Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
У КУП НАНУ відбулось засідання круглого столу з міжнародного сімейного права
     30 березня 2017 р. в Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Окремі проблеми правового регулювання сімейних відносин, ускладнених іноземним елементом». Він був організований кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАНУ й його учасниками виступили студенти 4 курсу групи МП-41.
     Тема круглого столу була обрана не випадково, оскільки міжнародне сімейне право є класичною складовою міжнародного приватного права і саме в його рамках яскраво проявлялися такі специфічні проблеми міжнародного приватного права, як «кульгаючі відносини», обхід закону тощо та випробовувалися такі нові способи правового регулювання, як застосовування кумулятивних колізійних прив’язок, принципу «автономії волі», гнучкого колізійного регулювання у вигляді відсилки до «права, найбільш сприятливого для сторони» тощо. Однак, не зважаючи велику вагу міжнародного сімейного права, а також на те, що громадяни України часто виступають учасниками сімейних відносин з іноземним елементом, українська наука міжнародного приватного права поки недостатньо повно досліджує проблеми їх правового регулювання. Отже, перед викладачами кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України стояло завдання викликати інтерес студентів до наукового дослідження проблем, що виникають в цій сфері. На цих аспектах, зокрема, було наголошено у вступному слові представників кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства – к.ю.н., доцента О. О. Харчука, к.ю.н. І.М.Проценко, Т.О. Кортукової.

     Учасники круглого столу нетривіально підійшли до вибору тем своїх доповідей, зосередившись як на нових інститутах міжнародного сімейного права, так і найбільш гострих проблемах, що вникають в цій сфері, широко використовуючи при цьому порівняльний метод дослідження. Зокрема, предметом доповідей Анни Абраамян та Олександра Даценка стали питання правового регулювання репродуктивної медицини, зокрема штучних запліднень та сурогатного материнства. Студенти глибоко дослідили дані питання, спираючись на законодавство не лише України, а й зарубіжних держав. В результаті вони сформулювали пропозиції до зміни законодавства України, які мають бути здійснені із врахуванням етичних та моральних аспектів цього виду репродуктивної медицини. Цікавими, повними прикладів з іноземного законодавства були доповіді Олексія Якубенко та Тетяни Чайковської, присвячені особливим способам оформлення шлюбу – за відсутності однієї із сторін, так званих «рукавичкових шлюбів», та «шлюбу за добу». Дарією Ярцевою були докладно та розгорнуто вивчені полігамні шлюби та їх сучасне регулювання правом різних держав світу. Особливості правового регулювання майнових відносин подружжя правом України та різних держав світу, зокрема ФРН, стали предметом доповідей Вікторії Балагур та Маргарити Маліновської. Студентки підготували розгорнуті повідомлення з цих питань, підкріплені яскравими презентаціями. Звичайно, що під час круглого столу, присвяченого міжнародному сімейному праву, не могли залишитися поза увагою проблеми так званого «міжнародного усиновлення», які були висвітлені в цікавих та змістовних доповідях Ярослава Миркеєєва, Яни Кононюк та Ніколаса Накопії.

     В цілому круглий стіл пройшов динамічно, в робочій атмосфері. Студенти залюбки ставили питання доповідачам, обмінювалися думками. Безсумнівно, основним результатом круглого столу стало одержання студентами груновних знань із вирішення практичних проблем, що виникають в сімейних відносинах, ускладнених іноземним елементом.
Прес-центр КУП НАНУ

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg