Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАНУ відбулося засідання круглого столу за участю представників делегації Китайської Народної Республіки
     11 квітня 2017 року в Київському університеті права НАН України було проведено міжнародний круглий стіл на тему: «Інтелектуальна власність у Китайській Народній Республіці: економіко-правові аспекти». В роботі  круглого столу взяли участь провідні фахівці в галузі інтелектуальної власності Китайської Народної Республіки, зокрема пан Ванг Хонг, Генеральний директор Пекінського офісу інтелектуальної власності; пан Ніе Зуорен, віце-президент Пекінського університету технологій; пан Фенг Шоухуа, директор Офісу інтелектуальної власності округу Чаоян Пекінського муніципалітету; пан Лі Шічун, директор Офісу інтелектуальної власності району Меньтоугоу Пекінського муніципалітету; пан Хуанг Джіанджюн, директор Пекінського офісу інтелектуальної власності; пан Ю Фей, заступник директора Департаменту розвитку промисловості Пекінського офісу інтелектуальної власності; пані Куо Хуануе, третій секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.

     З привітанням до учасників круглого столу і доповіддю «Сучасний стан і пріоритетні напрями розвитку інтелектуальної власності в Україні» звернувся ректор університету, професор Юрій Бошицький, який зосередив увагу на тому, що за роки незалежності Україна зробила важливі кроки із удосконалення національного законодавства у сфері інтелектуальної власності, адаптації його до міжнародних вимог та стандартів. Проте, враховуючи сучасні економічні та політичні реалії, процес удосконалення і модернізації законодавства, яке регулює різноманітні суспільні відносини щодо створення, впровадження та використання об’єктів інтелектуальної власності, призупинився. Хоча оптимізація законодавства в будь якій сфері суспільних відносин, в тому числі, й інтелектуальної власності, це процес постійної роботи, який апріорі не може мати свій ідеальний фініш,  з огляду на динаміку життя та безперервний розвиток суспільства, науково-технічного прогресу та міжнародних відносин. Тож абсолютно зрозуміло, що залишаються відкритими окремі проблемні правові питання.
     Представники патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» долучились до роботи круглого столу, який проходив в аудиторії, де півтора року тому (10 грудня 2015 року) відкрився перший в Україні стаціонарний Музей підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). Відкриття цього унікального музею стало можливим завдяки співпраці УАПП і Київського університету права НАН України, результатом якої стало підписання сторонами меморандуму та домовленість про співробітництво у сфері забезпечення захисту прав інтелектуальної власності в межах підтримки діяльності УАПП, спрямованої на розвиток системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні, вдосконалення законодавчої бази, освіти та просвіти українського суспільства щодо прав інтелектуальної власності.

    Виступаючи перед іноземними гостями, заступник начальника юридичного відділу компанії Євгеній Компанець висловився про те, що найрезультативнішою боротьба з підробками та піратством стане тоді, коли активно працюватимуть три головні складові: урядові структури об’єднають зусилля з приватним сектором; підвищуватиметься обізнаність суспільства щодо ролі інтелектуальної власності та економічних і соціальних наслідків від споживання контрафактних товарів і піратства; залучатимуться інвестиції для розвитку економіки. Юрист висвітлив питання охорони й захисту прав інтелектуальної власності, акцентувавши увагу присутніх на такому суспільно небезпечному явищі як підробки, ілюструючи свою розповідь екскурсією-оглядом розміщених в аудиторії експонатів Музею підробок УАПП. Євгеній Компанець звертав увагу учасників круглого столу не лише на зразки готової контрафактної продукції, а й на сировину і матеріали, які використовувались для її виготовлення, зокрема складові, упакування тощо.

   
     Слід зазначити, що в приміщенні Музею підробок УАПП регулярно проводяться різноманітні заходи для молоді: семінари, лекції та круглі столи, під час яких фахівці діляться з молодим поколінням своїми знаннями з інтелектуальної власності, розповідають про небезпеку придбання контрафактної продукції та радять, як не стати жертвою шахраїв і не купити підробку. Серед представлених у Музеї підробок УАПП експонатів — численні зразки «піратської» аудіовізуальної продукції та різноманітної контрафактної продукції з незаконним використанням знаків для товарів і послуг відомих вітчизняних та зарубіжних товаровиробників, які надані в музей здебільшого компанією «Пахаренко і партнери».
     Київський університет права НАН України приділяє важливу увагу міжнародному співробітництву в галузі інтелектуальної власності та пишається своїми тісними зв’язками із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. Поряд з цим, в університеті створено комплекс навчально-наукових кабінетів, лабораторій, полігонів в галузі інтелектуальної власності.  Також було запропоновано концептуальні засади співпраці Київського університету права НАН України з установами та університетами Китайської Народної Республіки в сфері інтелектуальної власності.
     З вітальними словом від китайської делегації звернувся Генеральний директор Пекінського офісу інтелектуальної власності пан Ванг Хонг, який привітав учасників круглого столу і охарактеризував основні напрями діяльності державних структур та співпраці в сфері інтелектуальної власності Китайської Народної Республіки. Було наголошено на тому, що питання інтелектуальної власності є сьогодні ключовими в розвитку КНР.

     За результатами круглого столу були окреслені ключові моменти співробітництва в сфері інтелектуальної власності між Київським університетом права НАН України та Пекінським офісом інтелектуальної власності, серед яких співпраця щодо можливості навчання студентів університету в Пекіні за магістерською програмою «Інтелектуальна власність».
Прес-центр КУП НАНУ


 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg