Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАНУ відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО ТОРГОВЕЛЬНОГО МОРЕПЛАВСТА»
     11 грудня 2012 р. в Київському університеті права НАН України, за участі Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України  відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародно-правові проблеми сучасного торговельного мореплавства».
     У роботі міжнародної науково-практичної конференції взяли участь практики, вчені, аспіранти, здобувачі та студенти вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, а також представники установ та організацій зокрема: голова Наукового-навчального центру дослідження міжнародно-правових аспектів морської політики України Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, керівник відділу безпеки судноплавства Міністерства транспорту та зв’язків України, завідувач кафедри міжнародного права Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі,завідувач відділу європейського права та міжнародної інтеграції Інституту законодавства Верховної Ради, заступник начальника з правових питань Маріупольського торговельного порту, здобувачі та студенти Одеської Юридичної академії, заступник Директора Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, співробітники Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, завідувач сектору міжнародного морського права Київського університету права НАН України, здобувач кафедри морського права Одеської морської національної академії, юрист «Укррічфлот», начальник відділу по роботі з іноземними студентами, асистент кафедри економіки та морського права Херсонської державної морської академії,старші наукові співробітники Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, директор Інституту морського права та логістики у м. Варна (Болгарія),  магістрант спільної українсько-болгарської магістерської програми «Міжнародне право та безпека» КУП НАНУ та ВВУ, студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Академії Адвокатури України та Політико-правового коледжу «АЛСКО».

     Із вступним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю.Л.Бошицький, в якому зокрема зазначив, що незважаючи на те, що торговельне мореплавство досліджується вченими різних наукових шкіл, представниками різних держав, науковий інтерес до розробки даної проблеми тільки зростає. Звичайно, у новому тисячолітті  об’єднання зусиль світової спільноти налагодити співпрацю між країнами та представниками наукової еліти у сфері торговельного мореплавства.

     На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи привітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Голови Союзу юристів України В.О.Євдокимова, в яких зокрема зазначається, що правова робота, яка проводиться в сфері  торговельного мореплавства,  носить за своїм змістом міжнародний характер та пов’язана з розвитком політичних і економічних відносин України з іншими державами. Тому важливе місто відводиться науково-практичній роботі у морському праві.  Україна має вигідне географічне положення та розвинуту морську інфраструктуру, що може звеличить свій вплив у транспортному використанню морських шляхів, розробці живих морських мінеральних ресурсів. Тому цілком закономірним та об’єктивним є обрання Київським університетом права НАН України саме такої проблематики для обговорення в форматі міжнародної конференції.
     На пленарному засіданні міжнародної конференції з вітальними словами виступили радник Договірно-правового департаменту МЗС України Буряк Андрій, та доцент кафедри міжнародного права Львівського державного університету імені Івана Франка Грінчак Володимир, та юрист ТОВ «Міжнародна юридична служба Шпак, Ніцевіч і партнери» Лебедєв В’ячеслав.

     У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання проблем  міжнародного морського права, міжнародного приватного морського права,  зокрема «Деякі проблеми міжнародного морського права» (Анцелевич Герольд Олександрович, Завідувач кафедри міжнародного права Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, к.ю.н.); «Наука міжнародного морського права в університетах України ХІХ ст.» (Савчук Костянтин Олександрович, Старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,к.ю.н.), «Односторонні акти у міжнародному морському праві
» (Мельник Світлана Олексіївна, Старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, к.ю.н.), «Теоретико-методологічні особливості забезпечення цивільно-правових і господарських відносинах, пов’язаних з морськими просторами» (Кузьменко Анатолій Михайлович, Доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України, к.ю.н.);  «Морські наукові дослідження  у міжнародному морському праві» ( Переверзєва Ольга Сергіївна, Завідувач сектору міжнародного морського права Київського університету права НАН України, к.ю.н. науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України), «Міжнародне-правове регулювання використання суднової, берегової та супутникової радіоапаратури сучасних автоматизованих систем зв’язку» (Галаган Олена Ярославівна, начальник відділу по роботі з іноземними студентами Херсонської державної морської академії), «Гаагські-Вісбійські правила і Ротердамські правила в сучасному морському розвитку» (Пташенчук Олена Миколаївна, юрист ТОВ «Укррічфлот»), «Проблеми міжнародно-правого регулювання використання ресурсів морського дна» (Варес Костянтин Ламбертович керівник відділу безпеки судноплавства Міністерства транспорту та зв’язку України, к.ю.н.)  та інші.

     Робота міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародно-правові проблеми сучасного торговельного мореплавства» здійснювалася у формі пленарного засідання та засідання наукової секції, яка пройшла на високому науково-теоретичному та практичному рівнях, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, практиків так і студентської молоді.
     За результатами роботи оргкомітет конференції визначив найкращі наукові доповіді учасників, які були нагородженні ДИПЛОМАМИ за науково-обґрунтоване дослідження міжнародно-правових  проблем сучасного торговельного мореплавства. Дипломи переможцям вручив ректор університету професор Ю.Л. Бошицький. Обрана тематика міжнародної науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
     Обмін досвідом, думками, аналіз процесів та проблем з торговельного мореплавства, дали можливість присутнім на І Міжнародній науково-практичній конференції «Міжнародно-правові проблеми сучасного торговельного мореплавства» напрацювати та схвалити Рекомендації.
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg