Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У КУП НАНУ відбудеться закриття персональної виставки творів художника Леоніда Ковриги
У КУП НАНУ відбудеться закриття персональної виставки творів художника Леоніда Ковриги
1
30 жовтня 2020 року в КУП НАН України у рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді», що діє у Київському університеті права Національної академії наук України під патронатом ректора Юрія Бошицького, відбудеться віртуальне закриття персональної виставки картин відомого українського художника Леоніда Ковриги – «Живопис, що об’єднує покоління».
Коврига Леонід народився 25 лютого 1959 р. в с. Острів Володимирського району Рівненської обл. В 1981 році закінчив географічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював в науково-дослідному секторі університету, в Науково-дослідному Центрі аерокосмічних досліджень і екологічного моніторингу Академії Наук України, в Інституті народознавства АН України.
Художник в основному малює пейзажі, старовинну архітектуру, вириває, здавалося б, буденні моменти з життя міста і робить їх надзвичайними, іноді містичними, «живими» забарвлюючи ці краєвиди власним настроєм та сприйняттям. Особливо вирізняється техніка виконання картин: сміливі грубі мазки мішаного кольору, яким художник «будує» форму, створює об’єм або, навпаки, ледь вловимі тонкі шари кольору, що пронизують один одного мов мереживо, а ще особливе вміння поєднати відтінки створюють неповторний «почерк» художника. Тому картини надзвичайно різні, але не впізнати «руку майстра» практично неможливо.
Картини художника сьогодні знаходяться у багатьох колекціях світу: Принцеси Паллавічіні з дому Медичі (Рим, Італія), в Українському культурному центрі (Лос-Анджелес, США), в посольствах України, в Австрії, Польщі, Угорщині, Чехії, в Політехнічному університеті (Цюріх, Швейцарія), в посольстві Туреччини в Україні, у Ватикані та інших. А також в колекції картин Київського університету права НАН України.
Живописець добре відчуває інтелектуальний та культурний клімат доби, її потреби. Яскраві художні полотна Л. Ковриги незмінно несуть в собі ознаки авторської самодостатності, прагнення донести чистоту та велич природи, наповнені духом креативності і новизни.
13 років існує даний проект і в стінах нашого юридичного закладу вищої освіти було представлено більш ніж 1000 картин українських художників, які формували художній смак, культуру та інтелігентність майбутніх юристів!
За час виставки, з лютого цього року, картини Леоніда Ковриги оглянули сотні студентів, викладачів та гостей університету!
Всі присутні відзначали велику майстерність Леоніда Ковриги, його любов до рідної землі, а також тепло й щиро привітали художника із знаковою подією в його житті та можливістю спілкування.
ДЯКУЄМО МАЕСТРО Л. КОВРИЗІ
за можливість вчитися, працювати та жити поряд з прекрасним!!!
Запрошуюємо усіх бажаючих до перегляду картин Леоніда Ковриги у стінах Київського університету права НАН України, через карантин, дистанційно.
З 10 листопада буде виставлена нова експозиція! Це роботи відомої закарпатської художниці Ольги Кашшай.
Прес-центр КУП НАНУ
 

Підписка на новини


Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg