Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
КУП НАНУ провів міжнародну науково-практичну конференцію в Словаччині та Угорщині
      11-14 травня 2010 року КУП НАНУ провів міжнародну науково-практичну конференцію, «Міжнародне співробітництво у впровадженні інноваційних технологій навчання у вищій школі» (Велика кандференція). Наш університет вперше проводив науковий форум такого масштабу на території відразу двох іноземних держав: Угорщина (м. Мішкольц) та Словаччина (м. Кошице), виступивши його співорганізатором.
       Розвиток освіти та науки безпосередньо пов’язаний із активною формою спілкування та обговорення наукових та освітянських проектів в рамках конференцій, семінарів і доповідей.
  Відкриття конференції в Угорщині

       Наукова конференція об’єднала вітчизняних та іноземних вчених в єдиному прагненні обговорити проблеми та перспективи розвитку освітньої діяльності в Україні в контексті її інноваційного розвитку. У роботі конференції взяли участі представники Міністерства освіти і науки України, Закарпатського державного університету, Мішкольського університету, Академічного товариства ім. М. Балудянського, Київського університету права НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інших навчальних та наукових установ. Київський університет права НАН України на конференції представляли ректор університету проф. Бошицький Ю.Л., проректор з навчальної роботи денної форми навчання, доц. Глух М.В., зав. кафедри підприємницького права, доц. Юшина С.І., доцент кафедри теорії та історії держави і права, доц. Дідич Т.О., референт ректора, Сарських О.П., чотири студенти Київського університету права НАН України: Біржкова Є., Іваненко М, Осядла М., Прівальцева М..

       Робота конференції проходила у два етапи – пленарне засідання, яке відбулося в актовій залі Мішкольського університету (Угорщина), та робота секцій. У рамках Великої конференції проходила і студентська конференція на базі Кошицького технічного університету (Словаччина). Під час пленарного засідання у вступному слові ректор Київського університету права НАН України, проф. Бошицький Ю.Л. відзначив принциповий характер інноваційних технологій у підготовці кадрів та на прикладі Київського університету права НАН України розповів про ті інноваційні проекти, що впроваджуються у навчальний процес університету, зокрема: обмін студентами, проведення майстер-класів, підготовка електронних ресурсів лекційного матеріалу, активізація міжнародного співробітництва між вищими навчальними закладами тощо.

        Під час ознайомлення із університетським містечком Мішкольського університету для представників юридичної освіти і науки надзвичайно цікавим було відвідання юридичного факультету Мішкольського університету, де відбулася неформальна зустріч із заступником декана з міжнародних зв’язків Ерікою Вароді з приводу методики викладання юридичних дисциплін у Мішкольському університеті. Е.Вароді запропонувала науковцям підготувати публікації у фахові юридичні видання Угорської Республіки.
 Візит на юридичний факультет Мішкольського університету

 
 

       Секційна робота характеризувалась активним обговоренням доповідей, виробленням практичних рекомендацій щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері інноваційної діяльності та вищої освіти, поліпшення реалізації інтеграційної політики в сфері вищої освіти. За результатами конференції було прийнято за основу низку рекомендацій:
- врахувати динамічні зміни взаємодії ринків освіти і праці, регіональних, національних та міжнародних особливостей змісту і якості освіти, подолати суперечності при формуванні гармонізованих європейських і національних програм та галузевих стандартів;
- посилити увагу до нетрадиційних методів діяльності наукових шкіл, проведення круглих столів, конкурсів, олімпіад тощо;
- подальше удосконалення системи залучення студентів до виконання науково-дослідних програм, привабливості наукової роботи.
Бібліотека Мішкольського університету


      Окрім плідної наукової роботи конференції гостинні словацькі та угорські колеги запропонували цікаву культурну програму та організацію дозвілля, що надало змогу ознайомитись із культурною спадщиною м. Кошиця та м. Мішкольця. Організація та робота конференції залишили незабутні позитивні враження в учасників. Тепла і дружня атмосфера конференції сприяє консолідації науковців та співпраці навчальних закладів і правових шкіл. Після завершення пленарного засідання учасники конференції мали можливість ознайомитися з навчально-методичною базою Мішкольського університету.
      Для представників юридичної спеціальності надзвичайно цікавим було відвідування юридичного факультету Мішкольського університету, де відбулася неформальна зустріч із заступником декана з міжнародних зв’язків
Ерікою Вароді  з приводу методики викладання юридичних дисциплін у Мішкольському університеті.
Екскурсія по університету  Мішкольца

       Учасниками конференції «Міжнародне співробітництво у впровадженні інноваційних технологій навчання у вищій школі» були виголошені доповіді: «Нові рубежі викладання іноземних мов у сфері вищої освіти» (Банчу Віоріка, Університет м. Орадя, Румунія); «Застосування інноваційних технологій при викладанні технічних дисциплін» (Бунда В.В., Закарпатський державний університет, Україна); «Інновація в навчальному процесі» (Вархола Міхал, Академічне товариство ім. Михайла Балудянського, Словаччина); «Високі педагогічні технології та їх детермінація змістом освіти» (Луговий В.І., Національна академія педагогічних наук України); «Особливості впровадження Європейської кредитно-трансферної системи в Україні» (Малига В.А., Донецький національний університет, Україна) та інші. З доповіддю про правове регулювання інноваційних технологій навчання у вищій школі виступив Т.О. Дідич, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України.
Продовження конференції КУП НАНУ в Словаччині

       Проведення міжнародної науково-технічної виставки-презентації вищих навчальних закладів сприяло формуванню наочного уявлення про навчальні заклади та обміну досвідом, зокрема, щодо способів презентації вузу. Київський університет права НАН України отримав диплом відзнаки за участь у цій виставці.

       По завершенню роботи конференції відбулося обговорення та прийняття її резолюції . Учасників конференції було відзначено дипломами за кращу доповідь. Такого диплому було удостоєно ректора, професора Ю.Л. Бошицького.

     За результатами міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та докторантів «Міжнародне співробітництво в системі європейської вищої освіти» дипломи за кращу доповідь отримали студенти Київського університету права Осядла Марія та Прівальцева Марія.
Презентації вузів

       На завершення роботи конференції було організовано святковий прийом для всіх учасників конференції, на якому відбувалося нагородження переможців міжнародної виставки та вручення дипломів за кращі наукові доповіді.
 Візит до відомого технопарку
Навчальна поїздка в технопарк села Кехнець (Словачина)

       На зворотньому шляху з Угорщини делегація мала можливість ознайомитися із сучасним словацьким селом. Староста доктор Йозеф Конколи презентував здобутки села, яке є унікальним явищем на теренах країн колишнього соцтабору, за останні 15 років. На території громади функціонує 12 компаній, які забезпечують розвиток села. Наприкінці травня планується відкриття нового центру, який включає: ресторан, конгрес-зал, бізнес-готель, релакс-центр тощо.
 Екскурсії по Мішкольцу та Кошіце

Від'їзд додому

 
 

Метеріал підготували:
Т.О. Дідич,
канд. юрид. наук, доцент кафедри
теорії та історії держави і права КУП НАНУ

С.І. Юшина, канд. юрид. наук, завідувач
кафедри підприємницького права КУП НАНУ

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg