Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У КУП НАНУ відбулась лекція-дискурс для студентів 3 курсу факультету правознавства та міжнародних відносин на тему: «Співпраця України з ЄС в межах Угоди про Асоціацію»
У КУП НАНУ відбулась лекція-дискурс для студентів 3 курсу факультету правознавства та міжнародних відносин на тему: «Співпраця України з ЄС в межах Угоди про Асоціацію»
    11 жовтня 2017 року у Київському університеті права НАН України під керівництвом к.ю.н., доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Мушак Наталії Богданівни відбулась лекція-дискурс для студентів третього курсу факультету правознавства та міжнародних відносин на тему «Співпраця України з Європейським Союзом в межах Угоди про Асоціацію».   
Мета лекції полягала в тлумаченні та аналізі правових актів, що регулюють правові відносини  між Україною та Європейським Союзом.
    Лектором окрему увагу було зосереджено на положеннях Угоди про Асоціацію, що стосуються розділів «Політичного діалогу та реформ, політичної асоціації, співробітництва і конвергенції у сфері закордонних справ та політики безпеки», «Юстиції, свободи та безпеки», «Економічного та галузевого співробітництва», «Фінансового співробітництва», «Інституційних, загальних та заключних положень».
Відповідно, зважаючи на підписання, ратифікацію, дію міжнародного документу та його подальшу імплементацію до національного законодавства України викладачем Мушак Н.Б. та студентами визначено, що будуть створені нові можливості для регіонального співробітництва між Україною та Європейським Союзом, а саме можливість України інтегруватися у внутрішній ринок ЄС, а також можливість для громадян України використовувати переваги свободи пересування територією держав-членів Європейського Союзу як громадян третьої країни.
    Мушак Н.Б. підкреслила, що дієвими правовими інструментами України на її шляху до реалізації свободи пересування громадян України територією держав-членів Європейського Союзу є укладені нашою державою із державами-членами Європейського Союзу міжнародні угоди про місцевий прикордонний рух.
Зокрема, було зазначено, що запровадження даного інструменту візової лібералізації у відносинах України з ЄС стало першим практичним кроком Європейського Союзу у відповідь на введення в односторонньому порядку Україною безвізового режиму для громадян держав-членів Європейського Союзу у 2005 р.  Указом Президента України від 26 липня 2005 р. було встановлено, що, починаючи з 01 вересня 2005 р. запроваджується безвізовий режим в'їзду в Україну та транзитного  проїзду  через  територію  України  для громадян держав - членів Європейського Союзу, Швейцарської Конфедерації та Князівства Ліхтенштейн, якщо термін перебування їх в Україні не перевищуватиме 90 днів.
    Важлива увага також була зосереджена на правовій основі договорів про місцевий прикордонний рух - Регламенті № 1931/2006/ЄС, ухваленого  Європарламентом та Радою ЄС для спрощення руху осіб у прикордонній зоні на зовнішніх кордонах держав-членів ЄС з третіми країнами. Згідно з документом держави-члени Європейського Союзу отримали повноваження підписувати двосторонні угоди про прикордонних рух із третіми країнами з метою запровадження єдиного режиму руху осіб у прикордонній зоні (п. 2 ст. 13 Регламенту).
    Мушак Наталією Богданівною було проаналізовано укладені Україною двосторонні угоди про місцевий прикордонний рух з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. На сьогодні такі угоди підписані з усіма вище переліченими державами-членами ЄС: Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про правила місцевого прикордонного руху від 18.09.2007 р. (набрання чинності 11.01.2008 р.), 2) Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху від 28.03.2008 р. (набрання чинності 01.07.2009 р.), 3) Угода між Україною та Словацькою Республікою про місцевий прикордонний рух від 30.05.2008 р. (набрання чинності 27.09.2008 р.); 4) Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про місцевий прикордонний рух від 02.10.2014 р.
Відповідно до угод громадяни України мають право реалізувати власну свободу пересування територією прикордонної зони однієї з держав-членів Євросоюзу. Даними можливостями мають змогу скористатися ті громадяни України, що проживають принаймні три роки постійно (далі -  прикордонні жителі) у населених пунктах уздовж державного кордону. Вони мають право в'їздити на територію  прикордонної зони та перебувати  на  ній  за  наявності дозволу на спрощений перетин кордону без будь-яких інших додаткових дозволів на території прикордонної зони іншої договірної сторони.
    Студенти третього курсу факультету правознавства та міжнародних відносин приймали активну участь у обговоренні питань та наданні пропозицій щодо пріоритетних напрямів співробітництва між Україною та Європейським Союзом, зважаючи на набуття чинності Угоди про Асоціацію.
asd1s.jpg
asd2s.jpg


Підготовлено:
Мушак Н.Б., Псьота Я.
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg