Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Студенти КУП НАН України відвідали Верховний Суд з комплексною оглядовою екскурсією
Студенти КУП НАН України відвідали Верховний Суд з комплексною оглядовою екскурсією
20 вересня 2021 року студенти Київського університету права НАН України відвідали Верховний Суд – найвищий судовий орган у системі судів України загальної юрисдикції. Супроводжувала студентів Перелигіна Раїса Володимирівна – доцент кафедри кримінального права та процесу, завідувач відділу аспірантури, к.ю.н., доцент.
Під час комплексної екскурсії молодь оглянула унікальну пам'ятку архітектури – Кловський палац, який є представницьким корпусом Верховного Суду, оглянули барокові інтер'єри палацу, ознайомилися з його історією. Незабутнє враження на студентів справив зал Пленуму, де зазвичай проводяться засідання Пленуму Верховного Суду та інші офіційні заходи. Знаходячись у залі судових засідань, де слухають справи судді Великої Палати Верховного Суду, студенти мали можливість відчути атмосферу, в якій приймає рішення найвищий судовий орган держави. В Музеї Верховного Суду студенти дізналися про шляхи розвитку судоустрою і судочинства в Україні.
Варто звернути увагу на те, що кожен елемент приміщення є неповторним за своїм стилем, оздобленням та має певне символічне значення. Так, Парадні сходи палацу, що ведуть до зали судових засідань, виконані з граніту – символу твердині – та прикрашені скульптурами-символами чеснот Справедливості, Поміркованості, Неупередженості та Хоробрості. Стіни конференц-зали Верховного Суду прикрашені гіпсовою ліпниною у вигляді голубів  символів миру. Зала засідань Пленуму Верховного Суду в свою чергу оздоблена на тематику становлення державності України. Це, зокрема, розписи із зображеннями князя Ярослава Мудрого з Руською правдою, гетьмана Пилипа Орлика з першою конституцією України, першого президента України Михайла Грушевського з четвертим універсалом.
Надзвичайно пізнавальною стала розповідь судді Касаційного кримінального суду при Верховному Суді Яковлєвої Світлани Володимирівни про діяльність ВС, процес конкурсного відбору, особливості функціонування судів в умовах карантину, досвід побудови кар’єри судді, а саме з чого починати та на що необхідно звертати увагу в першу чергу молодому фахівцю.
Подібні заходи дають змогу не лише ознайомити студентську молодь з особливостями діяльності, історією, видатними постатями Верховного Суду, але й підвищити правову свідомість та правову культуру майбутніх правників.
Прес-центр КУП НАНУ
 

Підписка на новини
Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 423-74-71
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »