Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Викладачі >> Кузьменко Анатолій Михайлович
Кузьменко Анатолій Михайлович
kuzmenko.jpg
Кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права національної академії наук України
Освіта. У червні 1977 р. закінчив Мінський державний педагогічний інститут іноземних мов, факультет французької мови за кваліфікацією – учитель середньої школи з французької і німецької мов. Другу вищу освіту − спеціальну юридичну − отримана у червні 1978 р. на Вищих курсах КДБ СРСР в м. Мінську. 20 червня 2000 р захистив кандидатську дисертацію на спеціальну тему. З 18 жовтня 2000 р. першим в Україні став кандидатом юридичних наук за спеціальністю 21.07.01 – Забезпечення державної безпеки України. З 18 квітня 2002 р. присвоєно перше в Україні наукове звання доцента кафедри контррозвідувальної діяльності Національної академії СБ України. 25 жовтня 2003 р. − почесне наукове звання доцента Київського міжнародного університету.
Викладацька і науково-педагогічна діяльність. З вересня 1977 р. по грудень.2003 р. працював на офіцерських посадах оперативного і керівного складу оперативних та інформаційно-аналітичних підрозділів КДБ УРСР і Служби безпеки України. З вересня 1995 р. по грудень 2003 р. займався викладацькою і науковою діяльністю на посаді доцента спеціальної кафедри №2 Факультету №1 Національної академії Служби безпеки України. З грудня 2003 р. працював у Київському міжнародному університеті на посаді заступника декана факультету міжнародних відносин. З серпня 2004 р. по серпня 2008 р. – на посаді завідувача кафедри міжнародного і господарського права юридичного факультету Навчально-наукового інституту права та безпеки підприємництва Європейського університету. Під час роботи в Європейському університеті взяв активну участь у заснуванні юридичного факультету, розробив нову спеціалізовану програму підготовки бакалаврів з права і спеціалістів з правознавства зі спеціалізацією „Правове забезпечення безпеки господарської діяльності”. З вересня 2008 р. по червень 2009 р – доцент кафедри міжнародного права Факультету міжнародної інформації та права Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного інституту. З вересня 2009 р − доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Відділення міжнародного права КУП НАН України.
Коло наукових інтересів: проблеми безпекознавства, права міжнародної безпеки, інформаційної безпеки, геополітики, міжнародно-правових відносин, теорії і практики розвідувальної діяльності іноземних партнерів України, таємної діяльності транснаціональних латентних структур, інформаційно-аналітичного забезпечення міжнародних відносин у сфері безпеки, зовнішньої політики та оперативної діяльності спецслужб.
Коло викладацько-педагогічної діяльності: міжнародне економічне право, міжнародне приватне право; право міжнародної безпеки; теорія міжнародних відносин, міжнародна інформація, основи геополітики, теорія еліт. Спеціальні авторські навчальні безпекознавчі курси: безпекознавство; основи національної безпеки; теорія інформаційної безпеки; конфліктологія і теорія переговорів; організація і управління зовнішньою політикою у сфері безпеки; інформаційна безпека особи, суспільства і держави; організаційно-правові аспекти забезпечення безпеки недержавних суб’єктів господарювання; організаційно-правові аспекти режимо-секретного діловодства в Україні; організація інформаційно-аналітичної і наукової роботи в правоохоронній сфері, інформаційно-аналітична діяльність в міжнародних відносинах; інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності в сфері безпеки.
Публікації та науково-методичні праці: автор понад 150 публікацій, з них 7 монографій, 8 навчальних посібників (1- з грифом МОНУ), 1 підручник (з грифом МОНУ). Найбільш помітні з них − Соціально-правові основи інформаційної безпеки: Навчальний посібник, −К.: Росава, 2007, з. грифом МОН України; Информационно-психологическая безопасность в эпоху глобализации: Учебное пособие. −Белая церковь.: ОАО „Белоцерковская книжная фабрика”, 2008; Інформаційна безпека: соціально правові аспекти: Підручник. −К.: КНТ, 2010, з грифом МОН України. Електронні адреси публікацій: 1) www.justinian.com.ua/юридичний журнал/автори/Кузьменко Анатолій; 2) власний сайт „Моя політика”: www.policy.infokiev.com.ua ).
Вільно володіє державною (українською), російською, французькою і німецькою мовами.
Полковник держбезпеки, ветеран органів державної безпеки. ветеран ввійськової служби. учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (2 категорія).
 

Підписка на новини


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
Київ, вул. Доброхотова, 7а
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
(044) 424-33-35
Телефон довіри:
(044) 409-23-28

Більше »

Відео архів цікавих подій

box.jpg