Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> В КУП НАН України пройшов II-й міжнародний криміналістичний конгрес «Століття розвитку криміналістики в Україні, Європі і світі»
В КУП НАН України пройшов II-й міжнародний криміналістичний конгрес «Століття розвитку криміналістики в Україні, Європі і світі»
    19 грудня 2018 року у Київському університеті права НАН України відбувся ІІ Міжнародний криміналістичний конгрес «Століття розвитку криміналістики в Україні, Європі і світі: фундатори української і світової криміналістичної науки – Степан Гик й Ганс Гросс». Співорганізатором даного форуму виступив Інтелектуальний форум «Єдина Європа» і Центр суспільних досліджень  «Український меридіан».
foto1.jpg
foto2.jpg
    Міжнародний криміналістичний форум спрямований на комплексний аналіз проблем пов’язаних з визначенням основних історичних віх виникнення та розвитку криміналістичної науки в Україні, Європі і світі, а також обговорення та розгляд актуальних питань сьогодення через призму можливого реального використання новітніх засобів, методів, грід- і блокчейн технологій у слідчій, детективній, прокурорській, експертній і судовій практиці. Очевидно, що в умовах складних соціальних, економічних і політичних процесів, загострення криміногенної обстановки, що має місце в Україні, Європі і світі, важливе місце належить криміналістичній освіті і науці, які покликані озброїти державні відомства, органи судової влади, прокуратури, поліції ефективними засобами пізнання, доказування, розслідування злочинів і тим самим забезпечити конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, економічну, енергетичну, екологічну, військову, інформаційну безпеку суспільства, держави, цивілізації.
foto3.jpg
foto4.jpg

    У роботі форуму взяли участь представники органів державної влади, провідні науковці, аспіранти, студенти вишів України, зокрема, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Центру судової експертизи та експертних досліджень Міністерства юстиції України, Науково-дослідної експериментальної комунікативної лабораторії імені Степана Гика, Музею криміналістики імені Ганса Гросса, Музею підробок, фальсифікації, піратства та промислового (економічного) шпигунства КУП НАНУ і УАПП, Музею електронного інтелекту, комп’ютерних технологій і криміналістичної техніки імені В.М. Глушкова, Науково-дослідного центру кібербезпеки і кіберкриміналістики, Інституту ядерних досліджень НАН України, іноземні партнери та представники громадських організацій.
foto5.jpg
foto6.jpg
    Почесними гостями форуму були: Олександр Попов – віце-президент Інтелектуального Форуму «Єдина Європа», Тетяна Обіход – завідувач центру ядерної криміналістики КУП і ІЯД НАН України, Наталія Кісіль – засновник кіберекспертного проекту «Expert and Techonology», Іван Куричка – перший заступник Українського комітету по запобіганню і протидії корупції, Юлія Каліна – член колегії адвокатів м. Барселони (Іспанія), Олексій Турган – заступник директора Центру суспільних досліджень «Український меридіан», Олександр Кучерак – доктор філософії  м. Прага (Чехія).
foto7.jpg foto8.jpg
    Із вступним словом до учасників форуму звернулася декан юридичного факультету Київського університету права НАН України Тетяна Тарасевич, яка відзначила, що проведення конгресу передбачає консолідацію зусиль вчених-криміналістів та практиків України, Європи і світу з метою формування наукових засад історіографії розвитку криміналістичної думки в світі і розробки стратегії, тактики і мистецтва, запобігання і протидії організованій злочинності, особливо в ІТ-сфері (кіберзлочинності, кібертероризму, торгівлі людьми, ядерної злочинності тощо.)
foto9.jpg
foto10.jpg
    На першій сесії конгресу йшла мова про історіографію розвитку криміналістики в ХІХ-ХХІ столітті. З основними доповідями «Ганс Гросс і Степан Гик – автори перших в світі англомовних і україномовних підручників «Криміналістика»» виступив професор КУП НАН України Петро Біленчук, а також генеральний директор «АЮР-КОНСАЛТИНГ» Микола Малій «Особа комп’ютерного злочинця як об’єкт кримінологічного дослідження». Студентка КУП НАН України Альона Ковальова у своєму історико-правовому виступі акцентувала увагу на основних віхах життя і творчості Ганса Гросса, який 120 років тому опіблікував перший у світі підручник «Порадник для судових слідчих як система криміналістики» Австрія (1898р.) і Степана Гика, який 70-років тому опублікував перший у світі україномовний підручник «Криміналістика» Німеччина (1948р.)
foto11.jpg
foto12.jpg
     На другій сесії  форуму виступили заступник директора Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Олексій Турган, який виступив з доповіддю «Партнерство і співробітництво в запобіганні міжнародної злочинності». Професор КУП НАН України Геннадій Семаков акцентував увагу на аналізі криміногенної ситуації в Україні. Наталія Кісіль виступила з ґрунтовною доповіддю «Використання новітніх технологій у сфері інтелектуальної власності в експертній, слідчій і судовій практиці України». Цікавою була доповідь керівника Науково-дослідного Центру кібербезпеки і кіберкриміналістики Олександра Урденка на тему «В пошуках моделей досліджень у цифровому інформаційному середовищі комп’ютера», яка присвячена новітнім розробкам, пов’язаних з поширенням нових ідей четвертої промислової революції, Індустрії 4.0 та суспільства знань. Автор звернув особливу увагу на те, що слід підтримати позицію Миколи Малія про те, що сьогодні відбувається дивовижне зростання кіберзлочинності, кібертероризму в світовому кіберпросторі. Ці питання потребують особливої уваги зі сторони законодавців, органів державної влади та місцевого самоврядування, особливо кіберполіцейських, кіберкриміналістів, кіберекспертологів тощо.
    Вчений секретар науково-дослідної лабораторії імені Степана Гика Артем Клібанський підвів підсумки криміналістичної діяльності творчого колективу лабораторії в 2017-2018 роках і зачитав вітальну телеграму від родини Степана Гика з Чікаго (США), яка надійшла на адресу КУП НАН України з нагоди роботи ІІ Міжнародного криміналістичного конгресу.
Прес-центр Ради молодих вчених КУП НАН України
 

Підписка на новини
Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »