Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАН України відбулась ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ»
    24 листопада 2011 р. Київський університет права НАН України третій рік поспіль проводив Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні проблеми правової системи України».

     У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь молоді вчені, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, а також представники установ та організацій зокрема: Варненського вільного університету (Республіка Болгарія), Дебреценського університету (Угорська Республіка), Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (м. Харків), Академії митної служби України (м. Дніпропетровськ), Закарпатського державного університету (м. Ужгород), Херсонського економічно-правового інституту, Рівненського інституту КУП НАН України, Коледжу Подільського державного агротехнічного університету, Таращанського агротехнічного коледжу ім. Героя Радянського Союзу О.О. Шевченка, Політико-правового коледжу «АЛСКО» та інш.

   Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю.Л.Бошицький, в якому зокрема зазначив, що на сучасному етапі Україна переживає складний процес реформування свого правопорядку і його адаптації до нових соціально-політичних та економічних умов. Важлива роль при цьому відводиться з’ясуванню закономірностей виникнення, розвитку та функціонування правових систем сучасності з метою вдосконалення національного законодавства. Саме тому, обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції є гарною можливістю для обговорення сучасного стану національної правової системи та проведення ґрунтовного порівняльного аналізу сучасних правових систем. Поряд з цим, перетворення в державно-правовій та інших сферах суспільного життя, потребують сучасного наукового забезпечення, розробки відповідних наукових орієнтирів, концепцій, юридичних понять та категорій.

    На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи привітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарії в Україні Дімітара Цветкова Владімірова, Голови Союзу юристів України В.О.Євдокимова, Академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України О.С.Онищенко, Президента Інституту правової політики М.В.Оніщука, в яких зокрема зазначається, що сучасні тенденції розвитку національних правових систем характеризуються гармонізацією та уніфікацією окремих елементів при загальному збереженні та навіть деякому посиленні їхньої специфіки. Наближення правової системи України до європейських стандартів передбачає насамперед реформування та поступове приведення нормативної та інституційної основи до права Європейського Союзу. Тому цілком закономірним та об’єктивним є обрання Київським університетом права НАН України саме такої проблематики для обговорення в форматі міжнародної конференції.

    На пленарному засіданні міжнародної конференції з вітальними словами виступили Перший секретар посольства Болгарії в Україні Василин Узунов, Директор Відділу роботи зі студентами Дебреценського університету (Угорська Республіка) Петер Пілішеі, Президент асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко.

   У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання проблем розвитку та функціонування сучасних правових систем та окремих інституційних елементів, зокрема «Европейская стратегия электронного правосудия» (Йонко Кунчев, профессор, научный руководитель магистерской программы «Судебная экспертиза» Варненского свободного университета (Республика Болгария), д.ю.н.); «Регуляція преси та медіа: Яке оптимальне рішення?» (Петер Міклош Кюмівеш, здобувач ступеню доктора наук, Дебреценський університет (Угорська Республіка); «Подолання лукунізму цивільного права» (Шишка Р. Б., зав. кафедрою господарського права Міжрегіональної фінансово-юридичної академії, д.ю.н., професор); «Проблема визначення кола суб’єктів міжнародного права у вітчизняній міжнародно-правовій думці XIX – початку XX століть» (Савчук К. О., ст. науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, доцент Київського університету права НАН України, к.ю.н.).
 
    Робота міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми правової системи України» здійснювалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді.

   За результатами роботи оргкомітет конференції визначив найкращі наукові доповіді учасників, які були нагородженні ДИПЛОМАМИ за науково-обґрунтоване дослідження сучасних проблем національної правової системи України. Дипломи переможцям вручили ректор університету професор Ю.Л.Бошицький та почесний гість конференції Голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації С.М.Рюмшин.

   Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
    Обмін досвідом, думками, аналіз процесів та проблем правової системи, які характерні для сучасного стану розвитку, дали можливість присутнім на ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми правової системи України» напрацювати та схвалити Рекомендації.
Оргкомітет конференції
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg