Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Поглиблення наукових зв`язків між Київським університетом права НАН України та Інститутом електронної фізики НАН України
Поглиблення наукових зв`язків між Київським університетом права НАН України та Інститутом електронної фізики НАН України

         Нещодавно делегація КУП НАН України в складі ректора Ю.Л. Бошицького, декана юридичного факультету Т.Ю.Тарасевич, професора П. Д. Біленчука, голови ради молодих вчених КУП Т. О. Кортукової відвідали в м. Ужгороді Інститут електронної фізики НАН України і провели зустріч з директором цього інституту доктором фізико-математичних наук Г.М. Гомонай з метою налагодження творчої співпраці.

ugorec.jpg

Інститут електронної фізики (ІЕФ) НАН України – провідна академічна установа в Закарпатті, що веде свою історію з 1981 року, коли на базі уже діючих наукових відділів інститутів АН УРСР – відділу фотоядерних процесів Інституту фізики АН УРСР (1969 р.) та відділу теорії гадронів Інституту теоретичної фізики АН УРСР (1970 р.) – було створено Ужгородське відділення Інституту ядерних досліджень АН УРСР.

            З 21 вересня 1992 року Ужгородського відділення ІЯД АН УРСР було реорганізовано в ІЕФ НАН України, а на тепер структура Інституту містить 4 наукових підрозділи:

  • відділ електронних процесів і елементарних взаємодій
  • відділ квантової та плазмової електроніки
  • відділ матеріалів функціональної електроніки
  • відділ фотоядерних процесів, в яких проводяться дослідження з фізики електронних, фотонних, іонних і атомних зіткнень, ядерної фізики, радіаційної і техногенно-екологічної безпеки, фізики лазерів на парах металів, оптичного приладобудування, фізико-хімічних основ і технології отримання, оброблення та застосування макроскопічних і мезоскопічних кристалів, плівок та склоподібних матеріалів.

             У квітні 2017 року директором Інституту електронної фізики НАН України обрано Ганну Миколаївну Гомонай, доктора фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника, лауреата премії НАН України ім. І. Пулюя.

ugorec.jpg

            Завдяки багаторічній плідній праці академічного ядерного підрозділу ІЕФ НАН України Ужгород став третім ядерним центром України, що має необхідні ліцензії, кваліфікований персонал та спеціалізовані приміщення для проведення фундаментальних та прикладних ядерно-фізичних досліджень. В тому числі і прикладних – як єдиний у країні метрологічний стенд для радіаційних випробувань оборонної та космічної техніки, матеріалів та приладів для вітчизняних АЕС.

            Для Карпатського регіону його роль важлива у питаннях протидії транскордонній ядерній злочинності, розвитку та впровадження сучасних технологій, зокрема, в медицині, екології, природоохоронній діяльності. Через військові події на сході України гостро стоїть питання збереження оборонної інфраструктури України, для якої наявний парк ядерно-фізичних установок (у т.ч. і установка фотоядерних процесів ІЕФ НАН України) відіграє особливо важливу роль.

            Відвідання Інституту електронної фізики НАН України делегацією КУП НАН України дуже важливе тому, що вчені КУП НАН України П.Д. Біленчук, М.І. Малій та Т.В. Обіход проводять спільні дослідження з професором цього інституту В.Т. Маслюком в галузі кібербезпеки, кібертероризму, кіберзлочинності, ядерної безпеки, ядерної криміналістики і ядерної експертології.

            Враховуючи наявний правовий, науково-технічний та кадровий потенціал КУП НАН України і Інституту електронної фізики  НАН України така співпраця може стати освітньою площадкою для підготовки та перепідготовки персоналу АЕС в питаннях поводження із джерелами іонізуючого випромінювання, а також правових питаннях, що стосуються сучасних аспектів ядерного законодавства, ядерного регулювання, транскордонного співробітництва з цих питань та забезпечення екологічної безпеки на західному кордоні України.  

ugorec.jpg ugorec.jpg

 Біленчук П.Д., професор, к.ю.н..

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg