Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Фурса С. Я., Драгневіч Л. Ю., Фурса Є. І. Настільна книга нотаріуса: Сімейні відносини в нотаріальному процесі
 

С. Я. Фурса, Л. Ю. Драгнєвіч, Є. І. Фурса

 

НАСТІЛЬНА
КНИГА
НОТАРІУСА

 

Сімейні відносини
в
нотаріальному процесі

 

Видавничий Дім “Ін-Юре”
Київ 2003

УДК 347.961
ББК Х629.219
     Ф32

Фурса С. Я., Драгневіч Л. Ю., Фурса Є. І.
Настільна книга нотаріуса:
Сімейні відносини в нотаріальному процесі. — К.: Концерн «Видавничий Дім«Ін Юре», 2003. — 352 с.

ISВN 966-313-005-9

     Ця книга є першим кроком на шляху адаптації нотаріальної практики до змін у сімейному законодавстві й започатковує видання серії книг «Бібліотека нотаріуса».
     Видання буде корисним не тільки для нотаріусів, а й для широкого кола практикуючих юристів, науковців, аспірантів, студентів, а також громадян, які прагнуть знайти вирішення проблемних ситуацій, зумовлених сімейними чи нотаріальними відносинами.

ISВN 966-313-005-9

© Фурса С. Я., Драгнєвіч Л. Ю.,
Фурса Є. І., 2003
© Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», 2003

Розуміючи той складний етап у розбудові правової держави, який пов'язаний з швидкою зміною базисних нормативних актів, та складність їх особистого сприйняття нотаріусами, видавництво вважає, що ця книга буде як своєчасною, так і корисною у нотаріальній діяльності. Для цього до авторського колективу були залучені не тільки відомі теоретики нотаріальної науки Фурса С. Я., Фурса Є. І., а й практикуючий нотаріус Драгнєвіч Л. Ю. Ми впевнені, що поєднання теорії та практики сприятиме вирішенню тих проблемних питань, які стоять перед нотаріусами України напередодні введення в дію як Цивільного, так і Сімейного кодексів України.
     Започатковуючи видання серії книг «Бібліотека нотаріуса», ми сподіваємося, що таким чином будуть вирішуватися не тільки сучасні проблеми нотаріату, а й прогнозуватимуться новітні тенденції розвитку нотаріальної діяльності. При цьому видавництво пропонуватиме найбільш актуальні напрями нотаріальної діяльності, які на кожному етапі розвитку законодавства матимуть потребу тлумачення і практичного застосування.
     Саме тому на нерозривній єдності теорії та практики нотаріальної діяльності зроблено акцент у цій серії книг. Це дасть можливість кожному нотаріусу краще розуміти витоки запропонованих проектів нотаріальних актів, краще орієнтуватись у шляхах їх правомірного удосконалення, запобігти можливим помилкам. Запропоновані в книзі проекти договорів неможливо розцінювати як «ідеальні зразки» для будь-яких правовідносин, як пропонують деякі видання, проте вони мають стати базисом для подальшого їх розвитку і вдосконалення кожним нотаріусом.
     Ця книга є першим кроком на шляху адаптації нотаріальної практики до змін у сімейному законодавстві. Потрібно мати на увазі, що нове сімейне законодавство суттєво відрізняється від діючого, має багато новел, які мають загальний характер і є не досить чіткими. Тому авторська позиція відрізняється системністю дослідження, глибиною поставлених завдань, водночас вона є дискусійною. Сподіваємося, що в результаті дискусії будуть досягнуті позитивні результати не тільки окремим нотаріусом, а й уся нотаріальна діяльність буде значно розвинена та удосконалена, набуде ознак об'єктивності та ще більше відповідатиме потребам суспільства. Надалі, після вступу Сімейного кодексу України в дію і отримання значного досвіду щодо реалізації його норм, видавництво бере на себе зобов'язання повернутися до цієї теми і висвітлити позитивні та негативні результати реалізації цього кодексу.
     Зазначимо, що положення Сімейного кодексу можуть застосовуватися на договірних підставах уже сьогодні, оскільки за ст. 4 чинного Цивільного кодексу права та обов'язки виникають з угод, передбачених законом, а також з угод, хоч і не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. Тому зобов'язання, взяті особами, які перебувають у фактичних шлюбних відносинах або є зарученими, вважаються дійсними, якщо вони не суперечать чинному законодавству.      Автори і видавництво попереджають, що всі прізвища, назви підприємств, адреси та інше вигадані й наведені в проектах нотаріальних актів для їх наближення до реальних обставин.
     Вважаємо, що така книга буде корисною не тільки для нотаріусів, а й для широкого кола практикуючих юристів, яких цікавлять сімейні правовідносини та їх реалізація в нотаріальному процесі. Книга має викликати інтерес у науковців, аспірантів, студентів, а також громадян, які бажають особисто знайти варіанти вирішення проблемних ситуацій, що зумовлені сімейними чи нотаріальними відносинами.
     Видавництво буде вдячне читачам за слушні зауваження, які сприятимуть вдосконаленню цієї книги і допоможуть підготувати нове видання.

Доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України

О. Д. Святоцький

 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg