Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Проект "Пізнай свій край" - АР Крим

В рамках проекту КУП НАНУ  "Пізнай свій край" студенти та викладачі відвідали Мармурову печеру в АР Крим.
      31 жовтня 2009 року студенти КУП НАН України за ініціативою ректора, професора Ю.Л.Бошицького та в рамках програми «Пізнай свій край» мали змогу відвідати всесвітньо відому Мармурову печеру. Цю печеру було відкрито в 1987 році, а знаходиться вона на нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг Кримських гір (АР Крим, Україна). Вхід до печери знаходиться на висоті 920 м. над рівнем моря. Закладена вона в блоці верхньоюрських вапняків і складається з трьох частин: Головної галереї, Нижньої і бічного «Тигрового ходу». Протяжність розвіданих ходів — 2050 м, глибина — 60 м. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів — понад 1 км. Температура повітря на екскурсійній ділянці постійно тримається на відмітці +9° С.

      Унікальність Мармурової печери принесла їй світову популярність. За оцінкою відомих спелеологів, вона належить до п'ятірки найкрасивіших обладнаних печер планети. Одну з найбільш відвідуваних печер Європи - Мармурову, в 1992 році було прийнято до Міжнародної асоціації обладнаних печер (м. Генга, Італія). Печера Мармурова зустріла нас «Галереєю казок», ширина якої — 20 м. Галерея прикрашена сталактитами, сталагмітами, натічними драпіровками. Освітлений маршрут веде вглиб печери. Екскурсійна доріжка огинає химерні творіння сталагмітів, що своїми контурами дивно нагадують казкових героїв. Світло вириває з пітьми «Слоненя» та «Мамонта», голову «Господаря печери», «Діда Мороза», «Царівну-жабу». Важко повірити, що ці фігури створені протягом мільйонів років краплинами води, а не руками талановитого скульптора.

       Таємничою темрявою оповито залу «Перебудови». Але темрява відступає в промінні прожекторів, і тоді приголомшують її розміри. Це одна із найбільших обладнаних зал світу: площа її 4 тис. м², висота — понад 20 м. Унікальним є 7-метровий сталагміт, що лежить на боку і має назву «Башта, що впала». А поряд із велетнем — витончені крихкі мережива-гурові озерця, на дні яких знаходять так звані «печерні перли».

       Дякуємо ректорові університету, проф. Ю.Л.Бошицькому за надану можливість відвідати цікаву екскурсію та за незабутні враження!

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg