Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У КУП НАНУ відбулось відкриття та освячення каплиці на честь Преподобного Нестора Літописця
У КУП НАНУ відбулось відкриття та освячення каплиці на честь Преподобного Нестора Літописця
     19 вересня 2013 року у Київському університеті права Національної академії наук України було відкрито каплицю на честь Преподобного Нестора Літописця. Чин освячення храму та першу Божественну літургію провів Високопреосвященніший Антоній, митрополит Бориспільський, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської Духовної Академії та семінарії.

     Ця подія була присвячена двом знаменним датам це перш за все 1025-річчю хрещення Київської Русі та 95-річчю створення Національної академії наук України.
     Каплиця є послідовним акордом в архітектурному ансамблі будівлі університету і символічним є те, що вона побудована за сприяння та фінансової підтримки Народного депутата України, у минулому студента КУП НАНУ, В.М. Столара. Тож тепер поряд з храмом науки з'явився храм духовний - каплиця Нестора Літописця, яка стане місцем паломництва багатьох студентів, професорсько-викладацького складу та гостей університету. Адже, саме Преподобний Нестор Літописець є основоположником давньоруської історіографії, першим вітчизняним істориком, видатним письменником, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря. Києво-Печерська Лавра — одна з найбільших православних святинь України. Вважається одним з перших монастирів на Русі, що поклав початок руському чернецтву. З монастирем тісно пов’язана діяльність літописця Нестора (автора «Повести временных лет»).

     Радість відкриття храму на території університету з колективом та студентами  КУП НАНУ прийшли розділити: Почесний ректор Київського університету права НАН України, доктор юридичних наук, професор, академік НАН України Шемшученко Юрій Сергійович, директор Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. Привітати та поздоровити університет з нагоди відкриття та освяти каплички завітало чимало почесних гостей, серед яких відомі юристи, судді, політичні діячі та представники державних установ України,митці та зарубіжні гості: архімандрит Ігумен Сільвестр (Стойчев), кандидат богослов'я; Чехович Сергій Болеславович, представник Адміністрації Президента України; Оніщук Микола Васильович, Міністр юстиції України (2007-2010рр.), доктор юридичних наук, Заслужений юрист України, Почесний професор КУП НАНУ;  Кармазін Юрій Анатолійович, Заслужений юрист України, Почесний працівник прокуратури України; Пашинський Микола Васильович , керівник апарату Святошинської районної державної адміністрації в м. Києві; Тесленко Володимир Ільїч , начальник ДПІ Святошинського району ГУ Міндоходів у м. Києві; Генрі Собчук, професор, представник Польської академії наук у Києві; Мікайлян Генрі, помічник Посла Республіки Вірменія в Україні; Роглев Христо Йосипович, президент Товариства дружби «Україна –Болгарія», академік академії туризму, доцент кафедри  теорії та практики туризму і готельного господарства; Сєдих Юрій Іванович, Посол миру,  Генерал-полковник, академік,  Президент Товариства дружби «Україна –Болгарія», голова асоціації «Міжнародне співробітництво національної спілки журналістів», Почесний доктор Київського університету права НАН України; Яценківський Володимир Володимирович, директор Департаменту зв’язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва; Піддубчак Ольга Анатоліївна, президент Всеукраїнської громадської організації державного управління "ЕЛІТА ДЕРЖАВИ", член громадських рад при МЗС та Мінсоцполітики; Ващук Федір Григорович, ректор Ужгородського національного університету, доктор  технічних наук, професор, Заслужений працівник народної освіти України; Коваленко Валентин Васильович, ректор Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, генерал-лейтенант міліції; Меншун Валентина Іванівна, головний редактор Всеукраїнського громадсько-політичного журналу Трибуна, віце-президент Інституту незалежних експертів; Якимчук Володимир Леонович, керуючий справами Рівненського інституту КУП НАНУ та ін.

      Усі бажаючі мали нагоду отримати благословення на подальший щасливий освітянський шлях та духовне збагачення. Під час священної літургії ректор університету, професор, Ю.Л.Бошицький був нагороджений Грамотою «За заслуги перед Українською Православною Церквою та в пам'ять 1025-річчя Хрещення Київської Русі» та Пам’ятною відзнакою Української Православної Церкви «1025-річчя Хрещення Київської Русі».

      У вітальній промові ректор університету, професор, заслужений юрист України, заступник голови Союзу юристів України, відповідальний секретар комісії Конституційної асамблеї з питань прав, свобод та обов`язків людини і громадянина Ю.Л.Бошицький зазначив, що Преподобний Нестор Літописець належить до найосвіченіших людей Київської Русі кінця ХІ – поч. ХІІ століття та є покровителем освітян. Не дивлячись на те, що церква відокремлена від держави, храмом науки та храмом віри називають споруди навчальних закладів, подібно до культових храмів. І на голосив на тому, що головна мета даного заходу привернути увагу до тих цінностей, які є загальнолюдськими, - гідність, людяність, доброта, справедливість. Всього того, що є, по суті, складовою у діяльності правника. 

       З вітальними словами також виступили: Шемшученко Ю.С., М.В.Оніщук, Ф.Г.Ващук, Пашинський М.В., Сєдих Ю.І., Якимчук В.Л.
    
Зокрема, Міністр юстиції України (2007-2010рр.), доктор юридичних наук, Заслужений юрист України, Почесний професор КУП НАНУ Оніщук М.В., презентував надзвичайно цінний подарунок каплиці на честь  Преподобного Нестора Літописця - ікону Святого Миколая. Ликові понад дві сотні років. М.В.Оніщук підкреслив, що Святий Миколай - це захисник дітей та тих, хто подорожує. А навчальний заклад - це заклад, де діти вирушили в подорож за знаннями. До речі, багато з них приїхали із різних міст і сіл нашої країни.

      Поява каплиці на території університету буде слугувати відродженню стародавніх православних традиції, впевнені очільники навчального закладу. Бо книжки наповнюють знаннями голову, а храм – душу. 

      Настоятелем каплиці Нестора Літописця став духовний послідовник Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського - архімандрит Сильвестр (Стойчев), який пообіцяв навчати молодь законам божим, щонайменше раз на тиждень: «Студенти матимуть можливість, якщо в них є таке бажання, посповідатися або просто прийти порозмовляти зі священиком. Буде на тижні якийсь день, котрий я буду приїжджати сюди і спілкуватись із студентством».
     Правитимуть служби у храмі також і на всі великі свята. Доступ до каплиці буде відкритий усім вірянам.
Матеріал підготовлено
асистентом кафедри
міжнародного права та
 порівняльного правознавства
КУП НАНУ
Шумеляк К. А.


 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg