Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАНУ стартував "Тиждень здоров'я"
      В Україні проблема тютюнопаління є надзвичайно гострою і актуальною, адже наша держава займає друге місце в світі за кількістю викурених цигарок на душу населення. Особливо продовжує збільшуватись кількість курців серед молоді.
       Київський університет права НАН України не стоїть осторонь цієї «Цигаркової епідемії». Напередодні Всесвітнього дня боротьби з палінням 25-28 травня 2010 р. в Київському університеті права НАН України відбулися заходи «Тижня здоров’я» в рамках якого університет розпочав масштабну акцію: «Здорова молодь – сильна держава!»

       25 травня 2010 року на відкритті «Тижня здоров’я» було ще раз оголошено наказ ректора від 27.04.2010 р. №39-од «Про недопущення правопорушень та порушень дисципліни студентам, заборону вживання спиртних напоїв та тютюнопаління в КУП НАН України». Також були зачитані результатами дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, щодо паління серед молоді. Щодня палять цигарки понад: 40%- 8-классників, 50% -10-классників, 70% - першокурсників ПТУ, 55% - першокурсників вузів.

       Студентський актив КУП НАН України: Бойко Андрій, Федотов Владислав, Князєв Едуард та Франчук Олег виступили з музикальною антитютюновою сценкою «Стоп – палінню!». Колектив «ВУАЛЬ» підготував спортивний танок «Ранкова зарядка».
       26 травня 2010 р. в рамках «Тижня здоров’я» відбуласявідкрита лекція на тему проблеми боротьби з глобальною епідемією століття – тютюнокуріння. Лише у ХХ столітті тютюнова епідемія стала причиною смерті 100 мільйонів осіб. Щороку 5,4 мільйона людей помирають від захворювань зумовлених негативним впливом тютюнокуріння.

       Захід відкрив Стойка Отто Олександрович – к.мед.н., головний лікар Київського міського центру здоров’я . Він виділив шість стратегій боротьби з тютюновою епідемією, також детально зупинився на епідеміологічних аспектах глобальної тютюнової кризи. Наголошувалося, що тютюн є чинником зростаючої смертності населення планети, несе велику економічну загрозу, особливо для країн, які розвиваються, що в кінцевому результаті призводить до ще більшої економічної бідності цих країн. Наприклад, у Бангладеш витрати на тютюн у 10 разів більше ніж на освіту, в Індонезії серед населення з найменшим рівнем прибутків 15% з них витрачається на тютюн. Смерті, зумовлені вживанням тютюну, є втраченими економічними можливостями цих країн. Навіть у такій розвинутій країні як США економічні втрати від вживання тютюну складають 92 мільярди доларів щорічно. Проведення лекції супроводжувалося демонстрацією мультимедійних матеріалів, що зробило захід більш насиченим та цікавим.

       Також в рамках «Тижня здоров’я» була проведена акція «Міняю сигарету на цукерку». Учасники акції привернули увагу молоді університету, які палять, до шкідливості цієї звички, доводили, що більше насолоди можна отримати від вживання однієї цукерки, аніж від однієї випаленої цигарки. Зібрані під час акції всі недопалки та цигарки, були знищені.

       «Тиждень здоров’я» наочно продемонстрував, що головне для кожної людини - це здоров’я, а життєвим гаслом має бути: "Здорова молодь – сильна держава". У такий спосіб організатори заходу дали можливість замислитися курцям про руйнівний вплив тютюну на здоров’я людини.


Статтю підготували:
Менеджер КРЦ - Бацула Валерій Юрійович
Студентка міжнародного відділення - Магдич Вікторія
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg