Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Візит делегації Київського університету права НАН України до м. Люблін (Польща) 23-25 квітня 2010 р.
       Одним із пріоритетних напрямків освітньої та наукової діяльності Київського університету права НАН України є інтеграція вітчизняного та іноземного наукового потенціалу.
       Європейський рівень освіти Київського університету права НАН України ґрунтується як на досвіді власного професорського-викладацького складу, так і на досвіді провідних європейських університетів. Науковий потенціал Університету формується зі студентської лави. Останнє й визначило склад делегації Університету, до якої увійшли: ректор університету проф. Ю. Л. Бошицький, студентка третього курсу факультету міжнародних відносин М. Гурська та доцент О.Ю. Кашинцева.
       В рамках візиту відбулися зустрічі з провідними фахівцями двох найбільших науково-потужних університетів східної Польщі – Люблінським Католицьким Університетом ім. Івана-Павла ІІ та Університетом ім. Марії Кюрі-Склодовської, з якими укладено договори про співпрацю в сфері освіти та науково-дослідної діяльності.
Католицький університет ім. Івана Павла ІІ

       Католицький університет ім. Івана Павла ІІ було засновано 1918 року Ідеологом створення університету був ксьондз І. Радзішевський, який і став першим ректором університету. Основною ідеєю створення Люблінського Католицького Університету було гармонійне поєднання науково-дослідної діяльності з гуманістичними принципами християнства. Deo et Patriae – „Богу і Вітчизні” є промовистим гаслом, під яким університет проводить свою діяльність і донині.
       Сьогодні Католицький університет ім. Івана Павла ІІ налічує 1100 професорів і викладачів, понад 40 кафедр та тисячі студентів. В університеті діють факультети філософії, теології, гуманітарний та математичний факультети, факультет суспільно-політичних наук і факультет права, канонічного права та адміністрації. Детальну інформацію про університет можна знайти на сайті www.kul.pl На запрошення декана факультету права, канонічного права та адміністрації проф. Анджея Дембінського та ректора університету проф. Станіслава Вілька до університету прибула делегація Київського університету права НАН України на чолі з ректором проф. Ю.Бошицьким.

      З боку польських колег між двома університетами була запропонована співпраця в освітній та науковій діяльності в сфері права. Спільне бачення наукового поступу двох провідних університетів знайшло своє закріплення в Меморандумі про співпрацю між Католицьким університетом ім. Івана Павла ІІ і Київським Університетом НАН України, яку було урочисто підписано ректорами університетів 23 квітня 2010 р.
      Меморандум передбачає розширення взаємовідносин у сфері освіти, культури та науки шляхом обміну і передачі навчальних матеріалів, спільних публікацій, тематичної літератури й методичних матеріалів. Основними напрямками спільної освітньої дальності є обмін студентами та викладачами університетів, проведення майстер-класів, спільні культурні та спортивні заходи, екологічні акції, туризм. В сфері науково-дослідної діяльності – підготовка та видання колективних монографій, підручників та навчальних посібників, проведення конференцій, науково-практичних семінарів, спільні наукові та просвітницькі проекти.

       На правничому факультеті Католицького університету вже понад 5 років успішно функціонує Центр українського права та післядипломних студій. Очолює центр доктор права Лешек Цвікла, який був гостем нашого університету у грудні 2009 р. Інтерес до українського права з боку польських колег відкриває цікаві напрямки співпраці. Серед останніх особливо слід відзначити неоціненну можливість взаємного обміну досвідом між професорсько-викладацьким складом обох інституцій. Передбачається запрошення українських викладачів для викладання різних галузей українського права, а також запрошення наших польських колег не лише для проведення майстер-класів, а й для викладання певних дисциплін, наприклад курсу Європеїстики, порівняльного права, права Європейського союзу та ін.
       Аспірантам та докторантам обох університетів надаватиметься можливість проведення наукових досліджень, взаємно сприятиметься публікуванню наукових статей у фахових виданнях обох університетів.

Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської


       Марія Кюрі-Склодовська – видатний вчений, двічі лауреат Нобелівської премії. Сучасні освітні технології, чисельні державні та міжнародні нагороди в сфері науки, неоціненний науковий доробок в галузях фундаментальних наукових досліджень – це дух Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської, який було засновано 1944 року.
      В університеті діють факультети хімії, біології, економічний факультет, філософський факультет, факультет політології і психології, мистецтвознавчий факультет та факультет права та адміністрації. Докладна інформація на сайті: www.umcs.lublin.pl
      Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської є одним із засновників Європейського Колегіуму польських і українських університетів. Колегіум є польсько-українською освітньою установою. Головною метою Колегіуму є формування майбутньої польської й української еліти, що діяла б на благо співпраці між обома країнами. Особливе місце в місії Європейського Колегіуму займає європейський вимір: формування європейської свідомості молодих польських та українських вчених.
      Делегації Київського університету права було надзвичайно приємно побачити в особі канцлера Європейського Колегіуму польських і українських університетів нашого співвітчизника, доктора політології Олексія Куцого.

       Європейський Колегіум є не лише науковим осередком, що акумулює український і польський наукові потенціали, він є амбасадором української науки в Польщі. За підтримки його канцлера - Олексія Куцого 23 квітня 2010 р. відбулася зустріч ректорів Київського університету права НАН України і Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської.
      На зустрічі ректори обмінювалися баченням розвитку сучасної академічної науки, формування інтелектуально-потужної національної еліти, підтримки талановитих вчених і студентів. Як вчені, надзвичайно захоплені ідеєю розбудови національної науки і як ректори, які побачили перспективи спільної освітянської діяльності, за підтримки канцлера Європейського Колегіуму польських і українських університетів професором А. Домбровським і професором Ю. Бошицьким було вирішено укласти договір про спільну науково-освітню діяльність вже при першій зустрічі. Проте, текст договору вимагав підготовки… Обидва ректори звикли до відсутності вихідних, отже підписання угоди відбулося в суботу 24 квітня 2010 р.

        Результатом укладанням Договору про співпрацю між Київським університетом права НАН України та Університетом ім. Марії Кюрі-Склодовської стане впровадження спільної магістерської програми для українських та польських правників та видання дипломів обох університетів. Реалізація цього проекту передбачає семестральний обмін магістів.


Мерія міста Люблін

        Слід зазначити, що ініціативу трьох університетів щодо спільної наукової та освітянської діяльності, підтримала мерія міста, зокрема, відділ Міжнародних зв’язків в особі п. Йоанни Шелаг та Відділ промоції міста в особі п. Славомира Рощенка.
       Зустріч ректора Київського університету права з представниками мерії окреслила перспективи співпраці Святошинського району м. Києва і м. Люблін. У люблінян традиційно формувалися тісні зв’язки з прикордонними українськими містами, такими як Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, проте Київ – це новий вимір співпраці з серцем нашої країни. Представники Люблінської мерії висловили сподівання на формування сталих зв’язків і плідної співпраці на рівні місцевого самоврядування. Такі перспективи є цікавими і для Києва.

       Люблін завжди був одним з найважливіших міст Польщі. Через географічне положення місто часто відігравало в історії роль мосту між Сходом і Заходом. В 1569 р. тут було підписано Люблінську Унію, яка, за оцінкою сучасних істориків, заклала витоки Унії Європейської.
На території Любліна знаходяться п’ять університетів, отже на 300 тисяч мешканців Любліна припадає ще 150 тисяч студентів.
Люблін невелике, але надзвичайно динамічне місто. Складається враження, що його вулиці – це коридори величезного університету, якими стрімко рухається студентство, а його площі – це бібліотеки просто неба.
       Атмосфера міста складає дивовижний коктейль середньовічної архітектури вузьких вуличок з прохолодним ароматом цегли старовинних будівель і сучасних архітектурних комплексів, в яких переважно розміщені корпуси університетів.
       Отже, попри свою древню історію Люблін дивиться на світ молодими очима.


Візитівка міста Люблін весною 2010

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg