Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Відкриття меморіальної дошки видатному діячу міжнародного права, академіку Корецькому В.М. на честь 70-ої річниці заснування Інституту держави і права НАН України
Відкриття меморіальної дошки видатному діячу міжнародного права, академіку Корецькому В.М. на честь 70-ої річниці заснування Інституту держави і права НАН України

13 травня 2019 року вітчизняні правознавці відзначають 70-ту річницю заснування Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, якому довелося подолати непростий шлях свого становлення і розвитку.

На фасаді будинку, в якому проживав Корецький Володимир Михайлович відкрито меморіальну дошку в присутності видатних юристів-науковців і студентської молоді Київського університету права НАН України.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

«Ми зараз відтворюємо історичну пам'ять, і сьогодні важливий день у цьому відтворенні - ми відкриваємо пам'ятну дошку, присвячену видатній постаті в юридичній науці України та світу. Ця фантастична людина має безліч позитивних характеристик: мислитель, публіцист, історик, правник. В.М. Корецький зробив вагомий внесок у розвиток юридичної науки, зокрема, міжнародного приватного права, міжнародного публічного права та порівняльного правознавства. Також він був керівником Інституту держави і права НАН України. Тому ця табличка відкривається на фасаді будинку, де жив і творив видатний правник-міжнародник» - сказав у своїй промові академік–секретар Відділення історії, філософії та права Валерій Андрійович Смолій.

ugorec.jpg ugorec.jpg

Доречним, був виступ директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, професора, академіка, доктора юридичних наук Юрія Сергійовича Шемшученка:

«Подія, яка пов’язана з відкриттям меморіальної дошки, - це пам’ять не тільки про Володимира Корецького, а і всій його діяльності. Він залишив у спадок значний внесок у розвиток юридичної науки.

Насамперед, він був видатним правником, прожив довге та насичене життя, був свідком важливих історичних подій, написав багато праць, встиг зробити багато вагомих справ – вмів працювати наполегливо і результативно».

«Тому поява цієї пам'ятної дошки є не лише вшануванням його особистості, а й нагадуванням нам про його спадщину, яка є надзвичайно актуальною і сьогодні», - підкреслив професор Володимир Григорович Буткевич.

ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpg

На завершення заходу присутні поклали квіти та зробили памятне фото.

Довідково.

ИллюстрацияКорецький Володимир Михайлович (18.02. 1890 р. – 26.07.1984 р. ) - український правознавець, доктор юридичних наук з 1939 р., професор з 1920 р., академік АН УРСР з 1948 р. Народився в сім’ї службовця. У 1910 р. закінчив із золотою медаллю Катеринославську гімназію. Протягом 1910-1911 рр. навчався на юридичному факультеті Московського університету, у 1916 р. закінчив юридичний факультет Харківського університету з дипломом 1-го ступеня. Залишений для підготовки до професорського звання на кафедрі цивільного права і судочинства. Після Жовтневої революції 1917 р. став проректором і заступником декана правового факультету Харківського інституту народного господарства, читав лекції з загальної історії держави і права та міжнародного приватного права. У 1930 р. правовий факультет було перетворено на Харківський інститут радянського будівництва і права, у 1932 р. – на Всеукраїнський комуністичний інститут радянського будівництва і права, а в 1937 р. – на Харківський юридичний інститут (тепер Національна юридична академія України ім.Ярослава Мудрого). Протягом 1920-41 рр. у цих навчальних закладах посади професора та керівника (з 1937 р.) кафедри історії держави і права. Викладацьку діяльність В.М.Корецький поєднував з практичною роботою: був завідувачем правового підвідділу Наркомату іноземних справ в УСРР (1921-22 рр.), завідувач юридичного відділу Укоопспілки (1922-24 рр.), завідувач юридичного відділу Українбанку (1924-30 рр.), старшим консультантом Державного арбітражу при РНК УСРР (1930-35 рр.).

Прес-центр КУП НАНУ

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg