Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Увага! В КУП НАНУ відбувся круглий стіл "Мораль і право"
       21 квітня 2010 року, в залі засідань Вченої Ради Київського університету права НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Мораль і право».
Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор Бошицький Юрій Ладиславович.

       Він зазначив, що поняття мораль і право тісно пов’язані між собою, більше того, можна говорити про глибоке взаємопроникнення права і моралі. Вони доповнюють один одного в регулюванні суспільних відносин. Об'єктивна зумовленість такої взаємодії визначається тим, що правові закони втілюють у собі принципи гуманізму, справедливості, рівності людей. Іншими словами, закони правової держави втілюють у собі вищі моральні вимоги сучасного суспільства.
       Архімандрит Климент, проректор по навчальній частині КДАіС від імені Високопреосвященнішого Антонія, архієпископа Бориспільського, вікарія Київської Митрополії, Ректора Київської Духовної Академії та Семінарії привітав усіх учасників круглого столу.
       Ветеран Великої Вітчизняної війни Рижиков Тимофій Сергійович акцентував увагу, що обговорення питання моралі і права притаманне і його поколінню, ставлення до громадського обов’язку його ровесників – високий приклад для усвідомлення історичної пам’яті героїзму та патріотизму молоді 1941 – 1945 років. Він також зазначив, що Перемога у Великій Вітчизняній війні, що стала символом незламності народного духу, вручила нинішній молоді найцінніше – науку любити Батьківщину.

      Завідувач кафедри конституційного та адміністративного права д.ю.н., професор Андрійко Ольга Федорівна зазначила що, особливе місце у формуванні духовного світу особистості, її свідомості і фізичної культури, активної життєвої позиції, належить праву та моралі, що є найважливішими соціальними регуляторами, включеними до системи громадських відносин, які цілеспрямовано впливають на перетворення свідомості особистості.
Правове життя суспільства неспроможне розвиватися поза моральних категорій гуманізму та соціальної справедливості, совісті й честі, добра і людської гідності, свободи і відповідальності. Органічне поєднання цих моральних ідеалів і принципів у реальні правові зв'язки й відносини - свідчення підвищення моральної цінності права, зазначив завідувач відділення міжнародного права Мацко Анатолій Степанович.
       У роботі круглого столу взяли участь члени оргкомітету проректор з наукової роботи Чернецька Олена Василівна, проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Левківська Галина Петрівна та радник ректора зі студентських питань, студентка 5 курсу Золотар Ольга.
       Під час роботи круглого столу учасники шукали відповіді на питання, які є найактуальніші в студентському середовищі.
       Саме цю тему обрано для проведення круглого столу, щоб глибше дослідити питання взаємодії моралі та права в сучасній Україні.
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg