Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Студентство >> Самоврядування >> Краса і сила рідної мови
Краса і сила рідної мови
     У КУП НАНУ 22 лютого  було проведено усний журнал «Краса і сила рідної мови», приурочений Міжнародному дню рідної мови. Присутніх за дорученням ректора, професора Юрія Бошицького, привітала проректор з наукової та науково-педагогічної роботи Олена Чернецька та проректор з гуманітарної освіти і виховної роботи Галина Левківська, які зазначили, що для того, щоб на ринку праці посісти чільне місце юриста, необхідно крім ґрунтовних знань володіти  державною мово, іноземними мовами.
     На ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила з 26 жовтня – по 17 листопада 1999 року в Парижі, 21 лютого було проголошено днем «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності». З 21 лютого 2000 року  в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови.
     Історія свята, на жаль, має дуже трагічне походження. Святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

     На урочистостях з нагоди Міжнародного дня рідної мови взяли участь Сестри Наруцькі, які плідно співпрацюють з КУП НАНУ та своїми чарівними голосами прославляють рідну Україну.  У їх виконанні прозвучали музичні вітання «Україна – це ти» із репертуару проекту «Голос діти» та «Лемківські переспіви» в обробці Наталії Валевської.  Ці талановиті дівчата у свої юні роки, вже мають за своїми плечима багато виступів та концертів, прихильників та шанувальників.
     З привітанням від Студентського парламенту університету, комітету інформації,  виступила студентка 1 курсу Давидова Олена, дипломантка Міжнародного конкурсу вокалістів,   з піснею Ніни Матвієнко «Квітка душа».

     До присутніх звернулася Ващук Богданна, доцент кафедри кримінального права та процесу, зазначивши, що «… нема мудріших, ніж народ учителів; у нього кожне слово – це перлина, це праця, це натхнення, це людина».
     На адресу учасників заходу надійшов вітальний авторський вірш від випускниці університету Борисюк Тетяни: «… міцна та єдина родина КУП НАНУ, щороку віншує цей день над усе, бо молодь КУП НАНУ – нове покоління,  традиції й  мова в них в серці живе…».
     На завершення заходу акапельно прозвучало музичне вітання «Пісня про маму» від Марії Шнирікової, постійної учасниці університетських заходів.

     Даному заходу в університеті передував конкурс творчих робіт «Ми пишаємося тим, що ми – українці». У рамках загальноуніверситетського проекту «Формуємо власну бібліотеку зі студентської лави», що діє під патронатом ректора, професора Юрія Бошицького, переможцям конкурсу було вручено дипломи учасників та комплекти книг від ректора.

      Зустріч пройшла у дружній невимушеній атмосфері.

Махмудов Еміль,
Голова комітету інформації СП КУП НАНУ 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg