Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У РІ КУП НАНУ відбулась І Міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Сучасні проблеми правотворення: досвід України та Польщі»
У РІ КУП НАНУ відбулась І Міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Сучасні проблеми правотворення: досвід України та Польщі»
    Цей міжнародний науковий форум поєднав творчий потенціал представників вузівської та академічної юридичної науки України та Польщі у сфері правотворення і ще раз ствердив необхідність дослідження можливостей сфери правового регулювання у зв’язку із започаткованими реформами, які відбуваються нині в українському суспільстві.
    Конференцію відкрив ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький, який наголосив на тому, що в умовах сучасних політичних та правових трансформацій, кардинального оновлення усіх ланок життя не тільки в Україні, а й світовому співтоваристві, проведення    Міжнародної українсько-польської науково-практичної конференції  є знаковою подією не лише для Рівненщини, але й вітчизняної правової науки в цілому. «Нас єднає спільний досвід переживання глобальних процесів», – сказав доповідач. Неабияке піднесення серед учасників та гостей конференції викликав вітальний лист президента НАН України  Бориса Патона, який зачитав ректор. Як зазначено у листі, «конференція, яка нині проводиться у Рівненському інституті КУП НАНУ, сприятиме створенню надійної платформи для публічного обговорення означеної проблематики в українському юридичному просторі».
 1konfpi2.jpg  1konfpi4.jpg  1konfpi5.jpg

    До складу делегації  Гданського університету увійшли Анжей  Шміт, доктор, професор, завідувач кафедри конституційного права та політичних інститутів, колишній декан  факультету права й адміністрування, Анна Ритель-Варзоха доктор, професор кафедри конституційного права та політичних інститутів факультету права й адміністрування, а також  Агнешка Гайда, професор відділу конституційного права та політичних інститутів факультету права й адміністрування. Виступи польських вчених були присвячені  проблемам організації державної влади й реалізації чинного законодавства, універсалізації правового забезпечення інтеграційних процесів до Європейського Союзу. Провідною стала думка про те, що сучасна юридична наука не може розвиватися без обміну досвідом між різними науковими школами та пошуку можливостей для апробації та впровадження результатів досліджень.
    Із вітальним словом до учасників конференції на пленарному засіданні звернувся  начальник  управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський, який відзначив заслуги ректора Юрія Бошицького, котрому вдалося розширити горизонти правничого діалогу із європейським світом.  «Високий професіоналізм, самовіддана праця та постійний творчий пошук, запровадження найкращих світових практик, інноваційних форм і методів навчання у Рівненському інституті КУП НАНУ сприяють модернізації і примноженню юридичного потенціалу нашої держави та активній участі вітчизняної юридичної науки в європейських інтеграційних процесах» –підкреслив промовець.
    Привітали учасників конференції також голова  Рівненської обласної  ради Олександр Данильчук, віце-президент Рівненської торгово-промислової палати Микола Ярощук, заступник голови Рівненського апеляційного господарського суду Олег Тимошенко,  проректор духовної семінарії Віталій Кудін та ін.
1konfpi7.jpg 1konfpi11.jpg 1konfpi12.jpg

Із доповідями на пленарному засіданні виступили к.ю.н., професор кафедри галузевих правових наук Київського університету права НАН України Петро Біленчук, професор кафедри галузевих правових наук Київського університету права НАН України Віктор Рудник, завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАНУ Артур Мартіросян, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових  дисциплін РІ КУП НАНУ Сергій Книш («Проблемні питання, що виникають під час допуску адвоката до участі у судовому процесі») та ін.
Після пленарного засідання робота тривала у двох секціях «Загальнотеоретичні підходи до правотворення в Україні на сучасному етапі» та  «Сучасні проблеми правотворення (досвід України та Польщі) у сфері публічного та приватного права».
1konfpi13.jpg
1konfpi14.jpg
1konfpi17.jpg

    Важливою частиною заходу стала насичена екскурсійна програма. Учасники конференції     відвідали памʼятні місця Кременеччини, зокрема  літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького, який розташований у колишньому  маєтку родини Словацьких. Прикметно, що на облаштування музею уряд Польщі виділив аж 2 мільйони гривень, що дорівнювало на той час річному бюджету міста Кременець. Побували екскурсанти і на горі Бона, що є найвищою точкою Волині. Гора названа іменем  неаполітанської принцеси, дружини польського короля Бони Сфорца.
У Рівному польські вчені побували в обласному краєзнавчому музеї, де ознайомилися з оригінальними експозиціями,  унікальними експонатами волинського іконопису, колекцією стародруків, предметами козацької доби, а особливо окрасою мистецької збірки музею – роботами відомого польсько-італійського скульптора Томаша-Оскара Сосновського, які виконані з білого мармуру в стилі академічного неокласицизму та відзначаються високою технікою та довершеністю форм.  
    Не менше враження справив на гостей інституту наймолодший музейний заклад міста (відкритий улітку 2010 року) Рівненський музей бурштину,  де представлено ювелірні вироби та картини, унікальні злитки бурштину, знайдені на Рівненщині, а також одяг та взуття, прикрашені цим каменем.
    Після завершення конференції її учасники зібралися у виставковому холі Рівненського інституту для закриття  виставки творчих робіт студентів Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, яку  представив старший викладач кафедри методики викладання мистецьких дисциплін Дмитро Синенький. Прикметно, що він є організатором  виставок у місті Києві (національна медична бібліотека), Кременці, Кракові, Замості, Перемишлі, Рівному, Тернополі, Львові, а також автором мистецьких проектів „Озирнись – світ прекрасний”,„Звертаємось до тебе, рідна школо” та співорганізатором міжнародного науково-мистецького симпозіуму „Зустрічі у Кременці”.
    Наступною стане виставка кованих скульптур Ніни Кроки, яка була урочисто відкрита ректором Київського університету права НАН України, професором, заслуженим юристом України Юрієм  Бошицьким у рамках загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді».
    Безумовно, цей  перший на теренах Рівненщини міжнародний науковий форум залишить незабутні враження і сприятиме конструктивному діалогу України та Польщі.

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg