Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора юридичних наук, професора Шишки Романа Богдановича
     27 жовтня 2010 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації концепції майстер-класів, була проведена лекція доктором юридичних наук, професором Шишкою Романом Богдановичем на тему «Наука і правове регулювання наукової діяльності».

      Студентам цікаво було дізнатися, що юридична наука – одна з найстаріших суспільних наук. Історичне виникнення юридичної науки пов'язане з виникненням та розвитком права. Перші системні відомості про державу та право викладені у працях визначних мислителів Стародавньої Греції – Платона та Арістотеля. Значний внесок у розвиток юридичної науки зробили юристи Стародавнього Риму, які визначили правові поняття і конструкції. З того часу юридична наука має велике значення в житті суспільства, що проявляється в її функціях, тобто основних напрямках впливу на суспільне життя. Шишка Р.Б. наголосив, що найбільш потужною є так звана вузівська наука де сконцентрована значна частина наукового потенціалу України. При тому відповідно до Положення про Міністерство освіти і науки України від 19 грудня 2006 р. МОН є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, наукової і науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності.

      Професор Шишка Р.Б. сформулював основні тенденції розвитку юридичної науки:
• подолання схоластичності, тобто суперечок, які не мають наукового і практичного значення;
• забезпечення відповідності науки вимогам практики, тобто наука повинна, по-перше, допомагати розв'язувати основні проблеми практики, по-друге – передбачати шляхи реалізації результатів наукових досліджень;
• підвищення рівня об'єктивності наукових досліджень;
• підвищення рівня обґрунтованості наукових досліджень.
      У цілому, проблеми розвитку юридичної освіти і науки викликали жваву дискусію серед студентів, тому сподіваємося, що майстер-класи професора Шишки Р.Б. стануть доброю традицією Університету.
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg