Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
КУП НАНУ провів VІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «ЄВРОПЕЙСЬКА ЮРИДИЧНА ОСВІТА І НАУКА»
     Відповідно до плану Міністерства освіти і науки України "Про організацію і проведення науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів у 2013 році" за ініціативи Київського університету права НАН України, Ужгородського національного університету, Союзу юристів України, Дебреценського університету (Угорська Республіка) та Академічного товариства ім. М.Балудянського (Словацька республіка) була організована та проведена VIІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених "Європейська юридична освіта і наука", яка проходила в м. Ужгороді на базі Ужгородського національного університету 11-13 жовтня.
      На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від Президента Національної академії наук України, академіка Є.Б.Патона, Академіка-секретаря Відділення Історії, філософії та права НАН України, О.С.Онищенко та Голови Союзу юристів України В.О.Євдокимова.

     Цього року актуальні проблеми сучасної юриспруденції, стратегію її розвитку, а також погляди молодих науковців на правові процеси обговорювали 53 учасники конференції. «Метою подібних наукових заходів є,насамперед, підготовка студентів до фахового майбутнього», – зауважив у своєму вітальному слові ректор КУП НАНУ, професор Ю.Л.Бошицький. «У Київському університеті права протягом року проводять шість подібних конференцій, але в Ужгороді такий захід має ще й стратегічне значення», –підкреслив професор Бошицький. «Молодь повинна об’єднуватися навколо науки. Конференція на Закарпатті відбувається у рамках розширення географії учасників. Ужгород найкраще підходить для цього. Це напрацювання стратегії розвитку». Програми подвійних дипломів, які реалізують сьогодні організатори конференції ( Київський університет права з болгарським університетом та Ужгородський національний університет – словацьким вишем) також свідчать про своєчасність конференції.

     Ректор УжНУ, професор Ф.Г.Ващук, вітаючи молодих правників, з акцентував увагу на тому, що конференція особливо актуальна сьогодні, в час очікування підписання асоціативної угоди України з ЄС. «УжНУ також рухається у напрямку євроінтеграційних процесів, і прикладом цього є створення в університеті факультету європейського права і правознавства, на базі якого і відбувається конференція. Ми свідомо створювали такий підрозділ, тому що наші випускники під час працевлаштування у країнах ЄС змушені проходити тривалу процедуру для визнання диплому. Одна з вимог – наявність у навчальному плані дисциплін, пов’язаних з європейським правом і правознавством. Сьогодні в структурі всіх українських вишів треба створювати такі підрозділи. Наші студенти мають хороші можливості для працевлаштування у Європі».

     Наукові заходи, до організації яких активно долучається молодь, підтримує й Закарпатська обласна держадміністрація. Під час вітального слова заступник голови Закарпатської ОДА Іван Качур побажав приїжджим учасникам пізнати найзахіднішу частину України та запевнив у сприянні під час відвідин культових споруд області. «Приємно, що Закарпаттю випала нагода приймати учасників міжнародної конференції, які звертають увагу на один із найважливіших напрямів сучасної освіти – юриспруденцію,намагаються дати оцінку сучасній законодавчій базі та зробити усе можливе, щоб юриспруденція мала належний рівень і слугувала народу, захищала права й свободи людини», - зазначив Іван Качур. Відзначимо, що за сприянням Закарпатської ОДА для учасників конференції вхід у закарпатські музеї був безкоштовний.
     Учасників конференції привітали також Тіл Кароль, заступник голови міста Кошіце (Словаччина) та Іван Алмаші, заступник начальника Головного управління юстиції у Закарпатській області.

     Безпосередні організатори наукового заходу – директор Ужгородського інституту КУП НАН України Оксана Ващук та декан факультету європейського права і правознавства УжНУ Ярослав Лазур – побажали учасникам цікавих доповідей, плідних дискусій, знайомств та  поглиблення співпраці. Біля витоків міжнародної науково-практичної конференції "Європейська юридична освіта і наука" вісім років назад був і Хома Олексик, заступник декана факультету європейського права і правознавства, який побажав учасникам конференції«продовжувати ту місію, яку започаткували далеко до нас кращі мислителі, що прийняли рішення про утвердження духу законів через дух права, божественного принципу збереження рівноваги у природі й суспільстві». Ґенезу українських наукових конференцій пригадала проректор Київського університету права НАН України Галина Левківська, нагадавши, що перша збірка наукових праць була опублікована у Харкові 1823 року. «Кожен з виступів на конференції вагомий у розвитку вищої юридичної освіти в Україні. Я пишаюся тим, що вже з 1995 року ми спілкуємося з ужгородськими колегами, і щороку я відкриваю для себе щось нове. Учасникам конференції бажаю вдумливих відповідей на поставлені проблеми».

     Доповідачі наукового заходу розглядали питання юридичної освіти, науки, прогалини у законодавстві, можливості підписання угоди про асоціацію з ЄС, проблеми конституціоналізму тощо. За результатами виступів організаторами конференції кращими науковими доповідями були визнанні доповіді Івана Полюжина, Миколи Сюсько, Топольницької Марьяни, Улиганець Вікторії, Зан Мирослави, Карпинця Івана, Левади Єгора. Крім того трьох ужгородських учасниць конференції було нагороджено поїздкою до Києва на парламентські слухання з питань гендерної політики. А від газети «Все про бухгалтерський облік» учасники конференції одержали грамоти.

      Міжнародна науково-практична  конференція окрім традиційного наукового мала й культурологічне та соціальне спрямування. У рамках програми «Пізнай свій край» учасники конференції відвідали чотири замки Закарпаття (Невицький, Ужгородський, Чинадіївський та замок «Паланок»), скоштували угорський бограч та провели соціальну акцію, приуроченої до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. В ужгородському сквері святої Тетяни (покровительки студентства) молоді правники висадили 200 тюльпанів. Дана акція стала першим подарунком в Україні з нагоди ювілею великого Кобзаря. Нагадаємо, що 2014 рік в Україні проголошено роком Тараса Шевченка.

     За результатами заслуханих доповідей були узагальнені та схвалені рекомендації учасників конференцій Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, вишам та науковим установам щодо активізації міжнародного співробітництва у галузі освіти та науки, інтеграції у європейський освітній та правовий простір.

 
Оргкомітет конференції
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg