конференцію
У цьому році Київський університет права НАН України вперше взяв участь в якості співорганізатора Міжнародної науково-практичної конференції «Природно-ресурсний та етнокультурний транскордонний потенціал Гуцульщини в Україні та Румунії: проблеми збереження та сталого розвитку», яка відбулася 25 листопада у змішаному онлайн-офлайн форматі за участю науковців, фахівців з охорони навколишнього середовища та природних ресурсів, культурної спадщини, екології, рекреації та освіти від Румунії та України, а також представники органів місцевого самоврядування, державних службовців, юристів та суддів.
З вітальним словом до всіх учасників конференції звернувся директор Карпатського біосферного заповідника М. Тарасюк, ректор Київського університету права НАН України, Заслужений юрист України, професор Ю. Бошицький. У своїй доповіді Юрій Ладиславович зазначив важливі аспекти збереження етнокультурної спадщини в Україні для історичних населених місць, створення умов для розвитку туристичного потенціалу, що безпосередньо впливає на культурний престиж країни, дає значний прибуток місцевим та державному бюджетам. А враховуючи, те, що Україна належить до країн з багатою історико-культурною спадщиною, кращих етнорегіональних традицій, однією з найбільш суттєвих проблем у гуманітарної політики держави є узгодження потреб охорони та збереження культурної спадщини.
Модератором конференції виступив доктор біологічних наук, заступник директора Карпатського біосферного заповідника Ф. Гамор. Федір Дмитрович наголосив про потужній природно-ресурсний та етно-культурний потенціал, який розвивається під виливом демографічних і кліматичних змін, що призводить до трансформації – зазнає втрат. Саме тому для його збереження та сталого розвитку потрібна підвищена увага з боку сусідніх країн, зокрема Румунії та підтримка з боку держав, науки і громади.
Важливим аспектом розвитку природно-ресурсного та етнокультурного транскордонного потенціалу Гуцульщини в Україні та Румунії на засадах збереження та сталого розвитку є міжнародне право та національне законодавство, що включає Європейські рамкові Конвенції ратифіковані Україною, зокрема Європейська рамкова конвенція про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями, про що детальніше доповідала проректор з наукової роботи Київського університету права НАН України доктор наук з державного управління, професор О. Червякова.
Від Київського університету права НАН України виступали завідувач кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін кандидат юридичних наук О. Доценко про вплив кліматичних змін на стан біологічного різноманіття Карпат та характерні шкідливі наслідки цих змін, з пропозиціями щодо протидії цим негативним наслідкам з метою збереження біорізноманіття; завідувач кафедри кримінального права та процесу кандидат юридичних наук О. Савка про основні принципи земельної реформи, зосереджуючи увагу на аспектах юридичної відповідальності за порушення у сфері земельних відносин.
З румунської сторони у конференції взяли участь депутат Парламенту Румунії, голова Союзу українців Румунії  Н. Петрецький; прімар Комуни Бистрий – В. Дучук; директор Українського педагогічного ліцею ім. Тараса Шевченка, м. Сігету Мармацієй кандидат географічних наук, В. Куреляк; колишній старший радник Міністерства культури Румунії у справах національних меншин, кореспондент часописів Союзу українців Румунії – Я. Колотило; прімарі різних років комуни Бистрий – В. Дучук, В. Бумбар, Д. Коренюк; голова фундації українських гуцулів Румунії, комуна Кривий – В. Попович.
За результатами роботи в рамках конференції сторони домовились про налагодження співпраці з Київським університетом права НАН України, подальшу роботу щодо популяризації юридичної освіти та науки в Румунії, проведення спільних заходів для студентів, аспірантів, спеціалістів-практиків в галузі права, що дає можливість для гармонізації загальнодержавних, регіональних та місцевих інтересів, створення ефективних механізмів забезпечення умов для здійснення транскордонного співробітництва.
Матеріли Міжнародної науково–практичної конференції «Природно-ресурсний та етнокультурний транскордонний потенціал Гуцульщини в Україні та Румунії: проблеми збереження та сталого розвитку» опубліковані у спільному збірнику наукових праць Київського університету права НАН України і Карпатського біосферного заповідника, якій висвітлює дослідження специфічних гірських умов соціально-економічної діяльності в умовах глобалізаційних викликів, зокрема транскордонну співпрацю, об’єкти, що охороняються Конвенцією про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини та Конвенцією про охорону нематеріальної культурної спадщини, створення транскордонного українсько-румунського біосферного резервату у Марамороських горах.
Прес-центр КУП НАН
 

Підписка на новини
Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 423-74-71
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »