Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Участь Міністра юстиції України М. Оніщука в засіданні Вченої ради університету
      29 грудня 2009 р. на засіданні Вченої ради Київського університету права НАН України в рамках реалізації угоди про співробітництво між Київським університетом права НАН України та Міністертвом юстиції України відбулося обговорення монографії Оніщука М.В. «Референдна демократія в Україні: проблеми конституційної теорії та практики».


       Ректор Ю.Л. Бошицький запросив до слова Міністра юстиції України Оніщука М.В., який у своїй промові виклав основні положення монографічного дослідження, зокрема, Микола Васильович зазначив, що удосконалення законодавства про референдуми є важливим, але не вичерпним кроком у забезпеченні належних умов для ініціювання, організації та проведення референдумів в Україні та належного і своєчасного виконання їх рішень. Відповідні політико-правові умови для дієвого застосування референдумів в інтересах Українського народу, Української держави і територіальних громад можливі лише за умови впровадження в Україні конституційно-правового режиму референдної демократії. У свою чергу, цей вид конституційно-правового режиму вимагає свого комплексного ідеологічно-правового (доктринального), законодавчого та організаційно-правового забезпечення. Але, вирішення цього складного завдання неможливе без формування новітньої постпозитивістської концепції референдної демократії в Україні. При цьому, цілком закономірно, що відповідна концепція має бути не лише новою, а й конструктивною, спроможною стати дієвим методологічним інструментарієм для розв’язання як теоретичних, так і практичних проблем у сфері референдних правовідносин. Але, нині це завдання ускладнюється відсутністю відповідних досліджень у вітчизняній і зарубіжній конституційно-правовій науці.


      Оніщук М.В. наголосив, що монографія систематизує результати досліджень проблем референдної демократії, здійснені ним в 2006-2009 роках і викладені в самостійних розділах таких монографій як «Принцип верховенства права у діяльності держави та в адміністративному праві» (2008 р.), «Україна в 2008 році: щорічні оцінки суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку» (2008 р.), в підручнику «Конституційне право України. Академічний курс: Підручник: у 2 т.» (2008 р.) та циклі публікацій у фахових юридичних часописах.
      Метою монографічного дослідження стало формування цілісної концепції утвердження, розвитку та дієвості референдної демократії в Україні, яка б стала надійним теоретико-методологічним підґрунтям для правотворчої та правозастосовної референдної діяльності на сучасному етапі розвитку національного державотворення та правотворення.
      Теоретико-методологічні положення цієї роботи отримують своє логічне продовження та втілення в новому авторському законопроекті «Про всеукраїнський референдум», вміщеному в Додатках монографії. Його нормативні положення покликані урегулювати інститут всеукраїнського референдуму та конституційні засади референдної демократії в Україні.


     

      Після закінчення доповіді відбулася дискусія, за результатами якої члени Вченої ради рекомендували до друку монографію Оніщука М.В. «Референдна демократія в Україні: проблеми конституційної теорії та практики» з урахуванням висловлених пропозицій і зауважень у видавництві Київського університету права НАН України.

       Члени Вченої ради рекомендували присвоїти Міністрові юстиції України Оніщуку Миколі Васильовичу звання «Почесного професора Київського університету права НАН України».
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg