Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
У КУП НАНУ відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі»
     25 жовтня 2016 р. у Київському університеті права НАН України відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі». Співорганізатором конференції виступила Всесвітня організація інтелектуальної власності.

     У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь провідні науковці, аспіранти, студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, зокрема, представники: Всесвітньої організації інтелектуальної власності, Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія), Національного авіаційного університету, Київського економічного університету імені Вадима Гетьмана, Університету державної фіскальної служби України, Запорізького національного університету.

     Почесними гостями на конференції були: Шевченко Олександр, керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Швейцарія); Шевцов Андрій Гаррійович, Директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України; Секніашвілі Елене, головний спеціаліст відділу з питань європейської інтеграції та судочинства Департаменту з правових та міжнародних справ Національного центру інтелектуальної власності «Сакпатенті» (Грузія); Федоренко Владислав Леонідович, Директор Науково-дослідного-центру судової експертизи  з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України; Демченко Сергій Федорович, помічник президента Національної академії наук України; Капіца Юрій Михайлович, Директор центру інтелектуальної власності та передачі технологій НАН України; Карпачова Ніна Іванівна, перший заступник Голови Союзу юристів України, член Правління і Ради Європейського Інституту Омбудсмана; Мохамад Рокай, Президент Міжнародного інвестиційного центру «Генезис»; Роглєв Христо Йосипович, письменник, науковець, доцент кафедри готельно-ресторанного бізнесу Київського національного торгово-економічного університету.

     Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю. Л. Бошицький, в якому, зокрема, відзначив, що проведення конференції спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності у Київському університеті права Національної академії наук України передбачає консолідацію зусиль вчених та практиків України та світу з розробки стратегії інтелектуальної власності взагалі та тактики здійснення політики у цій сфері в окремих країнах. Україна прагне європейської інтеграції і пристала на концепцію адаптації її законодавства до вимог законодавства країн ЄС, є активною учасницею заходів ВОІВ з надання належної правової охорони та захисту прав на результати інтелектуальної діяльності і активно співпрацює з міжнародною спільнотою для реалізації завдань, які стоять перед співтовариством у цій сфері. Не закрита дорога для індивідуальної співпраці науковців в межах міжнародних програм та грантів.

     На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від Френсіса Гарі, Генерального директора Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія); Патона Бориса Євгеновича, Президента Національної академії наук України; Гриневич Лілії Михайлівни, Міністра освіти і науки України; Піскуна Святослава Михайловича, Голови Союзу юристів України.

     До учасників конференції із промовою звернувся Олександр Шевченко, керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія), в якій акцентував увагу на діяльності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з метою розвитку інновацій та розробки політики у сфері інтелектуальної власності.

     У своїх наукових доповідях учасники конференції обмінювались думками з питань нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівні; окремими аспектами вдосконалення регулювання відносин інтелектуальної власності; проблемами інтелектуальної власності як інструменту розвитку економіки: проблеми та шляхи їх вирішення; сучасні тенденції розвитку права інтелектуальної власності; особисті немайнові права інтелектуальної власності в системі немайнових прав людини та інш.

     Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі» стала «площадкою» для обміну оригінальними думками із зазначеної проблематики. З доповідями виступили, зокрема: завідувач кафедри цивільного та трудового права Київського університету права НАН України Шишка Р. Б. «Правова природа рукописів дисертацій»; Цибульов П. М., д.т.н, професор, Інститут інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія» «Досвід організації школи інноваційних стартапів»; Новицький А. М., професор кафедри цивільного права та процесу Університету Державної фіскальної служби України «Значення міжнародної співпраці у сфері охорони інтелектуальної власності для України»; Загрішева Н. В., старший викладач кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України «Щодо предмету господарського договору трансферу технології»; Луц Д. М., к.ю.н., старший викладач кафедри цивільного права Запорізького національного університету «Реставрація прав на сорти тварин» тощо.
Прес-служба КУП НАНУ

 

Підписка на новини
Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 423-74-71
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »