Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Фурса С. Я., Щербак С. В. Законодавство України про виконавче провадження: Науково-практичний коментар
 

С. Я. Фурса, С. В. Щербак

 

ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ
ПРО ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ

 

Науково-
практичний
коментар

 

 

Видавничий Дім «Ін Юре»
Київ 2004

ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ

 

ББК67.9(4УКР)301
    Ф95

      Автори:
      Фурса С. Я., доктор юридичних наук, професор — прокоментовано статті 3, 9, 12 - 14, 20, 21 - 23, 25, 28, 32 - 40-1, 43, 44, 47 - 74, 76 - 84 Закону України «Про виконавче провадження»; упорядковано додатки;
      Щербак С. В., кандидат юридичних наук — прокоментовано Закон України «Про державну виконавчу службу»; статті 1, 2, 4 - 8,
10 - 11-1, 15 - 19, 20-1, 24, 26, 27, 30 - 31, 41, 42, 44-1, 45, 46, 75, 85 - 88 Закону України «Про виконавче провадження».
      У співавторстві підготовлено коментар до статей 50, 63 Закону України «Про виконавче провадження».

      Фурса С. Я., Щербак С. В.
      Законодавство України про виконавче провадження: Науково-практичний коментар.
— К.: Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», 2004. — 976 с.

      ISBN 966-313-171-3

      Закон України «Про виконавче провадження» введено в дію з 1 липня 1999 р. і до його змісту вже неодноразово вносилися зміни, що свідчить про складність виконавчого провадження. Автори врахували всі зміни, внесені до нормативних джерел станом на червень 2004 р. Але завдяки науковому підходу до викладення матеріалу можна прогнозувати, що запропоновані в коментарі теоретичні матеріали залишаться актуальними на проміжок часу неодноразових змін, оскільки вони розраховані на суттєве вдосконалення законодавства. Теорія, побудована на законодавстві, має застерегти виникнення помилок і допоможе правильно організувати діяльність державних виконавців, а також дасть змогу правильно орієнтуватися у змінах у законодавстві.
      Ця книга буде цікавою для державних виконавців, студентів, викладачів, науковців, адвокатів, суддів, оскільки в ній закладено досить багато новітніх висновків, як тих, що побачили світ в окремих публікаціях авторів, так і таких, що не були оприлюднені.

ББК67.9(4УКР)301

ISBN 966-313-171-3

© Фурса С. Я., Щербак С. В., 2004
© Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», 2004

ВСТУПНЕ СЛОВО

 

Визнаючи виконавче провадження однією з найскладніших процесуальних діяльностей у сучасному юридичному процесі, автори науково-практичного коментарю намагалися створити цікаву і корисну книгу для державних виконавців та широкого кола читачів. Сучасний стан виконавчого провадження відрізняється наявністю багатьох невирішених проблемних питань, а тому державному виконавцю стануть у нагоді не тільки керівні вказівки, а й практичні поради. Водночас, коли діяльність державного виконавця буде не досить чітко врегульована законодавством, доцільно орієнтуватися на погляди науковців, які пропонують теоретично і практично виважені варіанти вирішення спірних ситуацій. Це положення стосується також широкого кола заінтересованих осіб, права яких нечітко визначені в законодавстві, а тому в деяких випадках порушуються на практиці. Автори дотримувалися принципу, що відповідно до ст. 92 Конституції України права і обов'язки людини і громадянина визначаються виключно законами, а не підзаконними актами. Тому Цей коментар створений з урахуванням інтересів усіх зацікавлених осіб, а не тільки державних виконавців.
     Зокрема, в коментарі зроблена спроба зорієнтувати читача не лише на власні концепції авторів, а й запропонувати позиції інших науковців, а також рекомендувати той перелік нормативних актів, з якими читачу доцільно ознайомитися при вирішенні тих чи інших правових ситуацій. Так, у коментарі зроблена спроба сприйняття державними виконавцями меж їх процесуальної діяльності, які мають орієнтуватися не лише на закони України «Про державну виконавчу службу» та «Про виконавче провадження», а й на інші нормативні акти.
     Теоретичні пропозиції авторів стосуються не лише варіантів вирішення правових ситуацій відповідно до чинного законодавства, а розраховані на подальше вдосконалення Закону України «Про виконавче провадження», яким мають враховуватися особливості звернення стягнення не лише на об'єкти, які належать фізичним і юридичним особам, а й перебувають у власності державних підприємств.
     Даний коментар розрахований на широке коло зацікавлених читачів. Але в першу чергу, він орієнтований на державних виконавців, адвокатів, суддів, представників Мін'юсту, осіб, права яких пов'язані з виконавчим провадженням.


     Доктор юридичних наук,
     професор

С. Я. Фурса
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg