Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАН України відбувся круглий стіл присвячений Європейському дню по боротьбі з торгівлею людьми
      18 жовтня 2010 р. вже четвертий рік поспіль європейська громадськість відзначає День боротьби із торгівлею людьми.
       Він проводиться з метою привернути увагу до цієї проблеми урядовців, парламентарів, усіх хто причетний до прийняття рішень щодо формування та реалізації політики протидії торгівлі людьми. Вперше він відзначався у 2007р. під девізом «Час для дій», акцентуючи необхідність більш ефективних стратегій та дій для протидії торгівлі людьми. Тому, 18 жовтня було проведено круглий стіл, приурочений до дня боротьби з торгівлею людьми. Дана подія була організована Журбою Іванною Олександрівною. Присутніми на круглому столі були також зав. відділення міжнародного права Дей М.О. та Левківська Г.П. – проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи.

       Загалом тематика круглого столу є напрочуд актуальною, оскільки сучасні форми «работоргівлі» є виразкою на тілі світового співтовариства. Доходи кримінальних угрупувань та їх посібників і посередників від подібної злочинної діяльності займають третє місце після торгівлі зброєю та наркотиками. Студенти групи МП-41 підготували змістовні доповіді стосовно різноманітних аспектів цього негативного явища. Тематика варіювалася від сутності та причин поширення торгівлі людьми до засобів протидії. Не оминули увагою також і невтішні данні стосовно оборотів торгівлі найбільш уразливими категоріями населення - дітьми та жінками. У рамках доповідей розкривалися конкретні проблеми, з приводу яких між студентами групи МП-41 та студентами першого курсу відділення міжнародного права точилися жваві дискусії.

       В ході обговорення учасники столу ще раз дійшли висновку, що подібні проблеми стосуються не окремих країн чи виключно країн, що мають невисокий рівень розвитку, а й країн, що посідають найвищі щаблі у рейтингах за економічним розвитком та рівнем соціальної захищеності населення. Ще одне є очевидним, торгівлі «живим товаром» у 21 ст. не повинно існувати.

       За результатами обговорення, студенти КУП НАН України вирішили звернутись до високо посадовців, керівників центральних органів виконавчої влади, перш за все – Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту з вимогою не гальмувати процес розробки нової Державної програми протидії торгівлі людьми до 2015 року, яка має врахувати усі надбання минулих років, а також прорахунки та недоліки державного планування і управління. Її завдання мають бути конкретними та вимірюваними, спрямованими на реальне покращення ситуації, на допомогу людям, які її потребують доопрацювання та прийняття Державної програми протидії торгівлі людьми вже в цьому році стане виявом реальної поваги сучасного Уряду до європейських принципів та цінностей, європейської інтеграції та прав людини.
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg