Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАНУ відбулось освячення Владикою Володимиром наріжного каменя під будівництво університетського храму на честь Преподобного Нестора Літописця
      В Київському університеті права Національної академії наук України відбулося освячення Його Блаженством Блаженнішим Володимиром Митрополитом Київської та всієї України наріжного каменя під будівництво університетського храму на честь Преподобного Нестора Літописця.
       Нова церква, за планом буде зведена найближчим часом, стане послідовним акордом в архітектурному ансамблі будов університету, що є дуже символічним. Києво-Печерська Лавра — одна з найбільших православних святинь України. Вважається одним з перших монастирів на Русі, що поклав початок руському чернецтву. З монастирем тісно пов’язана діяльність літописця Нестора (автора «Повести временных лет»).
На урочисту подію на території КУП НАНУ зібрались студенти, професорсько-викладацький склад
та представники духовенства і міської ради

       На Богослужінні були присутні: ректор КУП НАН України – Ю.Л. Бошицький, Заступник Голови Київської міської державної адміністрації – В.С.Журавський, Владика Павло, намісник Києво-Печерської Лаври, Владика Олекcандр секретар предстоятеля УПЦ, отець Віталій Благочинний храмів м. Києва, отець Олександр голова парафіянів ради майбутнього храму, а також відповідальні працівники Адміністрації Президента України, посадові особи Міністерства освіти і науки України, науковці і адміністрація НАН України, духовенство Київських храмів, професорсько-викладацький склад університету та студентство.
Під час зустрічі Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира

       Сьогодні на цьому місці був закладений перший камінь та хрест і вознесена перша молитва. Але в силу певних причин, пов'язаних з політичними і економічними трансформаціями суспільства, зведення цього храму могло б залишатися мрією. І лише за ініціативи ректора професора Юрія Бошицького, та адміністрації КУП НАН України, з'явилася надія про спорудження на цьому місці церковної будівлі. Рішення про будівлю храму на території вузу було прийнято на засіданні ректорату, а потім затверджено на вченій раді. Підставою такого рішення було опитування громадської думки про необхідність будівництва храму. Опитування показало, що більшість молоді лояльно відноситься до цього питання. Храм Преподобного Нестора Літописця має статус подвір’я, таким чином храм є власністю університету, а не Церкви.
Під час церемонії освячення Владикою Володимиром наріжного каменя під будівництво університетського храму на честь Преподобного Нестора Літописця

       Після урочистого служіння, Блаженніший Володимир привітав всіх з цією знаменною подією і благословив ректора університету Юрія Ладиславовича сказавши: "Ми давно шукаємо контакти з вищими учбовими закладами України, а також за межами України. І ми думаємо, що наша співпраця починається сьогодні з закладки храму." Згадалося переказ про те, що Апостол Андрій Первозванний, прийшовши до Київських пагорбів, спорудив хрест і передрік бути «граду великому і безлічі церков».
       У відповіднім слові ректор сказав, що ця подія виходить далеко за межі нашого вузу й має велике значення: «Ми ставимо завдання, щоб через це наше молоде покоління доторкнулося до православної віри, традицій християнства, тому що тут джерела всіх здійснень нашого великого українського народу». Юрій Ладиславович у свою чергу подякував Владиці й додав, що поява храму напевно найбільша подія, яка відбулася в нашому університеті: «Разом з духовенством, студентством, науковцями, місцевою громадою, сьогодні радіємо і святкуємо, тому що ця будівля є символом величі і доброти Божої».
Ознайомлення Блаженнішого Володимира з університетом

       Під час візиту до університету, Блаженніший Володимир освятив нові сучасні аудиторії (Атриуми), які були введені в експлуатацію в цьому місяці, а також посидів з молоддю університету за студентськими лавами. Ю.Бошицький ознайомив Блаженнішого Володимира з виданнями університету та висловив сподівання у подальшій співпраці університету та духовенства у виданні «Малої енциклопедії канонічного права».
Під час освячення Блаженішим Володимиром нових сучасних приміщень КУП НАНУ (Atrium)

Благословіння працівників університету

       Свято відчувалося у всьому - це букети квітів перед Каменем і Хрестом, яскраві килими й доріжки, сяючі лампадки, святкові одяги священиків, урочисте стояння гостей, побожні поклони присутніх віруючих - співробітників, студентів, їх батьків, дітей. Найкрасивіший політ голосів хору був підхоплений і кликав угору до очищення душі віруючих і гостей. Був політ душі, почуттів, думок.
 Фото на згадку

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg