Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
У Харкові відбулись VII Всеукраїнські Шевченківські читання
     28-29 березня в м. Харків на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого студентами, під патронатом керівництва вузу, було організовано та проведено VII Всеукраїнські Шевченківські читання, мета яких – об’єднання суспільства, вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка та консолідація творчого потенціалу молоді.

     У заході взяли участь студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського університету права НАН України, Національного авіаційного університету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківського національного медичного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

     Присутніх привітав доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, проректор із навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри конституційного права України Ю. Г. Барабаш: «Творчість великого Кобзаря стає дороговказом для нас сьогодні. Шевченківські дні не відзначено в календарі як національні свята, але такими вони є насправді в серці і душі кожного українця. Тарас Шевченко – геніальний поет України, мислитель, пророк її визволення, один з найвищих злетів її духу. Слово правди і любові Т.Шевченко утвердив подвигом свого життя. Нехай у ці березневі дні широко, могутньо, повнокровно звучить Шевченкове слово».

     Весь формат заходу було спрямовано на реалізацію творчого потенціалу – студенти декламували авторські вірші, виконували пісні під акомпанемент гітари, ділились власними есе, короткими новелами визначальними темами яких стали життя і творчість Т. Г. Шевченка, його роль в українській історії та культурі, а також роздуми про сучасні реалії нашої країни та суспільства. Без жодних обмежень кожен учасник мав змогу висловити власну громадянську позицію щодо останніх доленосних подій в Україні.
Усі учасники намагалися всебічно розкрити особистість поета, передати своє власне сприйняття Кобзаря, його творів і громадянської позиції, показати, як український пророк вплинув на формування їх особистості.
     Після роботи 1-го дня читань, усі охочі мали можливість відвідати оглядову автобусну екскурсію Харковом. Програму вів кандидат історичних наук, доцент кафедри конституційного права України С. Ю. Лукаш. Знаковим є те, що серед 1256 пам’ятників Тарасу Шевченку в Україні, у Харкові найкращий. Серед гостей на читаннях була символічна єдність України, адже кожен представляв Південь і Північ, Захід і Схід України на рівних.

     Другий день Всеукраїнських Шевченківських читань пройшов у ще більш камерній обстановці. Молодь продовжила радувати своїми власними поетичними доробками, які було написано в період найважчих днів сучасної історії України. У вільній формі кожен охочий мав можливість висловити репліку, подякувати організаторам. Від душі та щирого серця, без перебільшення, учасниками заходу доведено, що майбутнє Україна має!

     Важливою особливістю єдності країни в уособлені студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого є їх започаткована традиція – щоденно співати гімн України біля пам’ятника Ярославу Мудрому. Всі учасники залюбки долучились до цієї акції.

     Дійсно, в період тяжких потрясінь, а особливо коли тобі доводиться бути дійовою особою на сторінках доленосних історичних подій Батьківщини, то значення таких справжніх українських заходів, за участю молодого покоління – надзвичайно важлива!

     Після участі у VII Всеукраїнських Шевченківські читаннях укріплюється патріотичний дух та стверджується національна самосвідомість. За що варто висловити слова щирої подяки організаторам – студентам Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; ідейному наставнику – С. Ю. Лукашу; керівництву вузу, яке підтримало проведення справді Всеукраїнський патріотичний захід, а також ректору Київського університету права НАН України Ю. Л. Бошицькому, який посприяв участі у ньому.

Матеріал підготував:
студент 3 курсу, юридичного факультету,
голова НТС КУП НАН України,
Матат Андрій


 

Підписка на новини


Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg