Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> В КУП НАНУ відбулась VІІ Міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКА ЮРИДИЧНА ОСВІТА І НАУКА»
В КУП НАНУ відбулась VІІ Міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКА ЮРИДИЧНА ОСВІТА І НАУКА»
     Відповідно до плану Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про організацію і проведення науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів у 2012 році» за ініціативи Київського університету права НАН України,Союзу юристів України, Закарпатського державного університету, Наукових товариств студентів та аспірантів КУП НАН України та юридичного факультету ЗакДУ, Дебреценського університету (Угорська Республіка) та Академічного товариства ім. М.Балудянського (Словацька республіка) була організована та проведена VIІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених "Європейська юридична освіта і наука", яка проходила в м. Ужгороді на базі Закарпатського державного університету 12-14 жовтня.

     З привітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький та ректор Закарпатського державного університету, професор Федір Григорович Ващук.
     З вітальним словом від Голови Закарпатської облдержадміністрації О.Ледиди до молодих науковців звернувся заступник губернатора І.Качур, який висловив надію, що доповіді, які пролунають на конференції допоможуть реалізовувати багатогранні досягнення науки зі світової юридичної практики.

     Учасники науково-практичної конференції представляли 11 ВНЗ різних регіонів України й зарубіжжя. Участь у конференції взяли 108 молодих науковців, які представили свої доповіді та обговорили основні проблеми у різних галузях права. Традиційно до участі у конференції залучилися науковці Дебреценського університету (Угорщина) та Академічного товариства ім. .М.Балудянського(Словаччина).

     На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від Президента Національної академії наук України, академіка Є.Б.Патона та Голови Союзу юристів України В.Євдокимова.

     Робота конференції відбувалась у двох секціях під головуванням провідних науково-педагогічних працівників Київського університету права НАН України (проф. Братасюк М.Г., доц. Оверчук С.В.) та Закарпатського державного університету (доц. Свида Т.О., ст.викладач Менжул М.В.).

     Традиція проводити на гостинній закарпатській землі в Ужгороді міжнародні науково-практичні конференції молодих науковців з питань інтеграції України у європейський освітній, науковий та правовий простір зародилися у 2006р. під егідою ректора Київського університету права НАН України професора Юрія Бошицького. Цього року учасники конференції обсудили проблеми інтеграції вищої юридичної освіти й науки України у європейський освітній простір, проаналізували глобалізаційні процеси в освіті, здійснили порівняльний аналіз національної вищої освіти з єв¬ропейськими стандартами. Учасники також поділилися думками з проблем та перспектив правового регулювання як публічної, так і приватної сфер суспільного життя з позиції національного законодавства та правового досвіду країн Європейського Союзу. Були розглянуті перспективи зближення правових систем сучасної Європи на основі єдиних принципів та підходів і, як наслідок, утворення єдиної європейської правової сім’ї.

     Наукові доповіді молодих науковців та презентації досліджень оцінювалися членами оргкомітету конференції. Цього року кращими визнані наукові доповіді студентів та аспірантів Київського університету права НАН України (Ступчук Є., Кулик О., Іваніщев П.), Закарпатського державного університету (Сюсько М., Полюжин І., Стегура Н., Дацюк В., Матушак Н., Тарановська В., Бобруйко Л., Кляп М.), Ужгородського національного університету (Михайлишин Н.) та НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування АПН України (Саннікова М.). Кращі доповідачі були відзначені грошовими преміями та цінними подарунками. Крім того почесними відзнаками від Союзу юристів України було нагороджено трьох найбільш активних учасників – Івана Полюжина (ЗакДУ), Олену Кулик(КУП НАНУ) та Євгенію Ступчук (Рівненський інститут КУП НАНУ).

     Спілкування молодих науковців, можливість не тільки представити результати своїх досліджень, а й подискутувати, обговорити актуальні проблеми євроінтеграції – все це сприяє підвищенню привабливості для молоді освітянської та наукової діяльності, налагодженню особистих та ділових стосунків між студентами та аспірантами різних країн.

     «Перевагою наших конференцій, – вважає ректор Київського університету права НАН України проф. Бошицький Ю.Л. ,– є поєднання наукової складової із виховними та культурними заходами. Так, цього року в рамках конференції відбулися дві соціальних акції: флешмоб «Знай свої права!»та велопробіг старовинними місцинами Ужгороду. Також для учасників конференції була підготовлена насичена екскурсійна програма».

     Молоді правники відвідали Ужгородський замок, помилувалися закарпатським хатками у музеї під відкритим небом та посмакували закарпатським бограчем. Але найбільше враження на студентів та викладачів справила екскурсія Чинадіївським замком «Сент Міклош». Пізно ввечері, у тусклому світлі смолоскипів, науковці зачаровано слухали розповідь господаря замку – художника Йожефа Бартоша – про легендарну Ілону Зріні, її коханого Імре Текелі та їх вічне кохання!

      За результатами заслуханих доповідей були узагальнені та схвалені рекомендації учасників конференцій Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, вишам та науковим установам щодо активізації міжнародного співробітництва у галузі освіти та науки, інтеграції у європейський освітній та правовий простір.

Оргкомітет конференції

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg