Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> В КУП НАНУ відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ»
В КУП НАНУ відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ»
     22 листопада 2012 р. в Київському університеті права НАН України відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми правової системи України».

     У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь вчені, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, а також представники установ та організацій зокрема: факультету університету ім. Йоганна Кеплера, м. Лінц (Австрія), факультет права університету ім. короля Хуана Карлоса (Мадрид, Іспанія), Адміністрації Варшавського Університету, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  Національної академії Служби безпеки України, Національної академії внутрішніх справ, Національного університету державної податкової служби України, Закарпатського державного університету, Донецького державного університету управління, Рівненського інституту Київського університету права НАН України, Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка, Політико-правового коледжу «АЛСКО».

     Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю.Л.Бошицький, в якому зокрема зазначив, що незважаючи на те, що категорія «правова система» досліджується вченими різних наукових шкіл, представниками різних держав, науковий інтерес до розробки даної проблеми тільки зростає. Звичайно, це зумовлено інтеграційними та глобалізаційними процесами, які відбуваються як на терені континентальної Європи, так і в світовому масштабі. І саме тому правова система як наукова юридична категорія є об’єктом ретельної уваги та дослідження науковців.

     На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи привітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Голови Союзу юристів України В.О.Євдокимова, в яких зокрема зазначається, що сучасні тенденції розвитку національних правових систем характеризуються гармонізацією та уніфікацією окремих елементів при загальному збереженні та навіть деякому посиленні їхньої специфіки. Наближення правової системи України до європейських стандартів передбачає насамперед реформування та поступове приведення нормативної та інституційної основи до права Європейського Союзу. Тому цілком закономірним та об’єктивним є обрання Київським університетом права НАН України саме такої проблематики для обговорення в форматі міжнародної конференції.

     На пленарному засіданні міжнародної конференції з вітальними словами виступили професор Герберт Франц Кьок, доктор права, декан юридичного факультету університету ім. Йоганна Кеплера, м. Лінц, Австрія (1989 – 2009) та професор Крістіна Ерміда дель Лано, факультет права університету ім. короля Хуана Карлоса (Мадрид, Іспанія), член-кореспондент Королівської Академії Права і Законодавства Іспанії.

     У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання проблем розвитку та функціонування сучасних правових систем та окремих інституційних елементів, зокрема «Актуальні проблеми імплементації міжнародних стандартів прав людини в правовій системі України» (Карпачова Ніна Іванівна, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (1998-2012 р.р.); «Щодо впровадження Академією Кримінального процесуального кодексу України в навчально-наукову і практичну діяльність» (Коваленко Валентин Васильович, генерал-лейтенант міліції, ректор Національної академії внутрішніх справ); «Адміністративне законодавство в контексті конституційної реформи України» (Андрійко Ольга Федорівна, в.о. завідувача відділу проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України); «Сучасні тенденції розвитку методології дослідження правової системи України» (Братасюк Марія Григорівна, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Київського університету права НАН України) та інш.

     Робота міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми правової системи України» здійснювалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді.

     За результатами роботи оргкомітет конференції визначив найкращі наукові доповіді учасників, які були нагородженні ДИПЛОМАМИ за науково-обґрунтоване дослідження сучасних проблем національної правової системи України. Дипломи переможцям вручили ректор університету професор Ю.Л.Бошицький та почесні гості конференції професор Герберт Франц Кьок та професор Крістіна Ерміда дель Ллано.

     Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
     Обмін досвідом, думками, аналіз процесів та проблем правової системи, які характерні для сучасного стану розвитку, дали можливість присутнім на ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми правової системи України» напрацювати та схвалити Рекомендації.


Оргкомітет конференції

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg