Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАНУ відбувся круглий стіл з нагоди прийняття Загальної декларації прав людини 1948 року
     В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Київському університеті права НАН України 8 рудня 2011 року відбувся круглий стіл на тему: «Права людини в сучасній правовій системі України», присвячений Дню прийняття Загальної декларації прав людини 1948 року.
   Участь у круглому столі взяли: проректор з наукової роботи Чернецька О.В., завідувач відділення міжнародного права Дей М.О., науково-педагогічні працівники кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Бурлак О.В. та Мушак Н.Б.
     Впродовж заходу студенти представили доповіді, тематика яких стосувалась історії формування концепції прав людини (Кравчук Христина, МП-31), поколінь прав людини (Зелена Анастасія, МП-32), процедури подання скарги до Європейського суду з прав людини (Малицький Артем, МП-41), місця України у правозахисній системі Ради Європи (Дубчак Марія, МП-32), сучасного стану виконання Україною рішень, прийнятих Європейським судом з прав людини проти України (Чебанов Євген, МП-21).

    Круглий стіл на тему: «Права людини в сучасній правовій системі України» відбувся на високому науковому і організаційному рівні, сприяв обміну думками та розвитку дискусій. Предметом обговорення стали питання пов’язані, зокрема, із міжнародно-правовими актами в сфері прав людини універсального і регіонального характеру, юридичною природою Загальної декларації прав людини 1948 року, компетенцією органів ООН та Ради Європи в сфері прав людини, процедурою обрання на посаду суддів до Європейського суду прав людини, умов прийнятності скарг Європейським судом тощо.
     За результатами обговорення студенти Київського університету права НАН України зазначили, що останнім часом різко збільшується кількість рішень по суті, винесених Європейським судом з прав людини у справах проти України: якщо у 2002 році Судом було ухвалено 1 рішення по суті, у 2003 - 7 таких рішень, то у 2005 році -13, а 2010 році – вже 100. Лише за період січень – середина жовтня 2011 року ухвалено 61 рішення по суті. Заяви проти України, які розглядає Європейський суд, здебільшого стосуються порушень таких прав, як: право на свободу та особисту недоторканість; право на мирне володіння своїм майном; право на справедливий судовий розгляд в частині права на виконання рішення суду (передусім щодо виплати заборгованості по заробітній платі, пенсіям), перевищення розумних строків розгляду справ судами.

     З метою ефективного виконання рішень Суду, студенти відмітили, що у 2006 році  було прийнято Закон України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", який зафіксував на законодавчому рівні систему інституційних та процедурних механізмів виконання рішень Суду та запобігання новим порушенням Конвенції. В зв’язку з цим, учасники круглого столу проаналізували існуючу в Україні систему виконання рішень Європейського суду з прав людини, а саме компетенцію Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, Постійного представництва України при Раді Європи, уповноваженого представляти  українську сторону  в Комітеті Міністрів Ради Європи.

     У результаті обговорень учасники круглого столу підкреслили, що Україні ще потрібно багато зробити, аби в повній мірі реалізувати положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та рішень Європейського суду в практичній діяльності органів судочинства України. Це складний процес, який не можна забезпечити тимчасовими законодавчими діями. Тут необхідна налагоджена взаємодія усіх елементів такого складного механізму, яким є держава. Саме вона відповідальна за порушення прав і свобод людини та громадянина.

доцент кафедри міжнародного права та
порівняльного правознавства
Бурлак Оксана


 

Підписка на новини


Контакти

 

Поштова адреса:
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

 

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg