Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У РІ КУП НАНУ триває робота І Міжнародної зимової школи з прав людини
У РІ КУП НАНУ триває робота І Міжнародної зимової школи з прав людини
      Запланований цикл лекцій та тренінгів викликав значне зацікавлення серед  учасників школи, адже теми, заявлені у програмі, є особливо актуальними у сучасному правовому полі.  Одна із них розлого і послідовно була розкрита у лекції «Право на життя ембріона у Грузії», яку прочитав асоційований професор Батумського державного університету ім. Шота Руставелі Паата Хотенашвілі. На його думку, означена проблема зачіпає такі наукові напрямки і галузі знання, як біологія, філософія, теологія, етика, медицина, право; а у правовій галузі є предметом досліджень учених з цивільного, конституційного, кримінального, медичного-правового напрямків.
dsc_4922.jpg
dsc_4947.jpg
 dsc_4952.jpg dsc_4949.jpg
      Лектор підкреслив, що необхідність порушення питання про права ненародженої дитини, насамперед права на життя, виникає в контексті штучного переривання вагітності, а також застосування технологій штучного запліднення. У зв’язку з розвитком нових суспільних відносин, пов’язаних зі здійсненням репродуктивних прав людини, перед суспільством постає етична та правова необхідність у визначенні правового статусу ембріона людини; терміну розвитку, з якого ненароджена дитина може розглядатися як особистість; правомочності маніпуляцій зі статевими клітинами й ембріонами людини. Особливої уваги потребує статус ембріона людини як особистості, що має людську гідність.
dsc_4933.jpg
     dsc_4937.jpg     dsc_4939.jpg
      Ці та інші питання стали предметом тривалої дискусії, яка дала поштовх для нового бачення проблеми та шляхів її розв’язання саме в Україні, де актуальність цього питання визначається нині критичним рівнем демографічної ситуації та загальнонаціональною проблемою репродуктивного здоров’я.
 dsc_4985.jpg      dsc_4978.jpg      dsc_5000.jpg

     Після обговорення лекції директор Рвненського інституту КУП НАНУ Володимир Якимчук подарував почесному партнеру на згадку бурштинову картину «Рівненська брама».
     Невід?ємною частиною роботи школи стала цікава екскурсійна програма, що передбачала відвідини  культурно-археологічного  центру «Пересопниця», де зберігається велика святиня України ? Пересопницьке Євангеліє, а також знаменитого «Тунелю кохання», що у Клевані і є   місцем паломництва туристів та закоханих.
Прес-центр КУП НАНУ
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg