Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Студенти КУП НАНУ взяли участь в інтерактивній міні-лекції
Студенти КУП НАНУ взяли участь в інтерактивній міні-лекції

            Напередодні відзначення Дня прав людини студенти Київського університету права Національної академії наук України взяли участь в інтерактивній міні-лекції на тему: «Освіта заради верховенства права» за участю тренера Національної школи суддів України, судді Черкаського окружного адміністративного суду Трофімової  Лариси Віталіївни.

           Передумовою проведення інтерактивного заняття, стало ознайомлення із доповіддю: «Європейська комісія «За демократію через право» Верховенство права», яка схвалена Венеційською Комісією на 86-му пленарному засіданні (Венеція, 25-26 березня 2011 року). Зі змісту якої, учасникам заняття, роз’яснено поняття «верховенство права» сукупно з поняттями «демократія» та «права людини» - це три підвалини, на яких була засновано Рада Європи. У подальшому це поняття знайшло своє схвалення у преамбулі Європейської Конвенції з прав людини.

ugorec.jpg ugorec.jpg

         Метою доповіді є виклад загальновизнаного чіткого розуміння «верховенство права», завдяки чому міжнародні організації, а також національні та міжнародні суди могли б тлумачити і застосовувати цю фундаментальну цінність. Водночас, розглянули історичні витоки понять «Rule of Law», «Etat de droit» та «Rechtsstaat»; Верховенство права у позитивному праві; Пошук чіткого розуміння: законність (вищість закону/supremacy of the low), юридична визначеність (legal certainty), заборона свавілля (prohibition of arbitrariness), доступ до правосуддя, представленого незалежними та безсторонніми судами, дотримання прав людини, заборона дискримінації та рівність перед законом; Нові виклики.

ugorec.jpg ugorec.jpg

         Студенти КУП НАНУ, були в захваті від почутого, активно приймали участь в обговорені порушених питань, висловлювали свої думки та відчули себе справжніми кандидатами на посаду судді. Водночас, користуючись нагодою, письмово підготували для тренера Національної школи суддів України Трофімової Лариси Віталіївни запитання з метою отримання відповідей на них на наступній інтерактивній лекції.     

 

Прес – центр  КУП НАНУ


 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg