Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Візит ректора КУП НАНУ Бошицького Ю.Л. до Регенсбурського університету.
В рамках ділового візиту до Німеччини ректор професор Ю. Л. Бошицький відвідав Регенсбургський університет.
       
       Регенсбург — одне із старовинних міст в Німеччині, розташоване в мальовничому місці де зливаються річки Дунай та Реген. Розташований неподалік від чеського кордону університет, відповідно до свого інституційного організаційного плану є центром координації досліджень східної Європи і країн колишнього Радянського Союзу, що проводяться вищими учбовими закладами на землях Баварії. Університет Регенсбургу є одним із засновників Баварського вузівського центру контактів з центральною, східною і південно-східною Європою (BAYHOST), який надає інформацію про наукову співпрацю, координує академічні стосунки і служить центральним пунктом для здійснення академічних обмінів студентів для країн цих регіонів.      Розвиток співпраці саме з цим навчальним закладом не є випадковістю. На думку ректора професора Ю. Бошицького, КУП НАН України, так само стрімко розвивається, як і свого часу університет в Німеччині. Розпочинаючи лише з одного корпусу, сьогодні університет має сучасне студентське містечко, паркові зони, спортивні майданчики, активні студентські організації.     В університеті навчається більше 20 тисяч студентів. Поряд з іншими навчальними закладами Німеччини це відносно новий, створений в 70-х роках минулого століття. Однією з особливостей вузу є надзвичайно сильний філософський факультет і його кафедри: німецька філологія і німецька література. Також, великою популярністю у студентів користуються юридичний і економічний факультети. По закінченні університету, бажаючі, можуть отримати міжнародний диплом "Master of Law". Лекції і семінари проходять німецькою мовою. Студентське життя цікаве і різноманітне. Десять студентських театральних колективів виступають в сучасно оснащеному театрі університету. У розпорядженні студентів телевізійна студія і студія звукозапису, в якій, пройшовши відповідний курс навчання, можна отримати кваліфікацію, наприклад, звукорежисера. Якщо залишається час після лекцій і культурних заходів, можна відправитись в спортивний центр вузу, де студентів чекають клуби і курси від екзотичної східної боротьби і йоги до веслування на байдарках і каное. Багато уваги керівництво приділяє розвитку студентських організацій. На даний момент в університеті діють такі студентські організації, як: студентський парламент, організація з захисту інтересів студентів, студентський розважальний центр та інші.      Також велика увага приділяється розвитку наукової роботи. Однією з останніх є магістерська програма «Дослідження Східної Європи», розроблена сумісно з Мюнхенським університетом, як частина програми «Елітна мережа Баварії» (Elitenetzwerk Bayern). Також, факультети університету Регенсбургу пропонують спільні програми з університетами Тренто (Італія), Корвінус (Будапешт), і Любляне (Словенія).

      Під час візиту ректор професор Ю. Бошицький мав змогу не тільки ближче познайомитись зі структурою університету, а й налагодити контакти для подальшої сумісної роботи. Впродовж зустрічі з керівництвом університету обговорювались варіанти подальшої сумісної роботи: розвиток зв’язків між студентськими організаціями, видання сумісної навчальної літератури, впровадження сумісних наукових проектів а також приєднання КУП НАН України до спільних факультетських програм університету. Під час зустрічі керівники розробили сумісну стратегію розвитку на п’ять років, яка поступово втілюватиметься в життя. Першим кроком у даному напрямку стало запрошення представників Регенсбургського університету до КУП НАН України для проведення майстер-класів, обміну позитивним досвідом у сфері освіти і науки та урочистого підписання угоди про співпрацю.Бібліотека університету

Регенсбург – місто, що стало легендою


      Регенсбург (йому. Regensburg) — місто Німеччини, у федеральній землі Баварія. Розташоване на злитті Дунаю і Регена. Місто є столицею області Верхній Пфальц. Населення складає більше 150 тисяч чоловік.

     Місто Регенсбург було засноване древніми римлянами і отримало назву Castra Regina. Ворота "Порту Преторія"179 року побудови вважаються найстарішими спорудами з тих, що дійшли до наших днів на території Німеччини.


     У районі Регенсбурга колись знаходилось кельтське поселення, а пізніше - табір римських легіонерів. На початку VI століття Регенсбург став резиденцією правителя Агилульфа, а в 739 році чернець на ім'я Боніфацій заснував тут єпархію. З 843 року Регенсбург був местомом перебування правителя східних франків Людовика II Німецького, а з 1245 року - вільним містом Священної Римської імперії, і впродовж епохи Середньовіччя був самим розвинутим торгівельним і культурним центром Південної Німеччини.


      В середні віки Регенсбург мав для німців приблизно таке ж значення, як для слов'ян Київ – "мать городов русских". У 1245 році він отримав статус "Вільного імперського міста". З кінця XVI століття у Старій ратуші імператори Священної Римської імперії німецької нації проводили засідання Рейхстагу.


      Місто зовні мало змінилося за минулі сторіччя. Тут відмінно збереглися споруди XIII-XIV століть, зовсім незвичні для свого часу. Використовуючи вигідне географічне положення міста на березі Дунаю, найголовнішої річки Центральної Європи, купці Регенсбурга перетворили місто на великий торгівельний центр. Про багатство мешканців середньовічного Регенсбурга можна судити за незвично високими житловими будинками.
      Трехнефний Кафедральний собор Св. Петра в самому центрі старого міста належить до найкрасивіших готичних церков Баварії. Тут збереглися вітражі XIV століття, дві старовинні романські каплиці: Всіх Святих і св. Стефана. У клуатре, де поховані найвідоміші громадяни і єпископи, збереглися фрески XV століття. Сучасний вигляд собор отримав у 1859-1869 роках, коли були прибудовані дві 105-метрові ажурні башти. У скарбниці собору, розташованій у старому Єпископському палаці, зберігаються ювелірні твори XI-XX століть.

      Поряд з Єпископським палацом знаходиться церква Нідермюнстеркирхе (XII-XVII століть), де збереглися фрески XII-XVI століть. У підземних приміщеннях церкви проводилися археологічні розкопки, в ході яких виявлені фрагменти будівель, поховання і предмети, що відносяться до римського часу і до періоду раннього Середньовіччя.

       На Ратушній площі розташована стара міська ратуша XV століття з баштою XIII сторіччя. В ній знаходиться дивовижний, багато прикрашений Рейхзаль, де з 1663 по 1806 роки засідав Постійний Імператорський Рейхстаг.
       "Стара ратуша" - повна історії. У "Імперському залі" з кінця XVI століття кайзеры скликали на імперські сейми німецьких князів. Поруч, в колишній "кімнаті відповіді" зібрані інші свідки минулого: "іспанський осел", "нашпигований заєць", "зла Лізель" - знаряддя тортур, що "допомагали" в минулі часи суду отримувати потрібні відповіді...
      Лави в залі ратуші забарвлені в різні кольори, аби вказати, кому де сидіти. Нова міська ратуша, що приєднана до старої, датується кінцем XVII - початком XVIII століття.


       Собор Святого Петра, будівництво якого почалося в 1275 і завершилося у 1869 році, є зразком о німецької готики. Більше 400 років при соборі існує хор хлопчиків Regensburger Domspatzen - "регенсбургскі горобці". Декілька десятиліть цим хором керував старший брат нинішнього Папи Римського Георг Ратцингер, який і зараз живе в Регенсбурге.
      У центрі міста - близько 1200 старих будівель. Багато хто з них прикрашений баштами - так регенсбургские купці колись демонстрували своє багатство. Тут же знаходиться старий в Германії 300-метровий Кам'яний міст, побудований в середині XII століття. Згідно легенді, його допомагав будувати біс. Архітектор обдурив його, тому біс вирішив зруйнувати міст. Він підчепив його плечем - міст здибився, але встояв. Тоді він уперся в бік - міст зігнувся і знову встояв. Так і стоїть до цих пір, здибившись і зігнувшись.
       Регенсбург, як і деякі інші міста Німеччини, побудовані в річок, періодично затоплювало, але для Регенсбруга повені - справа звична. Вони трапляються тут вже не перше століття. На стіні музею Кам'яного моста встановлена мірна лінійка, на якій відмічені максимальний і торішній рівні підйому води. А поруч - стара в Германії сосискова Historische Wurstkuche, якій 850 років. Вона з'явилася тут майже одночасно з відкриттям моста. Адже тут розташовувалася митниця, а значить, було багатолюдне. З тих пір вода приходить і вирушає, а сосискова стоїть. А ще біля входу в кафе Prinzess перед Ратушею можна прочитати, що в Регенсбурге ще в 1686 році відкрилася перша в Германії кав'ярня.

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg