Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У КУП НАНУ відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «Трудовий капітал в умовах дії євроінтеграції: досвід України та Республіки Польща»
У КУП НАНУ відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «Трудовий капітал в умовах дії євроінтеграції: досвід України та Республіки Польща»

24 травня 2019 року відбулась I Міжнародна науково-практична конференція «Трудовий капітал в умовах дії євроінтеграції: досвід України та Республіки Польща» із використанням пропрієтарного програмного забезпечення Scype, завдяки чому захід проходив одночасно у Київському університеті права НАН України, Рівненському інституті КУП НАН України та Гданському університеті (Республіка Польща). У м. Києві участь в ній взяли провідні вчені, аспіранти та студенти закладів вищої освіти України, фахівці в галузі трудового права, зокрема представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав, трудовий арбітр Національної служби посередництва і примирення Степаненко О.А., член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, академік Національної академії правових наук, д.ю.н. (Dr.Нab), професор, заслужений діяч науки і техніки України Прилипко С.М., доктор філософії з права та менеджменту (PhD), менеджер проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці та подолання незадекларованої праці» Сантуш Антоніу, радник Конфедерації роботодавців України Колишко Р.А., президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Воскобойник В.В., д.ю.н. (Dr.Нab), доцент, головний науковий співробітник Інституту законодавства ВРУ Тєлькінєна Т.Е., експерт з трудової міграції Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Борисов О.С., представники ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», ін. Спонсорами конференції виступила Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України. На адресу учасників конференції надійшли письмові вітання від Президент Національної академії наук України, академік НАН України Патон Б.Є. та директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, професор, академік НАН України Шемшученко Ю.С.

ugorec.jpg ugorec.jpg

«Поняття «людський капітал» тісно перетинається з поняттям «гідна праця», що включає людиноцентризм, верховенство права, соціальний діалог, інновації та освіту, – наголосив у своїй промові ректор КУП НАН, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький. – Освіта неформальна, як і інші форми розвитку навичок, дають свій ефект лише на базі мережі університетів. Не приховуємо, що Київський університет права вбачає себе у якості надійного елементу такої системи. Наш досвід, спеціалізація та людський капітал дозволяє це казати». Перед слухачами з міст Києва, Рівного і Гданську з промовою виступила Моніка Томашевська, д.ю.н. (Dr.Hab), професор Факультету адміністрування та права Гданського університету. Від Рівненського інституту КУП НАН України привітав учасників конференції директор Якимчук В.Л.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

Експресивним і змістовним був виступ Антоніу Сантуша, PhD, менеджера проекту ЄС-МОП  «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці з метою покращення умов праці та подолання незадекларованої праці». Як зазначив він, подолання тіньової зайнятості – це створення передумов для того, щоб не збільшувати податки, а в перспективі їх зменшувати. Чільну роль у цьому процесі відіграють інспекції праці, робота яких поки натикається на законодавчі обмеження. Про Роль уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у захисті права на працю розповіла представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Степаненко О.А. Вона заявила, що серед найгостріших проблем соціально-економічної сфери – невиплата заробітної плати. На жаль, основна частина боргів утворилась на державних підприємствах, що суперечить проголошеному соціальному характеру держави. Наразі Міністерство соціальної політики розробляє законопроекти щодо гарантування виплати зароблених коштів. Тему очікувань роботодавців щодо робочої сили розкрив студентам Колишко Р.А., радник Конфедерації роботодавців України. За його словами, часто на співбесіди приходять «люди, мотивовані на отримання заробітної плати, а не мотивовані на роботу». Тому студентам потрібно накопичувати знання і здобувати необхідні навички. «Після закінчення університету навчання лише починається», – резюмував він свій виступ.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

У рамках конференції відбулась дискусія на тему «Роль соціальних партнерів у збереженні трудового потенціалу». У ній взяли участь Прилипко С.М. (член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, академік НАПр, д.ю.н. (Dr.Hab), професор, заслужений діяч науки і техніки України), Кудерська Н.І. (проректор з науковох роботи КУП НАНУ, д.ю.н. (Dr.Hab), професор кафедри державно-правових та галузевих правових наук), Кожушко С.І. (к.ю.н. (PhD), доцент кафедри цивільно- та кримінально-правових дисциплін КУП НАНУ), Воскобойник В.В. (президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування), Борисов О.С. (експерт з трудової міграції Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів Україини) та ін.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

Безцінний досвід спілкування з іноземними колегами молоді правники отримали під час студентської панелі. Від КУП НАНУ у заході взяли участь студенти Бородавка Д., Березна О., Ковальова А., Кобець К., Малюх А., Поліщук К., Мороз К., Поздняков В.; від Рівненського інституту КУП НАН – Булавіна О., Заулочна М., Набухотна М., Озеруга К.; від Гданського університету – Кренчовська М., Леснер Д., Пуліковська О. Модераторами виступили: Рассомахіна О.А.  (завідувач кафедрою цивільно- та кримінально-праових дисциплін КУП НАН, к.ю.н., доцент), Картукова Т.О. (Голова Ради молодих вчених, викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ, аспірант), Дудін В.М. (аспірант КУП НАНУ), Леснер Д. (президент наукового студентського товариства трудового права Гданського університету «Labor omnia vincit»).

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, академік НАПр, д.ю.н. (Dr.Hab), професор, заслужений діяч науки і техніки України Прилипко С.М. розповів майбутнім правникам про судову реформу та про те, які перспективи вона відкриває для працевлаштування. Проведення безпрецедентно-прозорого конкурсу до Верховного Суду та інших судових інстанцій підвищує легітимність правосуддя та робить виправданим встановлення високого рівня заробітної плати. Захід завершився церемонією вручення сертифікатів.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

Прес-центр КУП НАНУ


 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg