Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній - «DOCTOR HONORIS CAUSA» КУП НАН Украіни
Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній - «DOCTOR HONORIS CAUSA» КУП НАН Украіни

  19 листопада 2019 року під час урочистого розширеного засідання Вченої ради Київського університету права НАН України відбулася церемонія присвоєння почесного звання «DOCTOR HONORIS CAUSA» Предстоятелю Православної церкви України, Митрополиту Київському і всієї України, доктору богословських наук, професору Епіфанію.
ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

  Цього звання Митрополит Епіфаній удостоєний підставі  рішення Вченої ради Університету від 28 жовтня 2019 року, за багаторічну співпрацю з КУП НАН України.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

   Під час церемонії ректор Юрій Бошицький наголосив, що звання «Почесного доктора Київського університету права НАН України» є найвищою почесною відзнакою Університету. Почесне звання присвоюється вітчизняним та зарубіжним науковцям, діячам науки та освіти, громадським діячам за особливі заслуги перед Київським університетом права НАН України у розвитку  науки та освіти, високий професійний і моральний авторитет в освітянських колах та у суспільстві.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

   За традицією Почесні доктори виступають із науковою доповіддю перед  професорсько-викладацьким колективом. Виступ Митрополита Епіфанія  викликав жваву зацікавлену  дискусію, як у членів Вченої ради, так і у викладачів, студентів університету та почесних гостей. Від Вченої ради питання були чисельні запитання, зокрема  завідувачем кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Іриною Терлецькою,  завідувачем кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін Вікторією Кожевниковою, головою Ради молодих вчених КУП НАНУ Тамарою Кортуковою щодо поняття духовності та визначення людиною сенсу життя, необхідності запровадження духовних класів у школах, ставлення до легалізації цивільних шлюбів. Наукову спільноту також цікавили проблеми співвідношення церкви та держави, відношення церкви до біометричних паспортів. Жваве обговорення викликали питання від студентів КУП НАНУ Анастасії Майорова та Пилипа Жука щодо впливу канонічного права на сучасне національне право України.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

   У своїх відповідях Митрополит наголосив на необхідності розвитку духовності та примноження своїх знань, окреслив тісний зв'язок між правами людини та Законом Божим, розповів про відомих священнослужителів, які мали професію юриста та розуміють специфіку цієї роботи, в якій часто доводиться робити судження про людину, її права, відповідальність перед законом, ухвалювати рішення, які можуть впливати на долю людини, у зв'язку з чим Церква закликає дотримуватися принципів суворої професійної відповідальності, непідкупності та неупередженості, високих етичних норм.

   До святкового заходу долучилися почесні гості із Київської православної богословської академії, зокрема: ректор, доктор богословських наук, професор протоієрей Олександр Трофимлюк; проректор з наукової роботи, доктор церковно-історичних наук, професор, протоієрей Віталій Клос; проректор з виховної роботи, кандидат наук з богослів’я, доцент, протоієрей Петро Бойко; завідувач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін, кандидат наук з богослів’я, професор Святослав  Чокалюк.

   Серед почесних гостей заходу були заслужений юрист України, народний депутат багатьох скликань, Юрій Кармазін; доктор політичних наук, президент Академії політичних наук Петро Мироненко, Народна артистка України Євгенія  Басалаєва, Президент товариства «Україна-Болгарія» Юрій Сєдих, член правління  Товариства  закарпатців  Олександр Савка, меценат Салім Караме, радник Посольства Польської Республіки Ева Матусзек-Загата, тележурналіст, член Спілки кінематографістів України, академік Української кіноакадемії Ірина Гордійчук.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

   Після проголошеної доповіді відбулася церемонія посвяти у Почесні доктори (Doctor Honoris Causa), під час якої вчений секретар Юлія Кабенок ознайомила присутніх з життєвими та науковими досягненнями Предстоятеля Православної церкви України Епіфанія, а ректор Юрій Бошицький  вручив Митрополиту Епіфанію диплом «Почесного доктора Київського університету права НАН України» (Doctor Honoris Causa) та відповідні атрибути.

   У своїй інавгураційній промові Митрополит Епіфаній висловив слова вдячності ректорові та колективу Університету за високу оцінку його діяльності та висловив сподівання на продовження плідної співпраці в сфері освіти, науки, культури та духовності. «Хочу подякувати ректору та усім Вам, що Ви удостоїли мене такої честі. Я вірю, що у майбутньому ми разом  матимемо змогу зробити багато добрих і корисних справ не тільки для нашої церкви, а й для нашої української держави. За нами майбутнє та ті благословенні успіхи, які ми будемо разом з вами досягати!» – сказав він. 

ugorec.jpg ugorec.jpg

                                                   Фото : священник Андрій Сидор, Студенти КУП - Олександра Цвик,

                                                                                                                           Анастасія Харченко

                                                                                                                                                         Прес-центр КУП НАНУ


 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg