Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
У КУП НАНУ відбуласяIХ Міжнародна науково-практична конференція «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького»
     25 лютого 2016 р. під егідою Київського університету права НАН України та Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Союзу юристів України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «ІХ Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького», участь у якій взяли провідні науковці, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів, представники міжнародних установ, організацій.

     На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи вітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є. Патона, академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України В.А.Смолія, Голови Союзу юристів України В. О. Євдокимова, президента КиМУ професора Х. В. Хачатуряна, в яких зокрема зазначається, що започаткований Київським університетом права НАН України та Інститутом держави і права ім. В.М.Корецького НАН України такий науковий форум в пам’ять Володимира Михайловича Корецького є не лише символічним, а й має глибоку наукову та освітянську мету, оскільки відродження інтересу науковців та публічне обговорення наукової спадщини видатного вченого юриста-міжнародника, а також продовження проведення наукового пошуку у сфері міжнародного права та порівняльного правознавства, наближає Україну до формування власне національної правової системи на основі міжнародних стандартів та принципів. Науковий форум дозволяє гармонійно поєднати наукову діяльність, фахове спілкування видатних вчених у сфері національного і міжнародного права, аспірантів та студентської молоді, розширювати коло наукових інтересів та зв’язків з представниками інших вищих наукових закладів та наукових шкіл.

     З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю. Л. Бошицький, в якому зазначив, що проведення наукового форуму присвяченого видатному українському науковцю та державному діячу, стало вже традицією для університету, оскільки дозволяє гармонійно поєднати наукову діяльність, фахове спілкування видатних вчених у сфері міжнародного права з представниками інших вищих навчальних закладів, наукових шкіл, молодими вченими. На сьогодні в правовому житті України набувають все більшої актуальності дослідження теоретичних і практичних проблем сучасного міжнародного права, обговорюються проблеми формування правової системи сучасної незалежної, демократичної, правової і соціальної держави, яка обрала шлях інтеграції до європейської спільноти, де, за переконанням Володимира Михайловича, дійсно цінуються права і свободи кожної людини, де панують розвинута відкрита економіка, демократія і верховенство права.

     Наукова спадщина В.М. Корецького залишається важливим джерелом унікальної інформації, тому її використання є потужним імпульсом по вирішенню проблем сучасного стану міжнародного права, а також значним внеском в формування правової еліти всієї юриспруденції суверенної України.

     Конференція проходила у формі пленарного засідання, під час якого були обговорені питання ролі наукової спадщини В. М. Корецького для сучасного стану науки міжнародного права та порівняльного правознавства.

     У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися питання, зокрема, «Співробітництво держав-учасниць Шенгенського простору у сфері забезпечення європейської безпеки» (Н. Б. Мушак, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України); «Особливості погашення заборгованості держави перед громадянами по справам ЄСПЛ у правовій системі України» (Є. В. Тітко, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України); «Теоретико-методологічна сутність поняття „війна” як категорії права міжнародної безпеки» (А. М. Кузьменко, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України); «Передумови формування основ сучасного світового правопорядку в повоєнній Європі (до 70-річчя Міжнародного військового трибуналу)» (В. М. Іванов, к.ю.н., доцент, професор кафедри  Київського університету права НАН України); «Міжнародно-правові аспекти інституту тлумачення в конституційному праві» (Т. С. Богданевич, молодший науковий співробітник Національної школи суддів України); «Позитивна дискримінація: історія та стан реалізації в Україні» (Ю. К. Мороз, аспірантка Національного університету «Києво-Могилянська академія») та інш.

     Міжнародна науково-практична конференція «ІХ Наукові читання, присвячені пам’яті В.М.Корецького» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.

     В рамках проведення конференції відбувся фінальний етап конкурсу наукових робіт ім. В. М.Корецького «Права людини в сучасному світі: погляд молоді» серед учнів загальноосвітніх шкіл, за результатами якого, переможці були нагородженні ДИПЛОМАМИ. Дипломи переможцям вручив ректор університету, професор Ю. Л. Бошицький.

     За результатами Міжнародної науково-практичної конференції «ІХ Наукові читання, присвячені пам’яті В. М. Корецького» її учасниками підготовлені та схвалені Рекомендації.
Оргкомітет конференції

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg